Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER Aspire 5741 - Blue screen przy starcie windowsa

17 Lip 2013 11:38 2589 10
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam problem przy starcie windowsa (po lub w czasie jego loadingu). Wyskakuje blue screen o tresci:

A problem has been detected and has shut down to prevent damage your computer.
    If this is the first time you’ve seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:
    Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drivers or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption, and then restart your computer.
    Technical information:
    ***STOP: 0x0000007B (0xFFFFF880009A9928, 0xFFFFFFFC0000034, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000)

Mam windows 7. Problem wystepuje za kazdym razem, nie moge odpalic komputera. Jedynie moglem uruchomic komputer w jakims trybie naprawy i tam moge uruhomic wiersz polecen, przywracanie systemu i skanowanie bledow. Przy tym automatycznym naprawianiu wyskakiwal komunikat, ze windows nie moze naprawic bledu. Teraz juz nie moge odpalic go w tym trybie, nie widze takiej opcji, a wczesniej wyskakiwala przy wlaczaniu. Nie mam tez plytki z windowsem. Problem pojawil sie kiedy zawiesil sie komputer, a ja go wylaczylem. Na poczatku problemem byl No bootable device przy starcie, ale zmienilem SATA MODE z AHCI na IDE.
    Prosze o pomoc bo ja juz nie wiem co moge zrobic i jak znowu uruchomic go w tym trybie zebym mial wiersz polecen. Dodam jeszcze, ze praktycznie sie na tym nie znam. Prosze Was o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Z tego co przeczytalem do tej pory powinienem przeskanowac komputer, ale jak moge to zrobic kiedy on nie chce sie wlaczyc? Czy komenda ''chkdsk c: /f'' cos zdziala? Jak moge znow wlaczyc wiersz polecen?

@EDIT:
    No tak, wiem jak moge wlaczyc, ale nie mam plytki z windowsem ani linuxem, nie mam tez jak wypalic plytki.
  • Moderator - Komputery Serwis
    slavko2005 napisał:

@EDIT:
    No tak, wiem jak moge wlaczyc, ale nie mam plytki z windowsem ani linuxem, nie mam tez jak wypalic plytki.

To załatw, pożycz.
  • Poziom 8  
    dzisiaj nie mialem jak zalatwic zadnej plytki, ale sciagnalem Ubuntu stad: http://www.ubuntu.com/download/desktop
    Niestety nie mam jak wypalic plytki. Probowalem wrzucic na pendrive, przestawic w BIOSie boot na USB, ale nie chcialo sie wlaczyc. Czy da rade tak to zrobic czy musi byc na plytce? Czy po prostu nie mozna odpalic pliku .iso? Nie znam sie na tym wiec jesli pisze glupoty to przepraszam.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy utworzyłeś bootowalnego pendrive?.
    Jeśli nie wiesz jak to www.google.pl -jak utworzyć bootowalnego pendrive
    Czy twój bios udostępnia bootowanie z pendrive?.
  • Poziom 35  
    Wydaje mi się, że po zmianie trybu SATA system nie chce odpalić. Spróbowałbym ponownej instalacji systemu przy ustawieniu trybu SATA: IDE.

Podobno ( nie próbowałem tego ) systemy mogą się uszkodzić podczas zmiany z AHCI na IDE i na odwrót.
  • Poziom 8  
    Tak udostepnia, ale nie utworzylem bootowalnego pendrive bo diskpart go nie wykrywa - pewnie dlatego, ze ma za mala pojemnosc. Zmiana trybu SATA nie byla przyczyna. Fabryczne ustawienia BIOSa to AHCI, ale kiedy uruchamialem komputer w tym trybie wyskakiwal komunikat zeby wlozyc bootowalny dysk. Zmienilem tryb na IDE i zaczal wyskakiwac blue screen z powyzszym bledem.
  • Poziom 8  
    Pokombinowalem troche. Dysk mialem podzielony na 2 partycje C i D. Wlozylem plytke z windowsem xp zeby zainstalowac go na D. Partycja systemowa C byla zastrzezona przez system, a dostepne mialem partycje D i E. Zainstalowalem wiec na E, ale cos nie chcial mi sie uruchomic bo chcial jakies haslo, ktorego ja w zyciu nie ustawialem z reszta to bez wiekszego znaczenia. Usunalem partycje E i utworzylem ja na nowo, zainstalowalem ponownie i udalo mi sie wlaczyc komputer. Z tym, ze moj dysk C jest zastrzezony przez system i znajduje sie na nim tylko plik BCD_Backup - jak sie domyslam do odzyskiwania systemu, ale to juz dla mnie malo wazne, juz spisalem na straty te dane, ktore tam mialem. Chcialbym zeby wszystko wrocilo do normy, zeby miec 2 partycje C jako systemowa i D. Z tego co czytalem gdzies tam wystarczy pozmieniac nazwy dyskow i wszystko. Czy to wystarczy czy bedzie z tym jakis problem?

@EDIT
    Jak sie okazuje dysk chyba to wystarczy bo na dysku D znajduje sie to co na starym C, a wiec on jest dyskiem systemowym, a ten dysk C jest tylko z tym plikiem przywracania systemu jesli sie nie myle. Tak wiec problem raczej rozwiazany. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam.