Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco Catalyst 2940 - Schemat zasilacza

17 Lip 2013 15:41 1140 3
  • Poziom 33  
    Witam
    Czy ktoś dysponuje schematem zasilacza do sprzętu jak wyżej?
    Sprzęt oddał ducha ale zasilacz sprawny, daje koło 3,3V, chciałem go zaadaptować do innego sprzętu razem z obudową jeśli się uda z niego wycisnąć 5V.
    Wolałbym to robić ze schematem bo ciężko mi przeprowadzić inżynierię wsteczną :) i rozrysowywać schemat z płytki.
    Piotr

Ps. Zasilacz HP-????? numerki nic nie mówią wujkowi Google, firma Hipro a nie Packard :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    PiotrPitucha napisał:
    Czy ktoś dysponuje schematem zasilacza do sprzętu jak wyżej?

Takie coś to tylko w serwisie producenta jest dostępne ;)
  • Poziom 33  
    Witam
    Może nie, bo zasilacz jest HIPRO a nie Cisco, uściślę typ bo może ktoś się spotkał z nim w innym sprzęcie :
    HP-NO16J43 Rev 01
    Input 100-240V
    Output 3,3V 4,55A
    Zakres sugeruje że się da to zrobić a takie 5V koło 3A bardzo by mi pasowało, uklad klasyczny na UC3842 jak się schemat nie znajdzie to rozrysuję tylko napisy bardzo mało czytelne.
    Piotr
  • Poziom 33  
    Witam
    Rozgryzłem zasilacz, stabilizacja na TL431 klasycznie, ale na pokładzie był jeszcze jeden niezidentyfikowany obiekt który mi przeszkadzał w modyfikacji.
    Wylutowałem go na chwilę i regulacja działała jak trzeba, okazało się że to tyrystor o bardzo małym prądzie bramki, do niego z wyjścia zasilacza podpięta była zenerka i po wzroście napięcia ponad 3,6V układ sobie oscylował :)
    Muszę zmienić zenerkę na 4,7V i bedę miał zabezpieczenie na około 5,4V, winowajca miał sygnaturę H XL 1225, łatwo go znalazłem po rozszyfrowaniu lekko zatartych napisów.
    Zamykam temat.