Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly

17 Lip 2013 12:27 1956 2

• Poziom 31  
    Jak w temacie. Po prostu, jak to rozebrać by się dostać między soczewki? Napotkałem w środku grzyba i postanowiłem zdobyć trochę doświadczenia z "naprawy" takich szkieł. Sieć na ten temat mówi, że to prosty obiektyw i nie ma żadnych pomocy w rozebraniu. Doszedłem do takiego stanu rzeczy i nie wiem co dalej. Jedyne co się w tej pozostałości rusza to przysłona. Z tyłu już nie widzę żadnych "otworów" pod klucz by coś odkręcić, a i tak nie chce ruszyć. A może to ten pierścień z napisami trzeba jakoś ruszyć? Ale nie wiem jak to złapać.

Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly
    Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly Jupiter 37A - rozebranie naprawa czyszczenie disassembly
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 31  
    Dzięki, tam już byłem dawno. Na YT jest jakiś ruski filmik, ale tam tylko wymiana pierścienia ostrości była.

Po nacięciu trochę pierścienia z napisami dało się go wykręcić i powyciągać resztę szkieł. Niestety do przysłony znowu nie mogłem dotrzeć, ale wyczyściłem ją z zewnątrz. Ten "grzyb" to chyba były popękane osłony MC czy coś innego na powierzchni. W środku białe kropy na bokach wielkiej soczewy.

Niestety2 to to, że pierścień przysłony przy skręcaniu źle mi wskoczył i już go nie mogłem wyciągnąć do poprawy, także temat z mojej strony skończony.