Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L300 - Podczas podłączenia zasilania laptop resetuje się

Misiek_N 17 Lip 2013 23:11 2604 3
  • #1 17 Lip 2013 23:11
    Misiek_N
    Poziom 7  

Witam. Mam problem z laptopem Toshiba Satellite L300. Otóż na baterii laptop normalnie śmiga i jest cacy, ale kiedy podłączę zasilanie i komputer jest włączony to się restartuje, a jeśli podłączam go przed włączeniem, to komp się włącza, ale po wyświetleniu loga Windows XP i ładowaniu zielonego paska jest tylko czarny ekran, albo ewentualnie niebieskie tło i komputer nie chce dalej "ruszyć". Laptopa właśnie formatowałem, bo myślałem, że przyczyną mogą być jakieś wirusy, lub błędy w systemie, ale jak widać na świeżutkim systemie jest to samo. Jak mogę sprawdzić co jest uszkodzone, lub ewentualnie może wiecie co może być grane? Z góry dziękuję za pomoc forumowicze! :)

0 3
  • #2 17 Lip 2013 23:14
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Misiek_N napisał:
    Jak mogę sprawdzić co jest uszkodzone, lub ewentualnie może wiecie co może być grane?.

Podać co jest dokładnie napisane na tym "niebieskim tle" czyli kod BSOD.
    Wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Lip 2013 23:26
    foldback
    Poziom 29  

Sprawdź czy posiadasz w laptopie płytę główną z kondensatorem procesora NEC/TOKIN. Objawy wskazują na jego uszkodzenie. Jeśli jest tam ten kondensator to jest on do wymiany, można wlutować zamiast niego 6 szt. Tantali 330uF. Tu masz dokładniejsze informacje https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2315532.html

0
  • #4 24 Lip 2013 16:12
    Misiek_N
    Poziom 7  

RADU23 napisał:
    Misiek_N napisał:
    Jak mogę sprawdzić co jest uszkodzone, lub ewentualnie może wiecie co może być grane?.

Podać co jest dokładnie napisane na tym "niebieskim tle" czyli kod BSOD.
    Wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

Na niebieskim tle nie jest nic napisane.

A jeśli chodzi o wymianę tych kondensatorów, to komu można ten zabieg zlecić?

0