Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly

17 Jul 2013 12:27 2166 2

• Level 32  
    Jak w temacie. Po prostu, jak to rozebrać by się dostać między soczewki? Napotkałem w środku grzyba i postanowiłem zdobyć trochę doświadczenia z "naprawy" takich szkieł. Sieć na ten temat mówi, że to prosty obiektyw i nie ma żadnych pomocy w rozebraniu. Doszedłem do takiego stanu rzeczy i nie wiem co dalej. Jedyne co się w tej pozostałości rusza to przysłona. Z tyłu już nie widzę żadnych "otworów" pod klucz by coś odkręcić, a i tak nie chce ruszyć. A może to ten pierścień z napisami trzeba jakoś ruszyć? Ale nie wiem jak to złapać.

Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly
    Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly

• Level 32  
    Dzięki, tam już byłem dawno. Na YT jest jakiś ruski filmik, ale tam tylko wymiana pierścienia ostrości była.

Po nacięciu trochę pierścienia z napisami dało się go wykręcić i powyciągać resztę szkieł. Niestety do przysłony znowu nie mogłem dotrzeć, ale wyczyściłem ją z zewnątrz. Ten "grzyb" to chyba były popękane osłony MC czy coś innego na powierzchni. W środku białe kropy na bokach wielkiej soczewy.

Niestety2 to to, że pierścień przysłony przy skręcaniu źle mi wskoczył i już go nie mogłem wyciągnąć do poprawy, także temat z mojej strony skończony.