Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover HVNP 4587 - lodówka mrozi, za niska temperatura

pwalec 16 Lip 2013 10:01 3993 9
  • #1 16 Lip 2013 10:01
    pwalec
    Poziom 6  

Posiadam lodówkę Hoover HVNP 4587.
    Jak to bywa rok temu skończyła się gwarancja i lodówka zaczęła mrozić.

Ustawiona temperatura w lodówce na 6 stopni. Jednak zamarzło mleko.
    Sprawdziłem temperaturę w lodówce. Termometr z w szklance z wodą pokazał najpierw 0 stopni, a za parę dni -7 stopni.
    A więc stwierdziliśmy że może pomoże rozmrożenie lodówki – lodówka stała wyłączona z kontaktu przez co najmniej 24h.
    Po włączeniu lodówka w sumie dobrze działała ( 6 stopni na wyświetlaczu i mniej więcej tyle samo na termometrze w szklance z wodą).
    Więc się ucieszyliśmy że problem z głowy. Jednak minęło około 2 tygodni i wszystko wróciło do normy , temperatura spadła w lodówce znów do -7, i temperatura się waha tak między 0 a -7.

Jeśli chodzi o lodówkę to słychać że jeśli wg niej temperatura spadnie za nisko, to się samoistnie wyłącza, a potem za jakiś czas włącza, więc sugeruje mi że czujnik temperatury działa tylko źle odczytuje temperaturę.
    Z góry dziękuje za pomoc. Jeśli potrzebne są jakieś informacje to oczywiście odpowiem.

Pozdrawiam

0 9
  • #2 16 Lip 2013 11:01
    vodiczka
    Poziom 43  

pwalec napisał:
    więc sugeruje mi że czujnik temperatury działa tylko źle odczytuje temperaturę.

Jeżeli temperatura spada do -7 to ile pokazuje wyświetlacz?

0
  • #3 16 Lip 2013 11:06
    pwalec
    Poziom 6  

Wyświetlacz na lodówce pokazuje cały czas tą samą temperaturę którą się ustawiło. Czyli przykładowo 6 stopni. Zakres do ustawiania jest od 1 do 7.

0
  • #4 16 Lip 2013 11:42
    vodiczka
    Poziom 43  

pwalec napisał:
    Wyświetlacz na lodówce pokazuje cały czas tą samą temperaturę którą się ustawiło.

Ale gdy lodówka działa/działała prawidłowo to pokazuje rzeczywistą temperaturę mierzoną czy zawsze tylko nastawioną?

0
  • #5 16 Lip 2013 11:56
    pwalec
    Poziom 6  

Pokazuje tylko nastawioną.

0
  • #6 16 Lip 2013 12:10
    vodiczka
    Poziom 43  

No tak, sprawdziłem - ten model nie pokazuje temperatury rzeczywistej. Nie można zobaczyć czy źle działa sam czujnik czy układ załączający/wyłączający sprężarkę. Spróbuj jeszcze raz rozmrozić lodówkę i zobacz co będzie dalej.

0
  • #7 22 Lip 2013 11:06
    pwalec
    Poziom 6  

Po rozmrożeniu działa w ten sposób że po ustawieniu w lodówce 7 stopni. W środku było 3-4 stopnie. Działała tak przez około 4 dni. A teraz znów w lodówce jest 0 stopni. ( przy ustawieniu 7 stopniu na wyswietlaczu).

0
  • #8 24 Lip 2013 21:16
    zibi1971
    Specjalista AGD

witam
    jest tylko kilka możliwych usterek
    1) uszkodzony czujnik temperatury chłodziarki(możesz go sprawdzić mirnikiem)
    2) jest to lodówka nofrost ,nie mam pewności czy masz tam przepustnice nawiewu powietrza do chłodziarki- jeśli występuje to być może się zacina i cały czas dmucha zimne powietrze do chłodziarki
    3)uszkodzenie modułu ,ale po opisie usterki mało prawdopodobne

0
  • #9 25 Lip 2013 13:26
    pwalec
    Poziom 6  

1) Był sprawdzany miernikiem to wyglądało, że działa, pod wpływem zmiany temperatury zmieniała mu się rezysystancja.
    2) Jak wygląda przepustnica? Co w niej może się zacinać?

A czy w lodowce nie ma jakiegoś elementu który po upływie np. 4 dni, zamarza i wtedy źle odczytywana jest temperatura w lodowce, przez co nawiew non stop chodzi i chłodzi? Czy to jest tylko ten czujnik czy coś innego może być? Czy do czujnika może jakoś dochodzić powietrze i przez co źle odczytuje temperaturę i przez co jest inna rezystancja. ?

0
  • #10 28 Sie 2013 15:16
    pwalec
    Poziom 6  

No i rozwiązałem problem, Opisze poniżej może komuś się przyda w przyszłości.
    Okazuje się ze tylna ściana ta styropianowa jakby odeszła od ściany lodówki. Serwisant powiedział mi, że jak tak się dzieje to lodówki się nie naprawia. Jeśli to byłoby w czasie gwarancji, to lodówka byłaby do wymiany.
    Ale... jest pewne rozwiązanie, które na razie u mnie się sprawdziło. Wyjąłem czujnik temperatury, który był wtopiony między ścianę lodówki a styropianem, był on dość wysoko. Wyciąłem dziurę w styropianie około 15 cm niżej i włożyłem tam czujnik. Dzięki temu oszukuje trochę czujnik, ponieważ łapie on teraz szybciej, że jest za wysoka temperatura i się odpowiednio załącza chłodziarka która pracuje krócej i częściej. Więc dzięki temu już nie mam w chłodziarce około 0 stopni, tylko między 6 a 8 stopni :)

2