Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia z - wymiana Lcd + dotyk

konrdzik 16 Lip 2013 20:56 32016 12
  • #1 16 Lip 2013 20:56
    konrdzik
    Poziom 22  

Witam
    Czy ktos już wymieniał lcd wraz z dotykiem w xperi Z? Jeśli tak proszę o uwagi i jak za to się zabrać.

0 12
  • #3 16 Lip 2013 21:16
    konrdzik
    Poziom 22  

Widziałem to ale nie ma pokazane momentu demontażu lcd . :D

0
  • #4 04 Wrz 2013 23:41
    mpkomar
    Poziom 2  

Witam! Zacznę od tego, że wymianę LCD z dotykiem trzeba zacząć od demontażu tylnego panela. Wystarczy podgrzać dobrze suszarką do włosów, tak z 5 minut na wyższej temperaturze. Ja odklejałem delikatnie zaostrzonymi teflonowymi szpatułkami, kilka sztuk, żeby nie przyklejał się z powrotem. Następnie odklejamy i odłączamy wtyczkę akumulatora i wyciągamy aku z obudowy. Na płycie głównej, po prawej stronie na dole płyty, jest złączka LCD. Odpinamy. Na dole mamy obudowę głośniczka z niebieskim plasticzkiem trzymającym wtyczkę. Wyjmujemy plastyczek, odkręcamy śrubkę trzymającą mały błyszczący dysk po prawej- to głośniczek-, podważamy go, odklejamy i wyjmujemy powoli. Odpinamy białą wtyczkę głośniczka bez szarpania. Na dole obudowy głośniczka po prawej jest szczelina 2*10mm, w której widać fragment płytki zielonej. To przyłącze anteny dolnej. Wkładamy śrubokręt w górną część szczeliny nad płytką i naciskając w dół, podważamy i wyjmujemy obudowę głośniczka. Bez płytki z wtykiem antenowym. Lepiej go nie urwać, trudno zarobić taką wtyczuszkę... Jeśli płytka trzyma się obudowy głośniczka, trzeba ją wypchnąć w dół przez szczelinę. Niech sobie wisi na kabelku. Po lewej stronie mamy tasiemkę przycisków bocznych i mikrofonu. Trzeba ją odłączyć i delikatnie odkleić mikrofon i resztę. Wysunąć w górę blaszkę trzymającą przyciski i odłożyć taśmę na bok. Nowa nie jest droga, ale oszczędzamy, prawda? Dlatego sami wymieniamy LCD... Na górze mamy do odkręcenia jeszcze trzy śrubki. I dopiero teraz jest sens zająć się potłuczonym/uszkodzonym ekranem, czyli podgrzewanie, podważanie itd... A po co cała zabawa od tyłu? Ponieważ między LCD a resztą telefonu jest zamocowana śrubkami płytka metalowa usztywniająca- podtrzymująca wyświetlacz. Powodzenia!

1
  • #5 03 Lut 2014 18:59
    bkolakowski
    Poziom 8  

Wszystko poszlo ok, jak tylko zarobic ta malo wtyczkę od kabla anteny?

0
  • #6 03 Lut 2014 21:10
    rtvkce
    Poziom 29  

Musisz trafić ;) innego wyjścia nie ma

1
  • #7 06 Lut 2014 00:16
    mpkomar
    Poziom 2  

Re: jak zarobić taką małą wtyczkę... Otóż już raz zarobionej się nie da, jeśli masz nową, zazdroszczę i nie wiem! Podejrzewam, że niezbędny jest odpowiedni przyrząd. Ja kupiłem przewód antenowy od Xperii J, za krótki, obciąłem końcówki z kawałkami przewodów i polutowałem ze starym kabelkiem. Nie chciałem tracić tych zakuwek na oryginalnym przewodzie. Wiem, że to rzeźba, ale działa! I jeszcze jedno- niezbędna jest dokładna izolacja optyczna czujnika oświetlenia na foncie telefonu, u siebie zastosowałem przezroczystą taśmę i kicha! nie działa czujnik zbliżeniowy- optyczny, oświetlony podświetleniem ekranu, czyli po wybraniu połączenia telefonicznego ekran się robi ciemny i albo czekasz, aż druga strona skończy rozmowę, albo w ułatwieniach dostępu ustawić trzeba, że przycisk Power kończy połączenie... Reszta będzie działać. Oczywiście, najlepsza jest oryginalna dwustronnie klejąca piankowa uszczelka do wyświetlacza, ale nie do zdobycia, raz widziałem aukcję na wyświetlacz w komplecie z taką uszczelką. Raz. Życzę powodzenia!

0
  • #8 24 Mar 2014 13:26
    zruk
    Poziom 9  

Witam mam pytanie. Gdyż LCD mam sprawny i na allegro są same dotyki i to by bardziej sie opłacało. Ale jeden serwis mi powiedział, że wymieni mi ale tylko dotyk i lcd razem, samego digitizera nie ma szans ponieważ nie podejmie się rozklejania digitizera od LCD i powiedział, że nie zna nikogo kto by się podjął wymieniać sam dotyk. Czy to prawda, czy jeśli kupię sam dotyk na allegro to będzie problem z jego wymianą?
    Pozdrawiam

0
  • #9 24 Mar 2014 13:29
    sm233
    Poziom 37  

Problem będzie bardzo duży.

0
  • #10 24 Mar 2014 19:59
    stylu
    Poziom 19  

Oczywiście jest to możliwe ale kosztowałoby co najmniej połowę ceny nowego LCD a efekt nie zawsze będzie zadowalający.
    Udało mi się to zrobić w jednej sztuce ale zanim się nauczyłem, zniszczyłem dwie

0
  • #11 16 Lip 2014 15:03
    maniek22gda
    Poziom 15  

Witam, mam pytanie, posiadam xperie z w uszkodzonym wyświetlaczem, ale dotyk cały i tu pytanie... Czy dotyk muszę odkleic aby wymienić sam wyświetlacz?

1
  • #12 16 Lip 2014 15:21
    leon.euro
    Spec od GSM

lcd jest z szyba i dotykiem sklejona
    wiec wymiana calosci albo rozklejanie co do ani latwych ani przyjemnych nie nalezy

pozdrawiam

3
  • #13 16 Lip 2014 16:14
    maniek22gda
    Poziom 15  

No tak, ale skoro dotyk kosztuje koło 100zł, a mam tylko wyświetacz do wymiany i są same wyświetlacze na allegro to warto chyba spróbować odkleić, i tak wyświetlacz do kosza

1
  Szukaj w 5mln produktów