Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka gorenje hzs 1856 - ciągła praca lodówki

waldek.grom 18 Lip 2013 08:43 4617 2
  • #1 18 Lip 2013 08:43
    waldek.grom
    Poziom 12  

Witam mam problem z lodówka Gorenje zauważyłem że za długo pracuje więc wyłączyłem na skali na 0 po 2 ,3 h włączyłem ponownie w części chłodziarki na tylnej ścianie u góry pojawia się szron zaś w zamrażalce niema nic szronu produkty zamrożone były wcześniej , podczas pracy agregatu w części zamrażalki usłyszałem takie syczenie jakby ktoś spuszczał powietrze po cichu nie mogłem zlokalizować czy to na zewnątrz czy w środku płyty chłodzącej. Zostawiłem ją w spokoju na noc rano pracowała nie wiem czy całą noc na termostacie ustawienie na 2,5 przekręciłem w pozycji 2,1 się wyłączyła proszę o podpowiedz co mam dalej zaobserwować niestety nie mam czasu jej przypilnować czy rozłączy ją termostat , w tej chwili sprawdzam temperaturę . Pozdrawiam czekam na odpowiedź

Dodano po 25 [minuty]:

Lodówka w tej chwili pracuje jak na razie w chłodziarce 5'C w zamrażalce -18'C
    termostat jak zawsze za skali ustawiony na 2,5

0 2
  • #2 18 Lip 2013 08:53
    ROBSON33
    Moderator AGD

Z opisu można wywnioskować że nastąpiło rozszczelnienie układu chłodniczego.
    Sam nic nie zrobisz, jedynie dobry chłodniarz da radę przywrócić sprzęt do normalności :(

0
  • #3 18 Lip 2013 09:22
    waldek.grom
    Poziom 12  

Niedobrze nie podoba mi się że to akurat teraz się stało , ale po ponownym załączeniu w komorze zamrażalki nie słyszałem już tego cichego syczenia mroziła caly czas było słychać te bulgotanie tj. wyrównywanie ciśnienia tyle że nie wiem czy rozłącza i ile np trwa zamrożenie i zamknięcie przez termostat

0