Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki i Karta dźwiękowa

18 Lip 2013 08:03 1518 12
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam pewien problem. Mam słuchawki SB40 i karte PCI Asus Xonar DG, wszystko niby fajnie, muzyka której słucham wprawia mnie w oszołomienie po zakupie karty. Ogromna różnica. Tylko że mi szumią kiedy nic nie leci. Co radzicie?
  • Poziom 16  
    Masz wyciszoną głośność CD? Albo wypięty kabelek dźwiękowy od CD?
  • Poziom 11  
    Iwantcookie napisał:
    Masz wyciszoną głośność CD? Albo wypięty kabelek dźwiękowy od CD?

Nierozumiem cie :P Ale poszperam
  • Poziom 18  
    Jak win7 - to prawym na głośniczek -> urz. do nagrywania -> powyłączaj wszystko ;P
    Podobnie na XP'ku.
  • Poziom 16  
    Nie no wszystkiego nie wyłączaj:D Poszukaj w urządzeniach nagrywania/odtwarzania czy masz tam gdzieś CD-ROM. Jak tak to go wycisz i daj znać czy pomogło:)

Jak nie możesz znaleźć to poszukaj w kompie takiego cienkiego 3 albo 4 pinowego kabelka idącego od CD-ROMU do płyty głównej w okolice chipsetu karty dźwiękowej i go po prostu wypnij.

P.S. Właśnie w XP-ku to było inaczej bo tam miałeś suwaczek "Głośnośc CD" który wyciszałeś i git:)
  • Poziom 18  
    Ale to też może być miks stereo albo mikrofon albo wyjście cyfrowe ;)
    Ja bym stawiał na wyjście cyfrowe właśnie. Też mnie kiedyś wkurzało zanim nie wiedziałem co to jest ;P

Aczkolwiek przebicie na budzie też może być prawdopodobne.
  • Poziom 11  
    W nagrywaniu zostawiłem tylko mikrofon mam tam jeszcze wejście liniowe, aux, stereo mix wave, ale te wyłączone, na odtwarzaniu mam głośniki włączone i jakiś S/PDIF Pass-Trough Deive, wyłączone są głośniki i słuchawki.
  • Poziom 16  
    Odepnij ten kabelek co napisałem w poście wyżej. Jak nie pomoże to wyciszaj po kolei każde z urządzeń wejściowych, może tak uda Ci się zidentyfikować źródło.

Inna sprawa, że może być to przebicie, ale najpierw wykluczmy resztę. Btw. szum skaluje się z głośnością regulowaną w kompie?
  • Poziom 11  
    Dalej mi szumi, skaluje się ale nie widać dużej różnicy między 70 a 100 na przykład.

Jak gra muzyka to nic a nic nie szumi nawet jak mam 1 :) czasami na 1ce słucham muzyki bo głośno grają słuchawy
  • Poziom 18  
    Iwantcookie napisał:

Btw. szum skaluje się z głośnością regulowaną w kompie?
  • Poziom 43  
    Albo masz zakłócenia z innych przewodów albo po prostu będzie lekko szumieć (lekko, nie powinno to irytować). Wyłącz SVN (wyrównuje głośność a więc i podnosi szumy, gdy nic nie jest odtwarzane) jeśli masz włączone.
  • Poziom 16  
    A to jak Ci lekko szumi i nie słuchać tego jak gra muza to to najprawdopodobniej całkiem normalne i nie ma co panikować. Stuprocentowej idealnej ciszy mieć nie będziesz:) Chyba że na grubo profesjonalnym sprzęcie:)
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc