Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką płytę indukcyjną kupić do 2000 zł?

gtsla86 15 Lip 2013 22:10 1881 0
  • #1 15 Lip 2013 22:10
    gtsla86
    Poziom 10  

Witam. Zgłaszam się z wielką prośbą do wszystkich osób z forum o kilka porad dotyczących zakupu płyty indukcyjnej. Na wstępie dodam, że od 3 miesięcy przemierzam razem z żoną centra handlowe i zadaję pytania na początku techniczne obsłudze:
    - na jakie napięcie jest płyta
    - na ile faz
    - jakie zabezpieczenia, jaki przekrój kabla

Generalnie odpowiedzi kończą się w 100% abym sobie podniósł płytę z wystawy (oczywiście razem z Panem z obsługi) i zobaczył ile ma kabelków albo czy jest coś tam napisane na jakimś schemacie, który może jest przyklejony. W Warszawie takie odpowiedzi otrzymałem w 3 RTV EURO AGD, w 2 Saturnach, w 2 Media Market. Jeśli coś uda mnie się zlokalizować np. schemat na 230V i jaki bezpiecznik, schemat na 400V to jest już połowa sukcesu ale później dopytuje się jak z awaryjnością, jak z funkcjonalnością i tutaj już jest koniec tematu ze sprzedawcą. Generalnie płyta za 1000 zł jest super ekstra mega odpał, jeśli będę chciał ją kupić już teraz, jak i taka za 2500 zł i na odwrót. Wszystko zależy od sklepu w którym się znajduje. I tutaj w tym momencie proszę was o pomoc w wyborze płyty. Generalnie nie mamy jeszcze dzieci z żoną i mało gotujemy. Mieliśmy wcześniej kuchnie gazową 4 palnikową i butla starczała nam nawet na 6 miesięcy ale czasem było i tak, że na 3 miesiące. Żonie zależy aby była dobra w utrzymaniu czystości oraz elegancka. Zastanawiała się nad taką co ma ramkę ochronną po brzegach ale tu opinię są podzielone jak rozmawiam w sklepach ze sprzedawcami. Ja ze swojej strony chciałbym kupić płytę która mi nie spali się po upływie gwarancji 2 letniej oraz nie spowoduje pożaru w instalacji elektrycznej, a także nie pociągnie tyle mocy, że nie wyrobie na rachunkach :) (wcześniejsza płyta gazowa wybuchła przy zmianie butli ale zatrzymało się na reduktorze, gazownik stwierdził duże ciśnienie gazu i rozwalenie zaworów, płyta wybuchła 2 miesiące i 27 dni po gwarancji, ze względów strachu i bezpieczeństwa nie chcemy gazówki!!!) Moja instalacja elektryczna jest nowa wykonana w miedzi z zabezpieczeniami nad prądowymi oraz różnicówkami na poszczególne obwody, instalacja 3 fazowa, zabezpieczenia przedlicznikowe 3x32A, moc na lokal na obecną chwilę 15 kW. Co możecie zasugerować :)

Pozdrawiam

0 0
  • Mierniki instalacji Metrel