Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV pfl6008+komputer - jak podłączyć bezprzewodowo

naimad83 16 Lip 2013 16:46 4653 10
  • #1 16 Lip 2013 16:46
    naimad83
    Poziom 6  

Witam,

zakupiłem niedawno TV pfl6008 i chce go połączyć z komputerem stacjonarnym w celu przegładania zdjęc, filmów ,i zawartości jego dysku.

Pytanie w jaki sposób to zrobić?

Komputer stacjonarny posiada kartę sieciową zew. podlaczoną poprzez USB i internet odbieram poprzez WIFI. W innej częsci mieszkania jest wspomniany TV, który również jest już skonfigurowany poprzez WIFI. A znowu w innej częsci mieszkania jest router z modemem do internetu.

Proszę o pomoc jak skonfigurować komputer z TV, tak abym mógł przegładać zawartośc dysku twardego na telewizorze, bez jakiejkolwiek ingerencji kablowej między wszystkimi urządzeniami.

0 10
  • #2 16 Lip 2013 19:24
    anmedia
    Poziom 39  

Ten TV posida DLNA, nic prostszego podlacz do sieci poprzez LAN lub WIFi.
    W komputerze zainstalowac program do DLNA ktory udostepni odpowiednie pliki. Najlepiej urzadzenie np HDD wpiac w router o ile router ma taka mozliwosc.

naimad83 napisał:
    ak abym mógł przegładać zawartośc dysku twardego na telewizorze, bez jakiejkolwiek ingerencji kablowej między wszystkimi urządzeniami.

Bez kabli to rozwiazanie dobre jesli jest polaczenie np TV+komputer. Jesli w tej samej sieci sa inne komputery dzialajace poprzez WiFi to siec moze sie "zacinac".

Temat konfiguracji sieci DLNA opisywalem na forum kilka razy z przykladami.

0
  • #3 16 Lip 2013 19:54
    naimad83
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc.

Udało mi się skonfigurować komputer z tv za pomocą windows media player. Mam już możliwość przeglądanie plików (wideo, muzyka, obraz) zapisanych w komputerze. Ale niestety mam problem z odtworzeniem filmu w formacie mkv wyskakuje napis "Nieobsługiwany plik: wykonanie niemożliwe" natomiast podłączając pendriva z tym samym filmem bezpośrednio do TV wszystko jest już ok i działa poprawnie.

Może ktoś mi podpowie co zrobiłem nie tak, albo co powinienem zrobić aby wszystko działało.

Znalazłem drugi program all media server.
    Ale tutaj mam problem ze skonfigurowaniem TV ponieważ nie widzi żadnego połączenia mimo że komputer go wykrywa.

0
  • #4 16 Lip 2013 20:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

naimad83 napisał:
    co powinienem zrobić aby wszystko działało.

Połącz się kablem lan do wszystkiego, może być, że wifi nie wyrabia.
    naimad83 napisał:
    w innej częsci mieszkania jest router z modemem do internetu.

A jaki to dokładnie router?,
    producent, nazwa.
    naimad83 napisał:
    Znalazłem drugi program all media server

Spróbuj jeszcze z AllShare

0
  • #5 16 Lip 2013 20:53
    naimad83
    Poziom 6  

Kablowo własnie raczej nie mam możliwosci połaczenia sprzetów.
    W najgorszym wypadku moge podlaczyć TV do routera TP LINK, ale wolałbym tego uniknąc.

Internet mam 10mb stałe łącze

0
  • Pomocny post
    #6 16 Lip 2013 21:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

naimad83 napisał:
    Internet mam 10mb stałe łącze

Ale to nie ma nic wspólnego z szybkością przesyłanych danych w sieci lokalnej.
    Pytałem:
    KOCUREK1970 napisał:
    jaki to dokładnie router?,
    producent, nazwa.

I po tym będziemy wiedzieć, co ten router potrafi,
    musisz tez wziąć pod uwagę, że masz kartę wlan na usb, więc max co po niej pójdzie realnie to 50 Mb, do tego masz wifi w tv, a tam też karta wlan nie "pociągnie" więcej niż realnie 50 Mb, a to nam daje 6,25 MB na sekundę, trochę to za mało na strumieniowanie danych do płynnego przesyłu, na bufor nawet nie starczy.
    Co innego po kablach, nawet jeśli sieciówki maja tylko 100 Mb, to wtedy pójdzie to na maxa czyli 12,5 MB, a najlepiej jak sieciówki na lan by były 1 Gb.

0
  • #7 16 Lip 2013 22:12
    anmedia
    Poziom 39  

naimad83 napisał:
    Ale niestety mam problem z odtworzeniem filmu w formacie mkv wyskakuje napis "Nieobsługiwany plik: wykonanie niemożliwe"

Problemem jest uzyte oprogramowanie. Zainstaluj np allShare samsunga lub PS3 (obciaza wolny komputer), ale "w locie" odtwarza wiekszosc formatow.

