Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS1030D - Charakterystyczne ubrudzenie kartki

16 Lip 2013 12:14 4179 1
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam (a właściwie miałem) problem z ubrudzonymi kartkami w Kyocera Fs1030d. Po wielu próbach uzyskania czystej kartki poddałem się, po czym po ostatniej przeprowadzce drukarka na razie drukuje na czysto. Przed jej przewożeniem wykonałem czyszczenie tak jak w instrukcji (czyszczenie suwakiem, czyszczenie wałka rejestrującego tak żeby nie dotykać wałka transferowego - zgodnie z instrukcją - dlaczego go nie można dotykać?). Moduł drukujący przewoziłem osobno tak jak nakazuje instrukcja.

  Chciałbym się dowiedzieć co mogło być przyczyną takiego brudzenia kartki jak na zdjęciu? Warto chyba dodać, że występuje to na górze kartki, a w miejscu ubrudzenia kartka jest delikatnie wypukła, tak jakby brudziła ją jakaś rolka która delikatnie podgina papier w tym miejscu gdy dochodzi do wsuwania papieru pod tą właśnie rolkę ale to są tylko moje przypuszczenia :) Skan jest trochę marny (bo czarny nie do końca jest taki czarny jak powinien być), ale chyba
  przedstawia istotę sytuacji.

  Oczywiście teraz będzie problem z diagnozą bo nie wiadomo czy coś pomogło jednak bardzo bym prosił o możliwe wskazówki które warto przeprowadzić a nie są zawarte w instrukcji dla zwykłego użytkownika - jeżeli można to z uwagami na co uważać żeby nie popsuć :)

  Chcę przeprowadzić taką na miarę moich możliwości gruntowną konserwację ponieważ kupiłem drukarkę używaną i sam używam jej już 3 lata. Dodatkowo chciałem na niej drukować ważne dla mnie grube dokumenty a z doświadczenia wiem że tak ubrudzone kartki ułożone w plik zostawiają brzydką kreskę na grzbiecie tegoż pliku...

  Kyocera FS1030D - Charakterystyczne ubrudzenie kartki


  EDYCJA: po wydrukowaniu kilku stron problem powrócił... Mam serwisówkę do tej drukarki i raczej nie dwie lewe ręce :) Jeżeli ma ktoś jakąś sugestię to chętnie spróbuję powalczyć tym bardziej że duże wydruki zbliżają się w zastraszająco szybkim tempie (to już na wrzesień :) )
 • Poziom 9  
  Przepraszam za post pod postem ale edycja nie pozycjonuje tematu na górze, a ze względu na nowe okoliczności up...