Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGS44E18EU - Wyciek wody przy pompie myjącej

16 Lip 2013 21:07 2427 5
  • Poziom 9  
    Witam .
    Od jakiś dwóch tygodni moja pomoc domowa strasznie głośno zaczęła chodzic . Wszystko działało a że ma już ok.8lat to pomyślałam , że jej już wolno . Ale dwa dni temu zauważyłam napuchnięte panele pod dywanikiem . Okazało się , że cały spód zmywarki jest zalany (tłuszczem lub czymś takim - fe - nie była to czysta woda tylko glutowata) . Po wysuszeniu okazało się , że kapie tylko w jednym miejscu - fotka ( zrobiona od spodu ) . Po rozkręceniu tego (to chyba pompa myjąca?) uszczelka była lużna i zabrudzona . Jednak po założeniu nowej , ciaśniejszej sytuacja jest bez zmian - nadal kapie . Nie widzę tam nic skorodowanego , tylko trochę białego nalotu , zwoje silnika ok . Reszta bebechów wygląda super - nic nie cieknie , nie rdziewieje .
    I tu pytanko : czy dalej kombinowac z uszczelką czy to jakaś większa awaria ?
    Może przy uszczelce dodac konopi ? A może tam wogóle nie powinno byc zadnej wody ? Bardzo proszę o pomoc .
    Z góry dziękuję za wszelkie porady .
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    asiap00 napisał:
    I tu pytanko : czy dalej kombinowac z uszczelką czy to jakaś większa awaria ?

Zastosuj zestaw naprawczy do pompy,
    asiap00 napisał:
    Jednak po założeniu nowej , ciaśniejszej sytuacja jest bez zmian - nadal kapie

nie kombinuj z jakimiś zamiennikami
    asiap00 napisał:
    Od jakiś dwóch tygodni moja pomoc domowa strasznie głośno zaczęła chodzic .

może turbinka pompy? też jest w zestawie naprawczym :idea:
    Swoją drogą zdjęcie kiepskiej jakości.
  • Poziom 9  
    Najmocniej dziękuję za odpowiedz .
    Tylko w co lepiej celowac :
    * zestaw naprawczy turbiny ok.200zł , http://north.pl/karta/turbiny-pompy-naprawczy...ki-sgs44e18eu;36--bosch-,9C1-EI-CMM2-SLW.html

* na allegro (nie jestem pewna czy to ta , muszę znów rozkręcic by zobaczyc oznaczenia bo wygląda tak samo) ok. 140zł , http://allegro.pl/pompa-myjaca-zmywarki-bosch-siemens-nowe-i3392922913.html .

Patrząc na ceny to w pompe ale czy wtedy wymienic tylko turbinę z uszczelką i łożyskiem a reszta w razie przyszłych awarii . A może od razu całośc ?
    Serdecznie pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jeśli faktycznie pompa jest nowa jak zapewnia sprzedający to bierz pompę, (tylko sprawdź czy masz takie same wyjścia pod kostkę zasilającą)
    Oczywiście prościej będzie wymienić całą pompę bez bawienia się w demontaż i montaż ;)
  • Poziom 9  
    Kurcze - numery się różnią ale już tak w pralce miałam , że zmienili oznaczenia więc tym się nie sugeruje . delikatna różnica na stykach (te dwa przednie dziąble )- czy to może byc problemem ? U mnie są białe na wierzchu a tam kolorowe "wchodzące" ale rozmieszczenie wygląda tak samo :)
    Bardzo dziękuję za pomoc :)

Ok przyjrzałam się temu i stwierdzam , że zadałam głupie pytanie :D

Pewnie będzie pasowac . Ale nie zapeszam . (czekam na odpowiedz sprzedającego czy oby na pewno to ta ) .
    Po wymianie napiszę czy wszystko gra (mam nadzieję , że znów ucichnie :P) .
  • Poziom 9  
    Pompę otrzymałam w poniedziałek - faktycznie nowa :)
    Zamontowana , przetestowana i stwierdzam , że chodzi dużo ciszej !
    Najmocniej dziękuję za szybką i właściwą pomoc :D