Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] jaką drukarke kupić do 400zł

18 Lip 2013 13:20 2697 5
  • Poziom 12  
    Witam
    chciałbym kupić drukarkę która będzie wydajna w stosunku do ceny,
    obecnie posiadam canon-a mp 210 i jestem nieusatysfakcjonowany gdyż tuszu jest w miarę drogi a wystarczy na kilkadziesiąt str np 10ml/200str.
    proszę o poradę jaka drukarka będzie tania i wydajna? max budżet to 300-400zł. proszę o opisanie waszych pomysłów np jaki jest koszt zakupu drukarki oraz późniejszej eksploatacji.
    z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Kolego a planujesz kupić urządzenie atramentowe czy laserowe ?, oraz
    ile stron planujesz drukować miesięcznie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    po przeczytaniu wielu tematów chciałbym byście mi doradzili jakie urządzenie wielofunkcyjne kupić (chodzi mi o "kombajn" ksero, skaner i drukarkę w jednym), drukować będę więcej kartek czarno białych ok 50 miesięcznie (wiem że to nie jest dużo, dlatego chciałbym by tusze jak nie będą używane by nie zaschły), a po wykorzystaniu wkładu zamienniki były bardzo tanie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Sługa WSI napisał:
    ...

Jeśli chcesz mieć przed wszystkim tanie, powszechnie dostępne i łatwe w instalacji zamienniki - to np. Canon Pixma MG5150 za 280 zł (ten model użytkuję od dwóch lat). Tusze po 5 zł z czipem. Wydajność tuszu czarnego do tekstu - 200 stron ....

Ostatnio drukowałem kilkaset stron tekstu w ciągu jednego dnia i drukarka wydrukowała mi na 10ml czarnego pigmentu 180 stron w trybie standard.
    10 ml bo tyle wchodzi mi do kardridża PGBK z CISSa, jest niższy od normalnych i nie leję po sam korek.
    Warto wspomnieć że pojemnik PGBG standardowej wielkości ma pojemność 21ml
    Sługa WSI napisał:
    .......

Podobnie wygląda sytuacja z Braciszkami (drukarki Brother), ale tusz czarny jest tam wydajniejszy. Moim zdaniem jest tam więcej problemów w razie zapchania głowicy - ale to kwestia uznaniowa.

Mnie nikt by nie namówił na drukarki z głowicami piezo, jeszcze dziś śnią mi się wielokrotne czyszczenia programowe głowicy w Epsonie przed każdym wydrukiem bo bez tego na bank miałem zdjęcia w paski. Że o odmaczaniu na szmatce nasączonej płynem czyszczącym nie wspomnę.
    Nigdy więcej piezo.
    Przy starej HP960 nie widziałem co to czyszczenie, nie było tam automatycznego czyszczenia, a ręczne nie było nigdy potrzebne. Podobnie przy obecnej Canona MG5150, z tym że ta drukareczka czyści się automatycznie, ale też nie wiem przy niej co to jest paskowanie.