KOCUREK1970 wszystkie karty TV i dedykowane posidaja szybkosc 100mb, problemem najwiekszym moze okazac sie odleglosci (nie wiemy jak ma pochowane, poukladane urzadzenia, a ma to w przypadku WiFi ogromne znaczenie), tak samo naimad83 nie podaje zadnych informacji, wiec albo bedzie szukal, a my bedziemy domniemywac albo opisze dokladnie jaki ma sprzet.

naimad83 napisał:
    Kablowo własnie raczej nie mam możliwosci połaczenia sprzetów.

Dla Ciebie to najgorzej, bo moze sie okazac ze odleglosc router - TV jest tak duza ze szybkosc lacza spadnie o 50-60%. Moze byc takze ustawione w routerze 54mb. Nie wiemy!!!

0
  • #8 16 Lip 2013 23:03
    naimad83
    Poziom 6  

Więc postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Internet:
    prędkość do: 10 Mb/s / 1 Mb/s

Modem:
    scientific atlanta 2100

Router:
    tp link wr740n

Adapter do komputera stacjonarnego:
    TL-WN722N

Telewizor:
    philips 47pfl6008

Zrobiłem małe przemeblowanie, aby sprawdzić czy odległość ma decydujący czynnik.
    W tej chwili router i modem jest tuż przy telewizorze (połączony przez WIFI), natomiast komputer w odległości ok. 2m od routera (również połączony przez WIFI) - więc odległość już nie powinna stanowić żadnego problemu.

Żaden inny sprzęt sprzęt w chwili obecnej nie jest połączony WIFI (tylko TV i komputer)

Wynik przemeblowania względem programu Media Server:

Media Server już działa. Telewizor również widzi połączenie. Ale niestety film nie chce sie wlaczyc. TV probuje wczytac ale niestety po ok 15 sekundach wczytywania nie ma efektu i wyrzuca mnie do ekranu wczesniejszego.

Jutro spróbuje połaczenia z dwoma pozostałymi programami, które polecacie, ale coś myśle, że bez połączenia bezpośredniego z routerem nic nie zrobię :(

Mam nadzieje, że teraz wszystko już opisałem dokładnie :)

0
  • Pomocny post
    #9 16 Lip 2013 23:48
    anmedia
    Poziom 39  

Telewizor dziala w systemie Wi-Fi 802.11b/g/n cala reszta masz do 150mbps. Przy ustawieniu sprzetu jakie podles wszystko powinno smigac bez zadnego problemu, czyli w tej chwili pozostaje konfiguracja w szczegolnosci serwera w komputerze. W instrukcji zalecanym serwerem jest windows media player w wersji nie nizszej niz 11, serwer Twonky lub podobny. Sprobuj odtwarzac za pomoca WMP (slaba jakosc ale to co doczyta WMP w komputerze powinno zostac wyswietlone na ekranie TV.
    Jak pisalem wczesniej zainstaluj AllShare Samsunga (posiada wiele mozliwosci) i sprawdz jak dziala z filmami w roznych standardach. Mozesz sprobowac nastepujacych:
    Darmowe:
    1. AllShare Samsung
    2. PS Media Server
    3. LXiMedia
    .....
    4. MythTV
    5. Fuppes
    6. Geexbox
    7. GmediaServer
    8. MediaTomb
    9. MiniDLNA
    10. uShare
    Wiele z nich posiada transkodowanie, czyli to co pisalem wczesniej przetwarza w locie mniej standardowe filmy na popularne w TV
    Platne:
    1. PowerDVD
    2. Cyberlink Digital Home Enabler Kit
    3. Elgato Eyeconnect
    4. JRiver Media Center
    5. Serviio
    6. Mezzmo
    7. Nero MediaHome
    8. Nullriver Medialink
    9. On2Share
    10. TwonkyMedia
    11. Wild Media Server
    Uwaga wiele z tych platnych nie jest w stanie obsluzyc nawet polowy tego co darmowe. Podalem jako ciekawostke. Ze jest wiele do wyboru.

Oczywiscie do dyspozycji masz windowsa 7 jako bezwzgledne minimum!

1
  • #10 17 Lip 2013 19:26
    naimad83
    Poziom 6  

Dzięki za wszystkie Wasze podpowiedzi. Wróce do domu to dziś znowu powalczę z tym tematem.

Niestety nie mam windowsa 7. Działam na XP.

Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

Witam,

sprawdziłem dziś jeszcze raz jak działa All Media Server i ku mojemu zdziwieniu wszystko zadziałało i film się odtwarza na telewizorze.
    Ale żeby nie było za pięknie zawsze coś musi być nie tak i tym razem problem jest z tym, że film co jakiś czas przerywa :( co z tym zrobić? Jakieś pomysły?

0
  • #11 17 Lip 2013 22:17
    anmedia
    Poziom 39  

To ze film zarywa moga byc dwa problemy
    1. WiFi
    2. Skoro masz XP to rowniez komputer nie jest zbyt wydajny, a niestety musi byc

Szkoda ze nie pomyslales wczesniej i nie zakupiles routera z certyfikatem DLNA i z wejsciem USB wtedy mialbys wiecej mozliwosci.

0