Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex + Urmet? - Czy da się do domofonu Laskomex użyć cyfrowy unifon Urmet?

17 Lip 2013 22:26 8496 10
  • Poziom 7  
    Witam,
    Dzisiaj na zlecenie wspólnoty panowie specjaliści zainstalowali w bloku, w miejsce wiekowego analogowego domofonu nowy Laskomex'u model:
    CD-2502.

Niestety zmienili również unifon, i w miejsce mojego ślicznego czarnego Urmet Signo dali jakiś koszmarnie brzydki i okropny unifon w dodatku biały.

Przeżyć tego nie mogę jako esteta. No nie da rady żywcem!! :/

Teraz pytanie: Czy da się do tego domofonu użyć unifonu cyfrowego Urmet? (w domyśle również czarny Signo).

Będę bardzo wdzięczny za informacje...
    Pozdrawiam serdecznie!
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    W Twoim wypadku, gdy masz już unifon analogowy Signo (1140/41) to można się postarać wydębić od Urmeta samą płytkę od unifonu cyfrowego, czyli 1140/621: http://tinyurl.com/8q4corw
    Urmet trochę się broni przed sprzedażą samej płytki do tego unifonu, ale zapytać/spróbować zawsze można.
    Ogólnie raczej nie powinno się mieszać systemów w tym wypadku Urmet-Laskomex, bo mogą być drobne niedopasowania parametrów np. późna reakcja na podniesienie słuchawki po zadzwonieniu, problemy z otwarcie drzwi itd.
    Podpowiem tylko, że Laskomex też robi unifony w kolorze czarnym:
    http://tinyurl.com/q24hbc8 i LT-8.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedź! :) jednak jest jakieś światełko w tunelu.

Tak, widziałem że Laskomex robi czarne, i to jest jakieś rozwiązanie, ale niemniej Signo jest moim małym marzeniem - jakość wykonania, materiał, no i co dla mnie najważniejsze design... rozkładają LM na łopatki.
    Myślałem właśnie o 1140/621...

Czyli mogę przyjąć że zasada działania unifownów Laskomexu i Urmetu jest podobna?
    Kupić, ustawić zworki, podpiąć odpowiednie kabelki i mieć nadzieje na dobre działanie? :)
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    RemingtonSteele napisał:
    Czyli mogę przyjąć że zasada działania unifownów Laskomexu i Urmetu jest podobna?
    Kupić, ustawić zworki, podpiąć odpowiednie kabelki i mieć nadzieje na dobre działanie? :)

2X tak

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Wielkie dziękuję za tą wiedzę!
    Już wysłałem maila z zapytaniem o płytkę... w najgorszym wypadku kupię zwykły biały i podmienię do czarnego :D

McGyveryzm stosowany ;P
  • Poziom 7  
    Witam ponownie - Spieszę donieść że Urmet był tak miły że wysłał mi samą płytkę, i udało mi się ją zamontować w czarnej obudowie.
    Tu pojawia się z mojej strony (jako laika) następne pytanie... jak podłączyć ten sprzęt? Wszystkie opisy złączy są inne w Laskomexie i Urmecie, co nie dziwi...
    Może pokażę zdjęcia:

1.) tak wygląda obecne podłączenie Laskomexu:

2.) a tak wygląda Urmet:

Zatem jak się ma Laskomexowe L- i L+ do Urmeowego T1, T2, LU i 0L?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    L+ = LU
    L- = 0L
    Pamiętaj o prawidłowym zakodowaniu numeru na zworach (na zdjęciu 16 i 8)
  • Poziom 7  
    Dziękuję za pomoc!
    Jak tylko przetestuję to dam znać jaki efekt :)
  • Poziom 7  
    Działa! Działa! Dzisiaj został gruntownie przetestowany i działa - dzwoni, można rozmawiać i wpuszcza jak należy.
    Jestem szczęśliwy! :P
    Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc wiedzy i know-how!
  • Poziom 1  
    Witam

Mam podobny problem jak kolega. W bloku zainstalowany domofon Laskomex, modelu dokładnego nie znam, po zdjęciu wygląda jak seria cp-25. Do tego kupiłem unifon urmet 1140/621. Produkt po otworzeniu wygląda dokładnie jak ten ze zdjęcia RemingtonSteele, z tym że od na dole unifona są dwa guziki i od nowości były dwa kable czerwone podpięte są pod wejście T1 i T2 oraz czarny zmostkowany pomiędzy guzikami do OL. Domofon działał ale w trakcie remontu i wymiany drzwi został zdjęty, niestety nie przeze mnie.(Po tym nie używany przez 2 miesiące) Ze ściany wystaje kabel dwu żyłowy kolor biały i niebieski. Podłączałem unifon na przemian raz biały do OL a niebieski do LU i odwrotnie, i przy próbie dzwonienia dzwonkiem, unifon milczy. Oczywiście został zakodowany na numer mieszkania(znalazłem również stary unifon który również miał tak samo ustawione zworki.) Problem jest taki że stary unifon również nie działa jak go podpiąłem w dwóch możliwych konfiguracjach, przy testach mam wciśnięty klawisz odłożonej słuchawki. Pomyślałem że stary unifon mógł ucierpieć w trakcie remontu , ale nowy również nie działa. Powoli kończą mi się pomysły co może być nie tak. Zostawiłem sobie na jutro wpięcie się bezpośrednio na klatce do przewodu, może ten obsadzony w ścianie jest gdzieś przecięty lub naderwany. Po rozpakowaniu w pierwszej kolejności połączyłem kabel do zacisków przykręcanych śrubą tych obok białego przycisku, czy to mogło popsuć aparat ? Czy jest możliwość że w centralce systemu kable się zwarły lub coś się stało innego że w tej chwili jestem odłączony od sygnału?, dodam że wejście za pomocą kodu działa przez cały czas. I ostatnie pytanie czy po pomiarze napięcia na kablu jestem coś więcej wstanie wywnioskować na pewno jakieś napięcie jest w kablu (po pomiarach dzisiaj było chyba od 3V- 12V ) ?

pozdrawiam
    I dziękuje z góry za pomoc.

Michał
  • Moderator Zabezpieczeń
    Wygląda na uszkodzenie kabla, pytanie tylko jak to się ma do mierzonych napięć.
    Przy prawidłowo podłączonym unifonie ( masz raptem dwie opcje i nie ma nic do tego ustawienie zworek) jeżeli na linii jest napięcie, powinieneś usłyszeć w słuchawce " pykanie" przy naciśnięciu przycisku otwarcia.
    pozdrawiam