Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie amplitunera do karty dźwiękowej x-fi elite pro

Rob80 17 Jul 2013 22:11 1086 0
 • #1
  Rob80
  Level 2  
  Witam serdecznie,

  Potrzebuję porady, wskazówek odnośnie możliwości podłączenia amplitunera do karty dźwiękowej.

  W związku z tym, iż dopiero zaczynam przygodę z amplitunerami i od lat 'siedziałem' z głośniczkami Creative T7900 7.1. Do dziś, bo sub zaczął szwankować.

  Posiadając także Sound Blaster X-Fi Elite Pro postanowiłem zainwestować w coś lepszego. Myślałem nad Edifier S550 5.1, ale poważnie pod uwagę biorę Harman Kardon HKTS 30BQ (ew. 35 z bezprzewodowym subem) plus amplituner. Mam możliwość zamknięcia się w kwocie 3600 zł.

  Wstępnie wybór padł na: Onkyo TX-NR 616 lub Harman Kardon AVR 260.  Jak wspomniałem do amplitunera podłączony ma być komputer - karta dźwiękowa (konfiguracja 5.1/7.1).

  W tej sytuacji mam pytanie dotyczące połączenia karty dźwiękowej do amplitunera analogowo (jack-RCA) według schematu Creative, co by zachować kilka możliwości, także m.in. EAX.

  Przeglądałem instrukcję do TX-NR 616 i kwestia ta nie jest niestety jasna. Na tylnim panelu są analogowe złącza (audio in) L/R, jednakże określone: TV/CD, PC, GAME, STB/DVR, CBL/SAT, BD/DVD. Nie wiem, czy w tym przypadku połączenie w ten sposób jest możliwe.

  W przypadku AVR 260 teoretycznie - wnioskując z instrukcji - taka możliwość jest - 8 x analog in.

  Jak to połączyć, żeby wszystko poprawnie działało? Może ktoś z Was ma już ten etap za sobą...

  I pytanie, które wiele razy zapewne padało, choć wciąż dla laika nie dokońca jest jasne. Jak wygląda mniej więcej rzeczywisty pobór prądu w w przypadku konfiguracji 5.1/7.1 i przy ww. modelach?

  Dziękuję i pozdrawiam.