Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz hi-fi hi-end. Budowa, na jakie parametry patrzeć?

Konrad6 06 Mar 2005 22:28 2401 5
  • #1 06 Mar 2005 22:28
    Konrad6
    Poziom 13  

napsialem juz taki post w dziale akustyka ale chyba pomylilem dzialy a wic mam taka prosbe...jelsi ktos skladal kity wzmacniaczy to neich sie wypoiwe na temat jakis konkretnych chce zrobic wzmacniacz z kitu ale nie wiem jaki duzo jest na kostkach 7250 i 7249 chyba cos takiego wiem ze STK sa dobre ale nie ma kitow na nich a i jeszcze jakies tranzystorowe moze sa najlepsze ale ich tez jest malo...wiec napiszcie i wogole tak przy okazji to na jakie parametry paczyc i jakie sa prawidole...THD, pasmo przenoszenia odstep od szumow...itp prosze o wypowiedz z gory dziekuje

Pozdrawiam

0 5
  • #2 06 Mar 2005 22:40
    Usunięty
  • #3 06 Mar 2005 23:11
    Konrad6
    Poziom 13  

przepraszam nie napsailem moc wzmacniacza musi byc ok 80 W na 8 ohm jest i cena nie zbydt wygorowana owszem ze hi-end i scalaki to ci innego ale nie chodzi mi doslaownie o hi !! tylko zeby jak najlepsza jakosc byla a co sadzicie o wzmacniaczu 100W jabela na tranzystorach albo 316K nowego elektronika na 7250 a apropo koncowki mocy klas A jest z AVT 2 x 8 W ale po 1 drogi po 2 za mała moc do tego trzeba by miec kolumny z dosyc duza skutecznascia tak owych nie posiadam.... dziekuje za proady

Pozdrawiam

0
  • #4 19 Lip 2007 19:10
    wadeo
    Poziom 14  

witam osobiscie skaldalem jabela na tranzystotkach toshiby wszystko ok moc naprawde spora ciagnie to ładnie lecz wolałem oddac siostrze i samemu skłaniam sie do budowy wzmacniacz a w klasie A mocy okolo 14w tylko ze bez patrzenia na koszty wszystko dla dzwieku wiec jesli chcesz zmontowac ukladzik grajacy wmiare czysto i z dosc poprawnym pasmiem to bierz jabla tani i dobry tylko pamietaj o dokladnym pociagnieciu masy bo jesli tego niezoribsz wszystko bedzie szumialo

0
  • #5 23 Lip 2007 10:47
    drysiek
    Poziom 13  

A ja polecam symasym - tutaj jest dokładny opis :arrow: http://www.lf-pro.net/mbittner/Sym5_Webpage/symasym5_3.html a tutaj sporo informacji o nim :arrow: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=24587&p=1#k , możesz popytać ludzi z audio stereo, wiem że są jeszcze płytki do tego do sprzedania i zestawy elementów, komplet stereo kosztował mnie niecałe 180zł + zasilacz (spore trafo) + radiatory A6023 w moim wypadku po 15cm wysokości 32zł sztuka :arrow: INDEL
    poczytaj o nim, ma bardzo dobre opinie, ja juz pomału kończe budowę
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo