Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra f 1,6 8v, rok 1998 - miga kontrolka silnika + świeci kon ABS, oleju

16 Lip 2013 09:55 5226 4
  • Poziom 9  
    Witam

Mam opla Astre F 1,6 8V, rok 1998, instalacja gazowa. Ogólnie nie miałem z autem żadnych problem. Dziwna sytuacja miała miejsce dzisiaj. Rano wsiadając do auta zauważyłem że miga kontrolka silnika, świeci kontrolka oleju, ABS i akumulatora bez włożonych kluczyków do stacyjki. Po kilku minutach udało mi się odpalić silnik ale było ciężko. Co ciekawe po uruchomieniu silnika świeciła jedynie pomarańczowa kontrolka silnika. Na stacji dolałem oleju do silnika, odpaliłem i wydawało się że jest wszystko okej. Po zaparkowaniu auta i wyjęciu kluczyków ze stacyjki kontrolki znowu zaczęły świecić, te 4 o których pisałem wcześniej. Gasną gdy przycisnę hamulec lub zapalę auto!!! Nie wiem czy to jakieś zwarcie czy coś ABS bo słychać dziwny dźwięk który ustaje po wciśnięciu hamulca. Miał ktoś podobny problem ???
  • Poziom 23  
    Do sprawdzenia;kostka stacyjki,instalacja.
  • Poziom 9  
    wszystko samo wróciło do normy, bez interwencji elektryka. po odpięciu klemy i pozostawieniu auta na 8 godzin na parkingu kontrolki przestały świecić. nie wiem dlaczego... od 3 tygodni brak wcześniejszych objawów!!!!
  • Poziom 2  
    No ja mam ten sam problem. Auto stało kilka godzin na podwórku a jak chciałem odjechać to moim oczom ukazały się świecące kontrolki. Jak wciskam pedał hamulca to magicznie wszystko gaśnie po czym po odpuszczeniu znowu się zapala. Sprawdzałem czujnik hamulca i wszystko z nim ok. Nie wiem co robić??? Masakra!
  • Moderator Samochody
    Do sprawdzenia alternator, (przebita/ zwarta) dioda +