Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo A400 - głośna praca - jaka pompa spustowa (?) - wymiana pompy

janko_serwisant 17 Lip 2013 10:58 3690 15
  • #1 17 Lip 2013 10:58
    janko_serwisant
    Poziom 8  

Witam,

pralka bardzo głośno pracuje (rzęzi) podczas pracy. Z innych postów, opisujących podobny problem, wywnioskowałem, że najprawdopodobniej do wymiany jest pompa spustowa. Model fabrycznie zamontowanej pompy, to EBS-2556 0201. Na rynku sporo jest dostępnych zamienników. I tu mam pytanie:

1) Czy macie doświadczenie jaki zamiennik jest godny polecenia (trwały, bezawaryjny) ?

Inną kwestią jest sprawa wymiany pompy. Śruby mocujące dostępne są od spodu pralki. Pralka umiejscowiona jest w takim miejscu, by móc nią manewrować, musiałbym odkręcić muszlę ubikacji, a to żadna frajda :D (pralka stoi w rogu łazienki, z jednej strony jest muszla, a z drugiej prysznic). I tu kolejne pytanie:

2) Czy macie jakiś patent na wymianę tej pompy bez specjalnego przemieszczania pralki ? Lewarek i w górę ?

Pozdrawiam.

0 15
  • #2 17 Lip 2013 11:05
    stanislaw1954
    Poziom 41  

janko_serwisant napisał:
    Czy macie jakiś patent na wymianę tej pompy bez specjalnego przemieszczania pralki ? Lewarek i w górę ?

A może mocny elektromagnes,taki od suwnicy na złomowisku? Chyba tylko ręce i wynieść z kąta.

0
  • #3 17 Lip 2013 11:18
    janko_serwisant
    Poziom 8  

stanislaw1954 napisał:
    janko_serwisant napisał:
    Czy macie jakiś patent na wymianę tej pompy bez specjalnego przemieszczania pralki ? Lewarek i w górę ?

A może mocny elektromagnes,taki od suwnicy na złomowisku? Chyba tylko ręce i wynieść z kąta.

Hehe, złomowiskowa suwnica by się spodobała mojej żonie. Nie miałaby nic przeciwko, by pralkę na złom "przesunęłą".
    Co do przeniesienia pralki nad muszlą - odpada. Pralka jest w rogu, czyli z lewej strony i z tyłu ma ścianę, a z prawej brodzik (w odległości 5cm). Od frontu jest muszla w odległości od pralki równej średnicy dzrzwiczek bębna pralki + 3mm.

0
  • #4 17 Lip 2013 11:26
    stanislaw1954
    Poziom 41  

No to niestety duży problem,bo jak ją inaczej podnieść do góry ,chyba że podkop od dołu.

0
  • #5 17 Lip 2013 12:20
    janko_serwisant
    Poziom 8  

Podkop dopiero w przyszłym roku jest realny, podczas remontu łazienki ;)

No nic, trzeba zdemontować muszlę. To nie problem, tylko śmierdzi ;)

Ważniejsza jednak dla mnie jest kwestia wyboru zamiennika pompy. Oryginału w ogóle nie biorę pod uwagę, bo razem z transportem kosztuje niecałe 250,00 PLN. Pralka działa już od prawie 16 lat, więc inwestowanie w nią takiej sumy nie bardzo ma sens.

0
  • #6 17 Lip 2013 12:52
    egon42
    Poziom 37  

janko_serwisant napisał:
    Ważniejsza jednak dla mnie jest kwestia wyboru zamiennika pompy
    Po co wymiana całej pompy wystarczy często sam silnik pompy wymienić. Tylko trzeba zobaczyć jaki jest bo wygląda na to że albo przykręcany na 3 śrubach albo mocowany na 4"palcach" koszt zamiennika powinien się zamknąć w 50zł.

0
  • #7 17 Lip 2013 13:19
    janko_serwisant
    Poziom 8  

egon42 napisał:
    janko_serwisant napisał:
    Ważniejsza jednak dla mnie jest kwestia wyboru zamiennika pompy
    Po co wymiana całej pompy wystarczy często sam silnik pompy wymienić. Tylko trzeba zobaczyć jaki jest bo wygląda na to że albo przykręcany na 3 śrubach albo mocowany na 4"palcach" koszt zamiennika powinien się zamknąć w 50zł.

W normalnych warunkach byłaby to opcja. Ale przy takim dostępie do pralki nie wiem czy ma to sens. Żeby sprawdzić typ silnika prawdopodobnie będę musiał pralkę wysunąć, czyli zdemontować muszlę. Wymiana silnika, to drugi demontaż muszli :( . Jeśli zamiennik całej pompy byłby w cenie ok. 100,00 PLN, to zabawa w dwukrotne odkręcanie muszli nie ma sensu: czas + smród +syf = 80,00 PLN brutto.

0
  • #8 17 Lip 2013 13:31
    stanislaw1954
    Poziom 41  

janko_serwisant napisał:
    W normalnych warunkach byłaby to opcja. Ale przy takim dostępie do pralki nie wiem czy ma to sens. Żeby sprawdzić typ silnika prawdopodobnie będę musiał pralkę wysunąć, czyli zdemontować muszlę. Wymiana silnika, to drugi demontaż muszli :( . Jeśli zamiennik całej pompy byłby w cenie ok. 100,00 PLN, to zabawa w dwukrotne odkręcanie muszli nie ma sensu: czas + smród +syf = 80,00 PLN brutto.

