Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo - Nie można przyuczyć kluczy...

Pfemek 16 Jul 2013 20:21 2052 3
    Pfemek
    Level 23  
    Witam.
    Samochód z 2006r, 1,6 HDI. Auto stało bez przedniej szyby, lekko przykryte plandeką około roku. Zalane zostało min. BSI, które zgniło i padło. Podłożyłem używkę o takich samych numerach. Wyciągnąłem PIN, zrobiłem telekodowanie, później identyfikacja i kodowanie kluczy i wszystko by było ok. gdyby dało się przyuczyć klucze. Niestety lexia wywala komunikat, mniej więcej taki: "procedura zakończona niepowodzeniem, spróbuj jeszcze raz". Próbowałem też uruchomić wszystko z czystą pamięcią BSI, wtedy mogę zrobić telekodowanie i identyfikację, wpisuje nowy kod dostępu ale też procedura zatrzymuje się na nauce kluczy. Teraz Pytanie, czy mogę zakodować stare klucze, czy muszę mieć nowe, czyste transpondery? Czy to może wina czegoś innego? Zastanawiam się czy nie padł też czasem moduł przełączników pod kierownicą. W parametrach stan - obecność klucza - zmienia się pomiędzy jest/brak, pomimo, że klucz jest cały czas włożony. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Pfemek
    Level 23  
    No to już wiem wszystko. Dziękuję...
    Pfemek
    Level 23  
    Temat już dawno opanowany. Nowe transpondery załatwiły sprawę. Dodam jeszcze tyle, że można dopisać stare klucze, trzeba zrobić tylko jeden "myk". Szkoda, że wpadłem na to dopiero po kupnie nowych pastylek...

Pozdrawiam...