Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Siemens siwamat XS 1146 rozpoczyna prace i zatrzymuje się...

17 Lip 2013 17:32 3477 5
 • Poziom 10  
  Witam
  Mam problem Posiadam pralke Siemens Siwamat XS 1146
  Pralka na oko sprawna :)
  grzałka grzeje, pompa, silnik OK, przejżałem całość styki OK płytka sterująca lekko przypylona normalnie, jedynie cewka na płytce przy radiatorze lekko nalot ciemny ale po odczyszczeniu zadnej rewelacji.
  Zaczynamy pranie np 30 bawełna z wirowaniem na 800 normalny cykl około 1:10 min start zaczyna normalnie, pobiera wode obraca bembnem na panelu kontrolnym świeci dioda - PRANIE po pewnym czasie gdy zegar pokazuje 0:44 lub 0:38 staje i mruga kontrolka PRANIE (jeśli zatrzyma na 0:44 po naciśnięciu start działa dalej ) natomiast przy wskazaniu 0:38 cofa sie do 0:44 i działa dalej aż dojdzie do 0:38 :) i tak w koło !!!
  jak recznie damy płukanie wykona, odpompowanie wykona, wirowanie też działa.
  Może ktoś mi powie co jest tego przyczyną ja już nie wiem ....
  Pozdrawiam i licze na waszą pomoc
 • SterControlSterControl
 • Użytkownik usunął konto  
 • SterControlSterControl
 • Specjalista AGD
  Silnik ok.tzn.co ok.???
 • Poziom 10  
  Witam
  grzałka grzeje nie ma przebicia, Podgrzewa wode ( inne programy zachowują się podobnie) podałem przykładowy program prania.
  Silnik - szczotki ok, styki ok, nie ma przebić, czysty

  Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

  Jeszcze mam jedno pytanie od jakiego modelu siemensa lub bosch pasuje do tej pralki płyta sterująca (nie musi być podpięty wyświetlacz pokazujący ile do końca...)
  na Alegro znajdowałem pralki o podobnym układzie przyciskow i pokrentel ale bez wyświetlacza (nie podaja modeli) wiec moje pytanie z jakich modeli płyta pasuje.
  pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Dzień dobry,

  Dołączę do tematu, ponieważ mam podobne objawy.
  Pralka Siemens Siwamat XTS 1230.
  Moduł sterujący:
  5 560 000 926 SIEMENS
  03282-M-03 SE11
  5WK59045 04

  Pralka po rozpoczęciu prania pobiera wodę, ale po kilku minutach przestaje prać, nie kończy rozpoczętego programu. Miga kontrolka prania. Na wyświetlaczu cyfrowym skacze czas prania, czasem do tyłu, czasem do przodu.

  Po zdemontowaniu modułu sterującego okazało się, że w jednym miejscu na płytce jest widoczny nalot, z drugiej strony natomiast jakby upalona dioda przy cewce, która też jest okopcona.

  Dodam jeszcze, że przestała normalnie prać parę dni po tym, jak w gniazdku, do którego była podłączona, było przebicie. Przyszedł elektryk i naprawił, ale pralka już nie pierze.

  Załączam zdjęcia. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

  - Siemens siwamat XS 1146 rozpoczyna prace i zatrzymuje się... - Siemens siwamat XS 1146 rozpoczyna prace i zatrzymuje się... - Siemens siwamat XS 1146 rozpoczyna prace i zatrzymuje się... - Siemens siwamat XS 1146 rozpoczyna prace i zatrzymuje się... - Siemens siwamat XS 1146 rozpoczyna prace i zatrzymuje się...

  Pozdrawiam,
  Marcin
 • Poziom 15  
  Witam,

  Problem rozwiązany. Mam nadzieję, że na stałe.
  Po wyczyszczeniu czarnego nalotu na module sterującym widocznego na zdjęciach, sprawdzeniu wszystkich styków i złożeniu pralka działa. Żadnego elementu nie wymieniałem. Dioda, o której pisałem sprawna, cewka najwyraźniej też.

  Pozdrawiam,
  Marcin