Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WinCC Flexible - Aktywowanie screenów tagiem

ojciec10 16 Jul 2013 15:03 1485 3
SterControl
    ojciec10
    Level 20  
    Dzień dobry.
    Czy znacie może sposób na aktywowanie screenów nie poprzez przycisk lecz poprzez taga? (jakikolwiek bit). Czy istnieje możliwość ustawienia jakiegoś bitu poprzez dotknięcie jakiegokolwiek elementu ekranu? Głównie chodzi o to aby podczas nieużywania ekranu uaktywniał się jakiś screen
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • SterControl
    crisdean
    Level 12  
    Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale może tu znajdziesz odpowiedź:
    klikkk
  • SterControl
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Jeśli chcesz aktywować screen prosto ze sterownika musisz zdefiniować w panelu Job mailbox w zakładce Connections. W PLC tworzysz blok danych z obszarem Job mailbox (4 słowa). Następnie w PLC do konkretnych słów przesyłasz liczby (numer ekranu i bodajże rozkaz). Musisz poczytać - dokładnie nie pamiętam.
    Co do aktywowania bitu dotknięciem jakiegokolwiek elementu, możesz pokombinować z niewidocznym przyciskiem na całym ekranie (Invisible button).

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    tysky
    Level 12  
    Inny sposób:

1. Wejdź do tablicy tagów.
    2. Zaznacz interesujący Cię tag.
    3. Pokilkaj po zakładkach i znajdź Events.
    4. Jako zdarzenie "OnChange" uruchom skrypt "ActiaveScreen".
    5. Znajdź i zmień parametr tagu "Acquisition Cycle" lub "Acquisition Mode" na "Continous".

Teraz każda zmiana zmiennej będzie uruchamiała wybrany ekran.

Pisałem z pamięci, na pewno działa w TIA Portal, powinno też działać w WinCC Flexible.