Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik rowerowy - Czujnik / sensor

17 Lip 2013 00:40 2829 4
 • Poziom 9  
  Cześć,

  Ostatnio zakupiłem licznik rowerowy i po pewnym czasie przestał kompletnie liczyć prędkość. Zdemontowałem go, sprawdziłem kabel i kontaktron. Kabel jest w pełni sprawny (stykanie przewodów ręką powoduje że licznik zlicza impulsy), jednakże kontaktron jest cały czas zwarty. Machanie obok niego magnesem niewiele daje, czasem licznik coś wyłapie ale to rzadkość.

  Chcę przejść się do sklepu po rurkę kontaktronową, jednakże mam parę pytań odnośnie działania tej rurki. Czy przewodniki w rurce zwierają się niezależnie od tego z której strony rurki przyłożę magnes (konkretniej chodzi mi o to, czy tą rurkę trzeba montować z jakimś obrotem w kierunku szprych koła, czy nie ma to znaczenia) ?

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Kontaktron w czasie montażu, lutowania lubi pękać i wtedy styki często robią zwarcie. Przy wymianie trzeba uważać, nie ucinać, nie wyginać końcówek zbyt blisko szklanej obudowy, Rurkę montujemy na widelcu najniżej jak się da wzdłuż, tak aby magnes zamocowany do szprychy przechodził w odległości 3 do 4 mm od kontaktronu 5-10mm powyżej lub poniżej środka kontaktronu, ustalamy położenie doświadczalnie, aby przy maksymalnych obrotach koła nie gubił impulsów.
  Jeśli brak oryginalnej obudowy czujnika kontaktron trzeba zamontować w osłonie hermetycznej np rurce plastikowej i zalać końce silikonem.
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Rozumiem, że to nie jest ważne z której strony kontaktronu będzie magnes, gdyż styki w rurce zerwą się zawsze w obecności pola magnetycznego. Dobrze myślę ?
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Jest dokładnie tak jak myślisz.
 • Poziom 9  
  Dzięki za informację, kupiłem kontaktron, zlutowałem i wszystko działa pięknie :)