Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kompresora - Odpalanie silnika z pralki

17 Lip 2013 22:26 6789 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam zamiar zbudować kompresor z tej 20-letniej sprężarki i silnika z pralki. Silnik o ile sie nie mylę z pralki marki Polar.

Mam problem z jego podłączeniem. Przeczytałem parę tematów wczoraj na forum i dowiedziałem się ze bd mi potrzebny kondensator 16uF.

Jednak mam problem z uzwojeniem. Nie pasuje do tego które jest na forum(przynajmniej pod względem kolorów)

I jeszcze jedno pytanie jaka butle kupić pod taka sprężarkę? 50-80l wystarczy?
  • Poziom 36  
    Najpierw zobacz, czy ten mikry silnik w ogóle ruszy sprężarkę, moc masz podaną na obudowie......
  • Poziom 21  
    Nawet się nie męcz :D
    Ten silnik nadaję się do wentylatora lub słabej szlifierki.
    Jego moc to marne kilkadziesiąt Watt.

Taka sprężarka potrzebuje od 1KW w górę.
  • Specjalista AGD
    Potwierdzam.Szkoda zachodu.
  • Poziom 2  
    Dobra pomyśle nad innym silnikiem. Jutro pojutrze pokaże co zdobyłem.
    A tak przy okazji silnik może jeszcze do czegoś wykorzystam i przyda mi sie rozwiązanie problemu z jego podłączeniem. Jakby ktoś mógł napisać co i jak byłbym wdzięczny
  • Poziom 2  
    Jaką butlę kupić do tej sprężarki?
  • Poziom 13  
    Jest to sprężarka KP-2, wydajność max 100-150 l/min, silnik o mocy od 0,55 kW w górę (przełożenie), butla LPG 40-55 l będzie optymalna.
  • Poziom 28  
    Chłopie, jak Ty ani butli nie masz, ani silnika, ani wiedzy i doświadczenia to daruj sobie ta budowę i przejdź się do Lidla, tam za ok 300zł zakupisz dość dobry kompresor firmy Parkside.

A to, co sam (może z pomocą innych) zbudujesz nie będzie ani bezpieczne, ani poręczne, ani bezawaryjne. Do tego jeszcze musisz kupić wyłącznik ciśnieniowy, odolejacz, reduktor, zawór bezpieczeństwa...