Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Diora Amator 2b. W jaki sposób podłączyć CD-ROM?

Zooropa 07 Mar 2005 07:49 1517 3
    Zooropa
    Level 12  
    Mam problem z podączeniem wejścia to tego tunera. Chciabym z zewnątrz podączyć np. cd-rom. Mam kabel stereofoniczny. Wejście do tunera jest przez okrągą wtyczkę typu DIN. Znalazem jakieś schematy podącęń,ale gdy robie to (1 pin R kanal,2 pin L kanal, 3 pin masa) to gra mi tylko prawy kanal. Czy wie ktos co zrobic z tym fantem?
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Będzie działać, po prostu się pomyliłeś, pin drugi to masa, a sygnały są na trzy i pięć i jeden i cztery, według mojego schematu, być może ze u Ciebie jest inaczej.
    Pozdrawiam
    Kociołek
    Level 17  
    Witam
    Dokładnie:
    3-L
    5(wewnętrzny)-P
    2(środkowy) -masa

Jeśli nie zagra - musisz poprawić luty w gniazdach w Amatorze - często pękały.
    Pozdrawiam
    Preskaler
    Level 39  
    Najlepiej włożyć do włączonego radia (do gniazda DiN) igłę trzymaną gołymi palcami i kolejno wkładając, nasłuchiwać z których dziurek jest słyszalny "brum" (i w którym głośniku)? W tych starych sprzętach często się zdarzały połączenia w różnych kombinacjach. Zależało to od rodzaju podłączanego żródła sygnału. W mikrofonach, gramofonach, tunetach radiowych i magnetofonach - te wejścia były zrealizowane trochę inaczej. Najlepiej praktycznie to sprawdzić taką metodą jak wcześniej podałem.