Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maszyna łucznik zofia 2015 - luźny dolny ścieg

cool-rider 16 Lip 2013 14:17 6777 2
  • #1 16 Lip 2013 14:17
    cool-rider
    Poziom 2  

Witam!

Mam problem z maszyną Łucznik Zofia. Na początku szyła dobrze, złamała się kiedyś igła założyłam nową i było ok, później znów się złamała i tak nałamałam ok 5 igieł, teraz maszyna szyje ale tylko górny ścieg dolny jest luźny -dodaję zdjęcie jak to wygląda.
    to co już zrobiłam i nie pomogło:
    - zmieniałam naprężenie nici górnej
    - zmieniałam grubość igieł, nici..
    - rozkręciłam bębenek + dokręciłam śrubkę w nim bo była luźna
    - oczyściłam i naoliwiłam

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić??
    Z góry się przyznaję że nie znam się na tym, i proszę o jakąś instrukcję żebym mogła sama to naprawić. A u mnie w okolicy nie ma nikogo kto by się zajmował naprawą maszyn. :(

proszę o pomoc
    Dodaję zdjęcia jak to wygląda z przodu i z tyłu materiału i na innych ściegach: maszyna łucznik zofia 2015 - luźny dolny ścieg maszyna łucznik zofia 2015 - luźny dolny ścieg

0 2
  • #2 16 Lip 2013 19:54
    axxx
    Specjalista AGD

W punkcie dokręciłam śrubkę w bębenku bo była lużna jest sedno sprawy.
    Nitka dolna musi swobodnie wysuwać się z pod płytki ściegowej tzn. bez oporu,natomiast górną nitkę naprężyć w miarę potrzeby.Naprężenie nitki górnej musi być zawsze większe od dolnej.

2
  • #3 16 Lip 2013 21:03
    cool-rider
    Poziom 2  

Udało się :)
    nie nie też już dokręciłam w bębenku i nic
    i też rozłożyłam pierścienie i wyczysciłam - igła chodziła dobrze

Już miałam się poddać ale przeczytałam o przeczyszczeniu talerzyków naprężacza nitki i się udało. Była tam zaplątana czarna nitka !!! :)

Już chodzi :D
    Jak na początkującą krawcową nieźle sobie poradziłam z rozkręceniem tego naprężacza i wszystko działa super.

2