Wyjąc pralkę i nie wkładać z powrotem,aż naprawisz.

0
  • #9 17 Lip 2013 13:52
    janko_serwisant
    Poziom 8  

stanislaw1954 napisał:
    janko_serwisant napisał:

Wyjąc pralkę i nie wkładać z powrotem,aż naprawisz.

Jeśli udało by się zamknąć całość (rozpoznanie + wymiana) w 7 dni, to dałbym radę. Dłużej jednak nie, bo pralka obsługuje 2 młodych ludzi i ma co robić. Jaka jest orientacyjnie dostępność tego typu silników ?

0
  • #10 17 Lip 2013 13:55
    stanislaw1954
    Poziom 41  

janko_serwisant napisał:
    Jeśli udało by się zamknąć całość (rozpoznanie + wymiana) w 7 dni, to dałbym radę. Dłużej jednak nie,
    A jak pompka całkiem padnie?

1
  • #11 17 Lip 2013 14:02
    janko_serwisant
    Poziom 8  

stanislaw1954 napisał:
    janko_serwisant napisał:
    Jeśli udało by się zamknąć całość (rozpoznanie + wymiana) w 7 dni, to dałbym radę. Dłużej jednak nie,
    A jak pompka całkiem padnie?

Dyskusja zbacza na "wyroki świata tego" i "logistykę". Panie i Panowie wracamy do tematu ;)

JAKI ZAMIENNIK POMPY DO ARDO A400 POLECACIE ????

0
  • #12 17 Lip 2013 16:22
    egon42
    Poziom 37  

janko_serwisant napisał:
    JAKI ZAMIENNIK POMPY DO ARDO A400 POLECACIE
    Kolego dane podają że może być tam 2 rodzaje pomp chyba że podasz np serwisowy pralki. Ja taki problem rozwiązuje góra w 2 godziny jak nie mam pomp pod ręką i trzeba lecieć do sklepu na to nie potrzeba 7 dni. rozbieram pralkę wyjmuję pompę (patrzę jaka jest) lecę do sklepu kupić i zakładam w Mysłowicach chyba się znajdzie jakiś sklep z częściami agd.

0
  • #14 19 Lip 2013 21:28
    janko_serwisant
    Poziom 8  

skryn napisał:
    janko_serwisant napisał:

JAKI ZAMIENNIK POMPY DO ARDO A400 POLECACIE ????

Zobacz, jaka taniocha; wysyłka w 24h:
    http://north.pl/karta/pompa-odplywowa-do-pralki-ardo,631-UH-0140.html

Nie chodzi mi tylko i wyłącznie o to, żeby kupić "po taniości", ale o to, żeby kupić możliwie najtrwalszy zamiennik w rozsądnej cenie (czyli co najwyżej 1/2 ceny oryginału). Liczyłem, że ktoś instalował zamienniki mojej pompy i będzie mógł się wypowiedzieć w stylu "ta się sprawdziła", "tamtej nie polecam" itp.

Dodano po 6 [minuty]:

egon42 napisał:
    janko_serwisant napisał:
    JAKI ZAMIENNIK POMPY DO ARDO A400 POLECACIE
    Kolego dane podają że może być tam 2 rodzaje pomp chyba że podasz np serwisowy pralki. Ja taki problem rozwiązuje góra w 2 godziny jak nie mam pomp pod ręką i trzeba lecieć do sklepu na to nie potrzeba 7 dni. rozbieram pralkę wyjmuję pompę (patrzę jaka jest) lecę do sklepu kupić i zakładam w Mysłowicach chyba się znajdzie jakiś sklep z częściami agd.

No rozumiem. Czyli najzwyklej bierzesz co jest na sklepie i liczysz, że Ci trochę pochodzi...

A tak ogólnie, z Waszego doświadczenia - czy zamienniki pomp spustowych są trwałe czy trzeba mieć farta, żeby dłużej podziałały, czy trzeba zwracać uwagę na producenta ? I czy jest jakiś producent, który generalnie robi porządne zamienniki części do pralek ?

0
  • Pomocny post
    #15 20 Lip 2013 01:36
    movzx
    Poziom 39  

janko_serwisant napisał:
    żeby kupić możliwie najtrwalszy zamiennik
    No zlituj się. Ta pompa kosztuje 50 złotych a konstrukcyjnie teraz wszystkie są takie same i podobnej trwałości.
    janko_serwisant napisał:
    ktoś instalował zamienniki mojej pompy i będzie mógł się wypowiedzieć w stylu "ta się sprawdziła", "tamtej nie polecam" itp.
    Jakby to było np. o samochodach a nie pompce spustowej do pralki to może miałoby sens.
    janko_serwisant napisał:
    Czyli najzwyklej bierzesz co jest na sklepie i liczysz, że Ci trochę pochodzi...
    Opcja nr 2: spędź tydzień na starannym wyborze najwspanialszego zamiennika, a pochodzi tyle samo. Albo za miesiąc wpadnie zapałka i będzie po pompie i kolejny ogromny ciężar dla domowego budżetu.
    Jakby ludzie serwisujący pralki przejmowali się producentem pompki to by chyba nie mieli czasu nawet telefonu odebrać.
    Daj sobie siana :)

0
  • #16 22 Lip 2013 07:18
    janko_serwisant
    Poziom 8  

:)
    Dzięki, konkretna odpowiedź.

0