Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy moja antena wystarczy do odbierania polskich kanałów np. Polsat, TVN

imysz 16 Lip 2013 12:57 3765 10
  • #1 16 Lip 2013 12:57
    imysz
    Poziom 8  

Witam,

Zakupiłem TV samsung model f6500. W wynajmowanym mieszkaniu mam za oknem talerz z którego idzie kabel do środka. Po podłączeniu do TV i ustawienia w trybie automatycznego strojenia wyszukuje mnóstwo kanałów polskich, zagranicznych, kodowanych.. z polskich jest tylko TVP Kultura i jeszcze kilka mniej znanych.

Moje pytanie jest takie czy za pomocą tej anteny jestem w stanie odbierać polskie kanały takie jak TVP1,TVP2, Polsat, TVN ponieważ nie mogę ich tam znaleźć? czy muszę kupić antenę do cyfrowej tv naziemnej?

Z góry dziękuję za każdą sugestię.

pozdrawiam

0 10
  • #2 16 Lip 2013 13:10
    stanislaw1954
    Poziom 40  

imysz napisał:
    czy za pomocą tej anteny jestem w stanie odbierać polskie kanały takie jak TVP1,TVP2, Polsat, TVN ponieważ nie mogę ich tam znaleźć? czy muszę kupić antenę do cyfrowej tv naziemnej?

Obawiam się,że jednak będziesz musiał kupić antenę do cyfrowej tv naziemnej.

0
  • #3 16 Lip 2013 14:42
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

imysz napisał:
    ...czy za pomocą tej anteny jestem w stanie odbierać polskie kanały takie jak TVP1,TVP2, Polsat, TVN ponieważ nie mogę ich tam znaleźć? czy muszę kupić antenę do cyfrowej tv naziemnej?...

Za pomocą anteny satelitarnej nie możesz odbierać telewizji naziemnej.
    Skoro jednak na samym kablu odbierasz cokolwiek, to znaczy, że sygnał masz silny. Być może wystarczyłaby pokojowa bez wzmacniacza?
    Nie podałeś lokalizacji i innych wymaganych do prawidłowej diagnozy szczegółów, więc trudno doradzić.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #5 16 Lip 2013 15:06
    leszekpo59
    Poziom 26  

imysz napisał:
    Zakupiłem TV samsung model f6500. W wynajmowanym mieszkaniu mam za oknem talerz z którego idzie kabel do środka. Po podłączeniu do TV i ustawienia w trybie automatycznego strojenia wyszukuje mnóstwo kanałów polskich, zagranicznych, kodowanych.. z polskich jest tylko TVP Kultura i jeszcze kilka mniej znanych.

Witaj. O ile dobrze zrozumiałem Twój problem, to jest chyba troszkę inaczej, jak wspomina o nim ArtMedia. Otóż o odbiorze z samego kabla jak piszesz, to sądzę, że chodzi o odbiór programów satelitarnych ( Twój odbiornik ma wbudowany tuner satelitarny ) a nie naziemnych. Bo to, że dobrze odbierasz satelitarne, nie ma nic wspólnego z możliwością odbioru programów z nadajników naziemnych. Dlatego dopiero zamontowanie anteny do odbioru naziemnej cyfrowej pozwoli nam określić czy wystarczy zwykła pokojowa, czy też np kierunkowa ze wzmacniaczem. Nie znamy Twojej lokalizacji, dlatego trudno coś doradzić precyzyjniej. Programy o których wspominasz, czyli kultura, historia itd, to są satelitarne niekodowane, dlatego je odbierasz. Te o które pytasz czyli TVP 1, Polsat, TVN itd, wymagają anteny do odbioru z nadajników naziemnych. Pozdrawiam.

0
  • #6 16 Lip 2013 15:50
    ArtMedia
    Poziom 26  

imysz napisał:
    ...
    przykładowo tego typu?

Trzymaj się od takich atrap z daleka. To jakieś pudełko z tworzywa a nie antena.
    Antena to taka konstrukcja z rurek i drutu.
    BTW: Też podejrzewałem, że odbierasz satelitarną przez tuner w TV, ale możliwe, też że to kodowany pakiet Polast-u i MUX3?
    Bez dokładnej lokalizacji nie da się przewidzieć.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #7 16 Lip 2013 17:40
    LeDy
    Poziom 43  

imysz napisał:
    Witam,

Moje pytanie jest takie czy za pomocą tej anteny jestem w stanie odbierać polskie kanały takie jak TVP1,TVP2, Polsat, TVN ponieważ nie mogę ich tam znaleźć? czy muszę kupić antenę do cyfrowej tv naziemnej?

pozdrawiam
    Czy on gdziekolwiek napisał, że to DVB-T? Po co ta pisanina?
    Nie żartuj sobie , że tylko TVP Kultura a Info, Historia, Polonia nie ma? Te zagraniczne to jakie? Wiesz jaki satelita?

0
  • #8 16 Lip 2013 20:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

imysz napisał:

Moje pytanie jest takie czy za pomocą tej anteny jestem w stanie odbierać polskie kanały takie jak TVP1,TVP2, Polsat, TVN

Oczywiście, że tak, możesz te kanały odbierać przez satelitę,
    ALE musisz wykupić od CP, kartę kodową z modułem dekodującym (CAM), innej możliwości nie ma.
    Kanały te z satelity są kodowane i płatne.

0
  • #9 16 Lip 2013 21:53
    VooVoo
    Poziom 33  

imysz napisał:
    Witam,

pozdrawiam
    Po pierwsze primo: prawdopodobnie odbierasz Astrę 19 st a nie Hot Bird'a 13 st - to może ustalić fachowiec.
    A po drugie primo, w/w kanały są zakodowane więc bez modułu CI + karta jakiegoś operatora (PC, NC+) to sobie nie pooglądasz.

0
  • #10 16 Lip 2013 22:24
    mihal2002
    Poziom 43  

ArtMedia napisał:
    ale możliwe, też że to kodowany pakiet Polast-u i MUX3?
    imysz napisał:
    zagranicznych, kodowanych.

Doczytałeś? Czy tłumacz potrzebny?
    imysz napisał:
    Antena pokojowa by wystarczyła?

Zawsze możesz sprawdzić, nic nie tracisz. Zalecana zewnętrzna. I może określ się co chcesz oglądać.

0
  • #11 16 Lip 2013 23:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

VooVoo napisał:
    więc bez modułu CI + karta jakiegoś operatora (PC, NC+) to sobie nie pooglądasz

NC+ w abonamencie, NIE oferuje żadnych modułów.

0