Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorowanie zużycia energii - Strona www do monitorowania

16 Lip 2013 18:32 1425 1
  • Poziom 10  
    Witam. Zamierzam wykonać stronę www do monitorowania energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Strona będzie wyglądała tak, że loguje się na swoje konto i mogę odczytywać dane z inteligentnego licznika energii elektrycznej ( strona będzie zawierała wykresy domowe, obciążenia itd. ). Chciałbym się zapytać, jak mógłbym się najprościej ( najtaniej ) połączyć z takim licznikiem. Loguje się na swoje konto na stronie i mam wgląd na to, co jest aktualnie wyświetlane na samym liczniku. Dzięki temu mogę mieć wgląd na zużycie energii będąc poza domem. Kwestia komunikacji. API? Iobridge? Modbus RTU? Co z doświadczenie moglibyście polecić? Widziałem projekty na elektrodzie do monitorowania mocy ( cęgi, przekładniki itd. ). Rzecz w tym, że chciałbym stworzyć interfejs, dzięki któremu każdy posiadacz takiego licznika mógłby mieć wgląd na swoje zużycie energii nie zaglądając do licznika, który może być zainstalowany np. na klatce schodowej - nie mylić Smart Meter z cyfrowymi licznikami, które zastąpują powoli w całej Polsce liczniki analogowe i te z kolei są w każdym mieszkaniu. A taki Smart Meter czy InHomeDisplay może być ulokowany w dowolnym miejscu.

Tak czy siak prosiłbym o jakieś propozycje rozwiązania problemu. Pozdrawiam i z góry dziekuję