Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 2001 - Nowy wyświetlacz FIS po wymianie świeci na czerwono

kisiu666 16 Lip 2013 19:51 3510 5
  • #1 16 Lip 2013 19:51
    kisiu666
    Poziom 6  

Witam!

Znalazłem jeden podobny temat, lecz chciałbym się upewnić czy to jest ta sama sytuacja.
    Mianowicie kupiłem na allegro nowy wyświetlacz FIS firmy JAEGER. Stary wyświetlacz się powypalał i praktycznie nic nie było na nim wydać. Mój mechanik-elektronik, który ma renomę w swoim fachu, co nie podlega żadnej wątpliwości, wymienił stary wyświetlacz na nowy. Na chwilę obecną górna część (gdy włącza się rezerwa, brakuje płynu do spryskiwaczy itp.) świeci na pomarańczowo, a część dolna cała na czerwono. Chciałbym zapytać czy możliwe jest, że kupiłem zepsuty wyświetlacz? Wydaje mi się, że błąd mechanika raczej nie wchodzi w grę. Jeśli ktoś miał podobny problem albo wie co może być przyczyną tego, proszę o pomoc.
    Napisałem temu sprzedawcy o zaistniałem sytuacji, na co on odpisał:
    "FIS po poprawnym montażu powinien wyświetlać informacje (czasami, bardzo rzadko, zdarza się tak że jakaś linia zaniknie - trzeba wtedy zrobić to sposobem, ale nigdy nie powinien nie wyświetlać nic).
    Proponuję wysyłkę tego licznika z wyświetlaczem do mnie, koszt naprawy 150zł, gdyby zaistniała wymiana FIS to również to zrobimy."
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

0 5
  • #2 16 Lip 2013 20:17
    Erwin123
    Poziom 26  

Cóż pewnie cos zle zlutowałeś sprawdz luty.

0
  • #3 16 Lip 2013 23:00
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

A co ma wyświetlacz do koloru świecenia?
    Bo nie rozumiem.
    Wyświetla napisy i piktogramy?

0
  • #4 17 Lip 2013 00:00
    kisiu666
    Poziom 6  

Właśnie w tym problem, że nie wyświetla niczego, tak jak np na pomarańczowym "wyświetlaczu podczas włączenia się rezerwy był dystrybutor, tak teraz go nie ma, jest tak jakby samo tło. Na czerwonym aktualny bieg, temperaturę itp, teraz tylko czerwone tło...

0
  • #5 17 Lip 2013 21:58
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Niepoprawny montaż lub uszkodzony wyświetlacz.

0
  • #6 08 Lis 2013 18:26
    krzys_j
    Poziom 12  

Wyświetlacz jest jednego koloru, za jego barwy odpowiada podświetlenie pod spodem. W Twoim przypadku albo jest źle przylutowany wyświetlacz lub jest on uszkodzony i to niekoniecznie przez osobe wymieniającą. Najszybcie jest wina wyświetlacza

0