Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5551G - Przegrzewający się procesor mimo drożnego chłodzenia

tiesto851 17 Lip 2013 20:39 1902 2
  • #1 17 Lip 2013 20:39
    tiesto851
    Poziom 13  

Witam, mam dziwny problem z laptopem acer aspire 5551g, Laptop losowo się wyłącza przez wysoką temperaturę procesora nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie fakt że rozebrałem go wyczyściłem ładnie chłodzenie nasmarowałem nową pastą procesor i kartę graficzną i sprawa wygląda tak: laptop się uruchamia wentylator chodzi na max w programie aida64 pokazuje mi że procesor ma 85 stopni a rdzenie i karta graficzna po 45 stopni i jak dojdzie temperatura procesora do 90 to laptop się wyłącza ( laptop jest chłodny w tym momencie obudowa jest zimna jak i z wylotu wentylatora wieje zimnym powietrzem). Laptop zgasł uruchamiam go ponownie i odpala się normalnie wentylator już nie wyje a w programie pokazuje mi tym razem temperatura procesora 5 stopni i się nie zmienia a reszta tak jak wyżej i w tym momencie laptop chodzi parę godzin bez problemu aż do ponownego uruchomienia bo to jest jak loteria. Procesor to AMD Phenom x3 830 i teraz pytanie czy to wina procesora czy czujnika temperatury ? wkładałem inny procesor AMD Turion II ale laptop na nim nie wstaje a innego nie posiadam, czy miał ktoś podobny problem ? Jeśli tak to bardzo prosił bym o wskazówki.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 20 Lip 2013 15:07
    diseasekowalski
    Poziom 35  

HeatPipe sprawny? Jak Kolega sprawdzał czy chłodzenie jest sprawne?

0
  • #3 05 Sie 2013 17:45
    tiesto851
    Poziom 13  

Witam, przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale nie miałem czasu się tym zająć. Heat pipe sprawny oddaje ciepło równo po całości, chłodzenie sprawdzone wentylator dobrze się kręci

0