Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter AK145 i dekoder Orange UHD88 - słaba jakość sygnału

kropka145 15 Lip 2013 20:03 2247 7
  • #1 15 Lip 2013 20:03
    kropka145
    Poziom 2  

Witam.
    Chciałam podłączyć dekoder Orange uhd 88 do starego monitora compaq 1825. Zakupiłam konwerter jak w temacie. Podłączyłam najpierw konwerter z monitorem za pomocą kabla s-video i przejściówki euro na s-video.
    Sygnał był, ale słabej jakości i znikał kolor -eurozłącze nie stykało dobrze - pomimo zmiany - 2szt. Zakupiłam kabel hdmi-vga, podłączyłam konwerter do monitora i nie ma obrazu. Nie wiem, jak ustawić ustrojstwo, by monitor odbierał tv. Proszę o pomoc. Question

0 7
  • Mitronik
  • #2 16 Lip 2013 00:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kropka145 napisał:
    Zakupiłam kabel hdmi-vga

A czy kolega wie, że te obydwa standardy NIE są kompatybilne ze sobą, i ŻADEN kabel z takimi wtyczkami NIE zadziała i nie prześle żadnego sygnału.
    kropka145 napisał:
    podłączyłam konwerter do monitora i nie ma obrazu.

Skoro zakupiony kabel NIE ma prawa działać, to jak ma przekazać sygnał do tego niby konwertera.
    A tak przy okazji, to co kolega zakupił to nie jest żaden konwerter, to jest po prostu "coś", i nic więcej.
    Konwerter do Twoich potrzeb, to ceny zaczynają się od 150 zł i w górę:
    http://www.ontech.pl/product-pol-117232-ADAPT...AUDIO-3-5MM-JACK-ENERGENIE-DSC-HDMI-VGA-.html
    I drugie moje pytanie, ten monitor ma jakieś WEJŚCIE na dźwięk.

Przecież ten monitor ma port DVI-I (takie info jest w instrukcji obsługi monitora), więc kabel HDMI-DVI I powinien załatwić spięcie dekodera z tym monitorem bez żadnych "pośredników".

0
  • Mitronik
  • #3 16 Lip 2013 10:54
    kropka145
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję jeszcze tak. A poza tematem, jestem koleżanką zieloną w temacie. Sama próbuję podłączyć ten dekoder, a nie mam pod ręką żadnego fachowca. Każda rada cenna.

Dodano po 2 [minuty]:

Acha, jeszcze jedno.
    Monitor nie ma wejścia na dźwięk. Podłączyłam go osobno do głośnikówbezpośrednio z dekodera.

Dodano po 29 [minuty]:

Kabel HDMI-DVI nic nie pomógł. Wyskakuje info, żeby zmienić rozdzielczość na 1280x1024.
    Dekoder ma osobną kartę dźwiękową i potrzebuję sam obraz.

0
  • #4 16 Lip 2013 19:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kropka145 napisał:
    Kabel HDMI-DVI nic nie pomógł. Wyskakuje info, żeby zmienić rozdzielczość na 1280x1024

Czyli działa!!!,
    przecież inaczej by nie było takiego info ze strony monitora, a to znaczy, ze wykrył sygnał z dekodera.
    Skoro tak pisze, to zmień tą rozdzielczość w menu monitora!!!.

0
  • #5 16 Lip 2013 20:05
    kropka145
    Poziom 2  

Nie mam w menu monitora zmiany rozdzielczości.

0
  • #6 16 Lip 2013 20:13
    Michal688
    Poziom 2  

@up: może musisz wgrać nowe oprogramowanie ?

0
  • #7 16 Lip 2013 20:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kropka145 napisał:
    Nie mam w menu monitora zmiany rozdzielczości

To musisz podłączyć dekoder do zwykłego tv przez kabel euro i w menu dekodera zmienić na NAJMNIEJSZĄ rozdzielczość HD.

0
  • #8 16 Lip 2013 20:44
    kropka145
    Poziom 2  

KOCUREK1970 napisał:
    kropka145 napisał:
    Nie mam w menu monitora zmiany rozdzielczości

To musisz podłączyć dekoder do zwykłego tv przez kabel euro i w menu dekodera zmienić na NAJMNIEJSZĄ rozdzielczość HD.

Nie ma w dekoderze takiej opcji.

Michal688 napisał:
    @up: może musisz wgrać nowe oprogramowanie ?

Ciekawe jak.

0