Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony SLV-SE700D1 - zgrywanie kaset VHS na komputer

plotek5 18 Lip 2013 15:24 3174 3
  • #1 18 Lip 2013 15:24
    plotek5
    Poziom 11  

witam
    Chciałem zgrać sobie pamiątkowe kasety VHS na komputer. Kupiłem sobie taki magnetowid:
    http://www.sony.pl/support/pl/product/SL...D1/manuals

Mam pytanie co do kilku opcji:

1. Podłączenie grabber-komputer. Wydaje mi się, że się nie uda się zgrać przy pomocy mojego vhsa i grabbera (z allegro) kaset, bowiem nie mam żółtego gniazda (composite vide) w vhs. W załączniku zdjęcie magnetowidu od tyłu.

2. Może jednak da się podłączyć telewizor z komputerem tym grabberem, a telewizor z magnetowidem euro-euro i wtedy by się zgrało ?

3. A może da się nagrywać obraz lecący z TV na komputer przez kabel HDMI ?
    jeśli tak to jak?

4. Nagrywanie przez dekoder DVB-T. Miałbym mozliwość załatwienia dekodera naziemnej tv cyfrowej firmy Lark, z możliwością nagrywania na USB, ale czy ta opcja nie jest czasem do zgrywania obrazu lecącego przez dekoder, zamiast dowolnego, w danej chwili widocznego na ekranie TV?

5. Nagrywanie przez funkcję w TV Panasonic. Myślę, że mogę ja odrzucić, gdyż nagrywa poprzez Q link lub Viera link, czyli muszę mieć pewnie jakiś dodatkowy sprzęt firmy Panasonic.

6. Opcja, najbardziej kosztowna i ostateczna, ale i chyba 100%: zakup kolejnego magnetowidu z wejściem białym, żółtym i czerwonym oraz grabbera

0 3
  • Pomocny post
    #2 18 Lip 2013 15:37
    Alfax
    Poziom 28  

Witam
    Rozumiem, że w grabberze masz tylko wejście composite video (typu cinch)? Jeśli tak, to użyj kabla ze złączem euro z jednej strony a wtyczkami cinch z drugiej. Upewnij się tylko, że wtyczki cinch są podłączone do styków wyjściowych we wtyku euro (powinny mieć oznaczenia video out i audio out). I dajesz wtyk euro do vhs-a, a cinche do grabbera.
    Pozdrawiam

0
  • #3 18 Lip 2013 17:03
    plotek5
    Poziom 11  

grabbera jeszcze nie mam, ale zamierzam kupic takie coś:

czyli oprócz 3x cinch ma jeszcze s-video, ale myślę, że to s-video (czarny kabel) jest alternatywą do żółtego i nie musi być używany jednocześnie?

Tak czy owak, oprócz wymienionego grabbera muszę zakupić taki kabel:
    i wszystko będzie ok?

Jeśli jednak się mylę, i żółty kabel nie jest alternatywą dla czarnego to taki kabelek:
    http://www.bro.net.pl/Obrazki/euro-chinch1.JPG
    już będzie zły.

0
  • #4 18 Lip 2013 17:51
    xury
    Poziom 38  

Kabel, którego obrazek podałeś będzie dobry. Inna sprawa to samo zgrywanie. Sam grabber sprawuje się dobrze, ale samo ustawienie to już trochę kombinacji wymaga.

0