Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel - Odwrotne numerowanie stron

dajmilogin 18 Lip 2013 12:08 1332 5
  • #1 18 Lip 2013 12:08
    dajmilogin
    Poziom 10  

Witam,

Storzyłem arkusz z podziałem na strony w którym makro ma dodawać kolejną stronę co tydzień z nowym cennikiem, poprzednią z poprzednim cennikiem przesuwać niżej.
    Problem jest z numeracją, otóż numerowanie strony (w nagłówku) zaczyna sie od strony 29, gdy sie przesuwa w dół to excel nadaje pierwsze stronie ponownie numer 29. Tydzień natomiast zmienia się na kolejny, tj 30. Jak zrobic żeby cennik w danym tygodniu przesywał sie w dół w parze ze stroną? Formuły w nagłówku nie działają.

0 5
  • #2 18 Lip 2013 20:34
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

dajmilogin napisał:
    Formuły w nagłówku nie działają
    Jeśli wstawić w Thisworkbook przy BeforePrint, to zadziałają. Jaką formułę chciałbyś wstawić?

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    wstawia Nr tygodnia, ale dla wszystkich stron...

Może coś w stylu
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Bo weeknum+i nie działa :(

Cóż, może powyższe naprowadzi Cię na jakiś trop...

0
  • #3 19 Lip 2013 15:23
    dajmilogin
    Poziom 10  

Jak ktoś mi podpowie jak dodać tu załącznik .xls ;) to dodam przykładowy cennik, wtedy będzie temat bardziej przejrzysty. Klikając "Dodaj załącznik" pod wiadomością i wybierając zapisany na dysku arkusz wiesza się cały proces :(

0
  • #4 20 Lip 2013 08:33
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Z plikiem xls wersji <=2003 nie powinno być problemów. Pliki nowszych wersji (xlsx, xlsm, etc) należy zamieszczać spakowane (zip, rar).

0
  • #5 22 Lip 2013 09:46
    dajmilogin
    Poziom 10  

Odpuszczam z tymi stronami, stworzyłem sobie szblon i makro które bedzie samo nadawało numer. Żeby nie zaczynać nowego tematu, mam jeszcze jedno pytanie. Czy można stworzyć przycisk makro, z funkcją wyszukaj. Tak, żeby można było wpisać szukane hasło i wyszukać je w arkuszu jak to się robi przy pomocy ctrl+f

0
  • #6 23 Lip 2013 11:17
    dajmilogin
    Poziom 10  

Ok, formanty formularza załatwiły sprawę. Zamykam.

0