Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL jakie makro - nie wiem jak poradzić sobie z makro

33alan 17 Lip 2013 09:57 3078 17
  • #1 17 Lip 2013 09:57
    33alan
    Poziom 7  

Witam, mam problem z MAKRO do przycisku przypisałem:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

1.
    Więc w A1 po kliknięciu w przycisk wpisuje mi NOWY PROGRAMISTA jak by miało wyglądać makro aby po kliknęciu przycisk wpisało przedmiotowe słowo ale w obojetnie której komórce stoję np. D4 potem E6 itd ?
    2.
    Oraz potrzebuję informacji dotyczacej: potrzebuję 10 przycisków z różnymi materiałami, po kliknieciu w dany przycisk wpisuje mi przypisaną nazwę w komórce w której aktualnie "stoję" ?

0 17
  • #2 17 Lip 2013 10:09
    cbrman
    Poziom 27  

Ad.1.
    Zmień Range("A1").Value na Selection.Value

Ad.2.
    Jeszcze raz, bo nie bardzo rozumiem.

0
  • #3 18 Lip 2013 13:18
    33alan
    Poziom 7  

ok

Dodano po 5 [minuty]:

ad. 1 do końca nie rozumię, to zanaczy jestem ciemny z VBA !
    ad 2.
    Mam W kolumnie A 1600 wierszy np. z nawziskami
    i muszę w kolumnie B wstawić odpowiedni komentarz ( teskstowy ) będzie on zmienny więc chciałbym z prawej strony arkusza uzyskać 20 przycisków z tekstem najlepiem aby klawisze były stałe czyli nie przesuwały się jak będe wybierał pozycję na A500 i po wejści, ustawieniu do B500 za pomocą klawisza wpisuje mi dany tekst przypisany do niego.

0
  • #4 18 Lip 2013 13:44
    markoz7874
    Poziom 31  

33alan napisał:
    ..Mam W kolumnie A 1600 wierszy np. z nawziskami
    i muszę w kolumnie B wstawić odpowiedni komentarz ( teskstowy ) będzie on zmienny ..

Można to zrobić tak jak chcesz, za pomocą przycisków ale może są jakieś reguły wg. których dopisujesz ten komentarz? Wtedy lepiej by było napisać jakieś makro które robi to automatycznie.

0
  • #5 19 Lip 2013 06:56
    33alan
    Poziom 7  

niema reguł przykład :
    wiersz A525 nazwisko MIKA i muszę wpisać 1 z 20 tekstów np: sterowanie pulpitem lub szkolenie następnie musze przejść do wiersza A1 i zrobić to samo itd...

0
  • #6 19 Lip 2013 09:03
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Próbowałeś listy przez poprawność danych? Zdaje się, że byłoby to najwygodniejsze.

0
  • #7 19 Lip 2013 09:28
    cbrman
    Poziom 27  

33alan napisał:
    Mam W kolumnie A 1600 wierszy np. z nawziskami
    i muszę w kolumnie B wstawić odpowiedni komentarz ( teskstowy ) będzie on zmienny więc chciałbym z prawej strony arkusza uzyskać 20 przycisków z tekstem najlepiem aby klawisze były stałe czyli nie przesuwały się

A nie lepiej zamiast 20 przycisków zrobić listę rozwijaną z komentarzami w jakiejś komórce (np.: w F1) na podstawie poprawności danych i jeden przycisk wstawiający wybrany komentarz do zaznaczonej komórki i przypisany do niego kod?

Czyli:
    - wybieramy komentarz w komórce F1
    - wybieramy komórkę w kolumnie B do której ma być wpisany komentarz
    - przyciskamy na przycisk

Albo pójść troszkę dalej i oprogramować zdarzenie selection_change dla arkusza i po wybraniu danego komentarza jedynie klikać po komórkach kolumny B?

Najprostszym sposobem aby przycisk się nie przesuwał wraz z przesuwaniem arkusza w dół, jest umiejscowienie przycisku np. w wierszach 1-2 i zablokowanie tych wierszy (zablokuj okienka).

0
  • #8 19 Lip 2013 10:16
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Kolega cbrman rzucił dobrą myśl. W przykładzie poszedłem ciut dalej. Lista w UserForm uruchamiana podwójnym kliknięciem. Spróbuj...

0
  • #9 19 Lip 2013 10:54
    33alan
    Poziom 7  

Bardzo dzięki i to i to mi pomogło.
    Mam pytanie do adamas_nt:
    a jak by zrobić aby lista się nie zamykała była cały czas otwarta?

0
  • #10 19 Lip 2013 11:15
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Podmień ComboBox na ListBox...

0
  • #11 19 Lip 2013 12:53
    33alan
    Poziom 7  

Zobacze czy dam radę, tak szczeże to dla mnie czarna magia otrieram i kopiuje itd !!! ale czy to im odpali ???

0
  • #12 20 Lip 2013 11:39
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zapisz/zapamiętaj nazwę kontrolki (cmbLista bodaj), usuń ComboBox z formy, wstaw ListBox, nazwij go tak samo (kichać standardy w tym przypadku) i powinno działać ;)

0
  • #13 21 Lip 2013 14:41
    33alan
    Poziom 7  

no niestety próba próba i nic wogle wszystko pomyliłem! i nie działa

Dodano po 23 [sekundy]:

No niestety próba próba i nic wogle wszystko pomyliłem! i nie działa .

0
  • #14 21 Lip 2013 16:10
    markoz7874
    Poziom 31  

33alan napisał:
    No niestety próba próba i nic wogle wszystko pomyliłem! i nie działa .

Bardzo cenna informacja, po czymś takim, na pewno ktoś będzie w stanie Ci pomóc ;)

0
  • #15 21 Lip 2013 19:07
    33alan
    Poziom 7  

Przecież nie muszę się na wszystkim znać mogę się też czegoś nauczyć jak toś mi to zrozumiale wytłumaczy...

0
  • #17 21 Lip 2013 19:47
    33alan
    Poziom 7  

nie zupełnie bo już siedzę nad tym od piątku i nie a moze jeszcze gorzej !!

Dodano po 5 [minuty]:

Wielkie dzięki a czy wytłumaczysz mi czym to się różni, sprawdzam Visual Basic i nie ma nic innego a działa inaczej?

Dodano po 3 [minuty]:

Bo bardrzo mi to pomogło nie ukrywam, ale chcę to skopiować do swojego arkusza więc cały Visaul Basic kopiuje niestety ale nie pali błąd.

0
  • Pomocny post
    #18 21 Lip 2013 19:50
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Nie wiem od czego zacząć...

EXCEL jakie makro - nie wiem jak poradzić sobie z makro

Otwórz oba pliki i w edytorze VB przeciągnij formularz do swojego projektu. W kodzie arkusza wklej (lub skopiuj kod z przykładu)

0
  Szukaj w 5mln produktów