Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak dzwięku z kina domowego przy połączeniu pendrive-tv

spojler15 15 Lip 2013 23:13 2298 5
  • #1 15 Lip 2013 23:13
    spojler15
    Poziom 9  

Witam. Mam taki problem otóż podłączyłem pendriva pod telewizor Sony Bravia 40W4500 wejściem USB na którym były piosenki w formacie mp3. Utwór zaczął grać ale z głośników tv. Posiadam kino domowe, które jest podłączone, ale niestety nie mogę uzyskać dźwięku z kina domowego tylko z głośników tv. Dodam, że jak oglądam film z tv i ustawię sobie na amplitunerze tv to dźwięk z kina domowego jest a w przypadku nośników zewnętrznych nie ma. Czy muszę kupić dodatkowe kable???

Pozdrawiam.

0 5
  • #2 16 Lip 2013 13:24
    egon42
    Poziom 37  

Jak jest połączone kino domowe z tv jaki kabel i model kina się przyda też.

0
  • #3 16 Lip 2013 19:30
    anmedia
    Poziom 39  

Nagraj na pendrive kilka utworow w roznych formatach wav, ogg, aac, mp3 z roznym bitrate. TV z kinem domowym polacz kablem optycznym. W kinie domowym (nie uznales za stosowane podac modelu juz nie mowiac o umieszczeniu zdjecia z gniazdami) wybierz wejscie optyczne i odtwarzaj kazdy z plikow.

0
  • #4 16 Lip 2013 21:36
    Qbecheck
    Poziom 8  

Witam. Podobnie jest u mnie w Samsungu, z tym, że z pendrive'a nie mam 5.1, tylko 2.1. Poszukaj w ustawieniach, czy nie możesz gdzieś wybrać zewnętrznego nagłośnienia w trybie USB. Podejrzewam, że to ograniczenie wejściowe i jedyne co możesz zrobić, to korzystać z pendrive'a wpiętego do odtwarzacza dvd/br, który powinien być podpięty przez hdmi do amplitunera. U mnie właśnie tak to wygląda.
    Pozdrawiam!

0
  • #5 18 Lip 2013 16:58
    spojler15
    Poziom 9  

A więc tak. Model kina domowego Panasonic SA-HE90 ( amplituner ) natomiast model odtwarzacza DVD/CD to DVD-RV62. Telewizor Sony Bravia 40W4500.
    Byłem dziś w media i gościu powiedział żeby podłączyć amplituner z tv za pomocą kabla HDMI. Problem w tym, że amplituner nie posiada HDMI

0
  • #6 18 Lip 2013 17:56
    anmedia
    Poziom 39  

spojler15 napisał:
    Byłem dziś w media i gościu powiedział

No to udales sie po porade do najbardziej wlasciwego sklepu :D Sam profesjonalizm.

Swego czasu na forum byla dluga dyskusja na temat wyprowadzenia sygnalow z pendrive i jego formatow. Ale ...

Polacz swoj TV z amplitunerem za pomoca kabla optycznego do np Optical 1 IN. W kinie domowym wybiez CD a nastepnie rowniez w kinie wybierz wejscie cyfrowe. Uwaga pod tym samym wejsciem "CD" dziala tor analogowy i cyfrowy, dlatego musisz wybrac Digital. Mozesz rowniez polaczyc chinchami TV z amplitunerem (w amplutunerze pod CD) i jak napisalem wyzej wybrac odpowiednie zrodlo - w tym przypadku Analog. Nie wiem jak ma Twoj TV, ale wejdz w menu TV i poszukaj czy sa ustawienia wyprowadzenia audio out (moze byc w HDMI, SPDIF, analog).

Jeszcze jedno, abys byl na 100% pewny ze dobrze laczysz TV z kinem, zrob tak:
    Podlacz DVD kablem optycznym z amplitunerem. Jesli w amplitunerze uslyszysz dzwiek z plyty DVD wtedy wypnij z DVD kabel i wloz go do TV. Bedziesz mogl zmieniac ustawienia wylacznie w TV i bedziesz mial pewnosc ze to nie wina ani kabla ani ustawien kina domowego.

0