Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win XP nie można się zalogować z podłączonym kablem sieciowym

suchydmg 16 Lip 2013 10:42 1614 13
  • #1 16 Lip 2013 10:42
    suchydmg
    Poziom 9  

Witam.

Mam bardzo dziwny problem.

Gdy komputer jest połączony z routerem kablem sieciowym, występuje problem z zalogowaniem się do systemu.
    Windows XP ładuje się do ekranu logowania i po wybraniu użytkownika "blokuje się" tzn. kursorem można poruszać ale nic nie można uruchomić.
    Czasami zdarza się, że włączy się pulpit (ikonki itp.) ale po kliknięciu na coś "blokuje się". Wchodząc w Menedżera zadań nie ma zalogowanego użytkownika.

Natomiast gdy komputer włączam z odłączony kablem sieciowym te problemy nie występują.

Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Windows XP Pro SP3, Router Sagemcom F@st 2704.

0 13
  • #2 16 Lip 2013 11:58
    Skwantowany
    Poziom 19  

Zawsze tak było czy od niedawna? jeśli od niedawna, to od kiedy i co takiego się wtedy stało?
    Karta sieciowa na pewno sprawna? Inne komputery działają dobrze z tym routerem? Próbowałeś na innym kablu?

0
  • #3 16 Lip 2013 12:13
    suchydmg
    Poziom 9  

Jest to mój pierwszy router (wcześniej korzystałem z mobilnego internetu) i problem występuje od początku.
    Na innym kompie (z WIN 7) działa na kablu i na wifi.
    Karta sieciowa i kabel sprawny, ponieważ po zalogowaniu normalnie mogę ze wszystkiego korzystać.

0
  • #4 16 Lip 2013 12:27
    Skwantowany
    Poziom 19  

A nie masz czasem ustawionego logowania do domeny?
    Profilaktycznie zrób reset biosa i przywróć ustawienia fabryczne, a jak umiesz to zaktualizuj bios.

0
  • #5 16 Lip 2013 12:44
    suchydmg
    Poziom 9  

Nie mam ustawionego logowania do domeny.

Przywróciłem ustawienia fabryczne biosa. Bios jest aktualny.
    Problem nadal występuje.

0
  • #6 16 Lip 2013 12:45
    Skwantowany
    Poziom 19  

Podaj specyfikacje tego komputera.

0
  • #7 16 Lip 2013 12:47
    suchydmg
    Poziom 9  

Płyta: Asus P5ND2 SLI
    Proc: Pentium D830
    Ram: 2,5 GB

Co jeszcze Ci podać?

0
  • #9 16 Lip 2013 13:25
    suchydmg
    Poziom 9  

Niestety nie pomogło.

Zrobiłem jeszcze aktualizacje sterowników karty sieciowej, ale to też nie przyniosło poprawy.

0
  • #10 16 Lip 2013 13:39
    Skwantowany
    Poziom 19  

Zmień przynależność komputera do jakiejś domeny, restart, potem ustaw na jakaś grupę roboczą i znowu restart i zobacz czy coś to pomogło?
    Dodatkowo możesz jeszcze poprzez PPM na nazwę twojego połączenia sieciowego (tego aktywnego z routerem) -> Właściwości i odznacz udostępnianie plików i drukarek w sieci.

0
  • #11 16 Lip 2013 14:04
    suchydmg
    Poziom 9  

Zrobiłem wszystko co napisałeś i dalej nic.

0
  • #12 16 Lip 2013 14:11
    Skwantowany
    Poziom 19  

Spróbuj optymalizacji programem BootVis.
    A nie bawiłeś się przypadkiem usługami? nie przełączałeś z auto na ręczny lub wyłączony?
    Sprawdź też czy taka usługa jak: Program uruchamiający proces serwera DCOM jest aktywna i ustawiona na auto i uruchomiona.
    No i chyba na razie więcej pomysłów nie mam, przynajmniej chwilowo bo nie widzę problemu własnymi oczkami :)
    A żadnego robactwa na kompie nie masz? Sprawdzałeś?
    No ostatnia rzecz to reinstalacja windy ...

0
  • #13 17 Lip 2013 13:31
    suchydmg
    Poziom 9  

Robactwo to pierwsze o czym pomyślałem.
    Usługi są w porządku.

Zrobiłem reinstalacje na zasadzie uaktualnienia/naprawy. Niestety problem występuje nadal.
    Pozostaje chyba tylko instalacja świeżej kopii, niestety nie mam na razie za dużo czasu żeby bawić się w kopiowanie danych :(

0
  • #14 06 Kwi 2014 20:44
    iagre
    Poziom 35  

Problem już rozwiązany?
    Czy tak jest ze wszystkimi kontami użytkowników w tym komputerze czy tylko jedno konto nie może się zalogować?

0