Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kabel antenowy a podłączanie dekodera

Carrie91 18 Lip 2013 16:48 3504 11
  • #1 18 Lip 2013 16:48
    Carrie91
    Poziom 6  

Witam.
    Mam mały problem - mam telewizje z kablówki, chciałam z rodzicami wziąć moduł/dekoder do odbioru cyfrowej telewizji.

Moduł dany przez moją kablówkę niestety nie działa w moim modelu telewizora, wymieniłam na dekoder. Ale i tu jest problem... dekoder okazuje się że wymaga podłączenia kablem z gniazdem antenowym. ja jednak go nie posiadam - gniazdo jest w salonie, a u mnie od wielu lat w pokoju jest puszczony kablem sygnał. Czy jest jakiś sposób na 'obejście' tego tak, bym mogła używać tego dekodera u mnie mimo braku samego gniazda? Jakoś inaczej to połączyć?

0 11
  • #3 18 Lip 2013 17:14
    Carrie91
    Poziom 6  

A co mi to da? To ma połączyć gniazdko z dekoderem, gdzie dekoder byłby u mnie,w zupełnie innym pokoju, a u mnie NIE MA gniazdka. O to chodzi. Że dekodera nie podłącze do gniazdka jeśli nie ma go u mnie w pokoju, a dekoder byłby tylko i wyłącznie w moim telewizorze w moim pokoju. Pytam się czy da się to jakoś inaczej połączyć jeśli nie ma gniazdka tylko same puszczony kabel. Jak bym chciała dekoder używać w salonie, to bym podłaczyła do gniazdka...

0
  • #4 18 Lip 2013 17:17
    leszekpo59
    Poziom 26  

Carrie91 napisał:
    Witam.
    Mam mały problem - mam telewizje z kablówki, chciałam z rodzicami wziąć moduł/dekoder do odbioru cyfrowej telewizji.

Moduł dany przez moją kablówkę niestety nie działa w moim modelu telewizora, wymieniłam na dekoder. Ale i tu jest problem... dekoder okazuje się że wymaga podłączenia kablem z gniazdem antenowym. ja jednak go nie posiadam - gniazdo jest w salonie, a u mnie od wielu lat w pokoju jest puszczony kablem sygnał. Czy jest jakiś sposób na 'obejście' tego tak, bym mogła używać tego dekodera u mnie mimo braku samego gniazda? Jakoś inaczej to połączyć?

Witaj. Proponuje przewód, który dochodzi od wielu lat do Twojego pokoju, podłączyć do dekodera z kablówki( PETRUS?), a z dekodera podać sygnał na TV poprzez eurozłącze lub HDMI( o ile posiadasz sprzęt tego typu).

0
  • #5 18 Lip 2013 17:55
    Carrie91
    Poziom 6  

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Proponuje przewód, który dochodzi od wielu lat do Twojego pokoju, podłączyć do dekodera z kablówki( PETRUS?), a z dekodera podać sygnał na TV poprzez eurozłącze lub HDMI( o ile posiadasz sprzęt tego typu).

Nie, nie mam z Petrusa. W każdym razie przewód podłączony wprost do dekodera też nie działał (plus oczywiście dekoder i TV połączone kablem HDMI).
    Póki co podłączyliśmy dekoder w salonie prosto do gniazdka, chyba że znajdzie się sposób by podłączyć go u mnie mając jedynie kabel z sygnałem puszczony stamtąd.

0
  • #6 18 Lip 2013 19:59
    mihal2002
    Poziom 43  

Carrie91 napisał:
    chyba że znajdzie się sposób by podłączyć go u mnie mając jedynie kabel z sygnałem puszczony stamtąd.

To jeszcze raz piszę, na początku kabla umieść wtyczkę żeńską i wetknij w GNIAZDO a na końcu kabla U CIEBIE w pokoju drugą wtyczkę "?" i wetknij w dekoder.
    TYLE bo "blondynka" już wie.

Dodano po 1 [minuty]:

Carrie91 napisał:
    W każdym razie przewód podłączony wprost do dekodera też nie działał

A w gniazdo kablówki wpięty?! A "sprawny" choć ten kabel?

0
  • #7 18 Lip 2013 20:05
    Carrie91
    Poziom 6  

mihal2002 napisał:
    Carrie91 napisał:
    chyba że znajdzie się sposób by podłączyć go u mnie mając jedynie kabel z sygnałem puszczony stamtąd.

To jeszcze raz piszę, na początku kabla umieść wtyczkę żeńską i wetknij w GNIAZDO a na końcu kabla U CIEBIE w pokoju drugą wtyczkę "?" i wetknij w dekoder.
    TYLE bo "blondynka" już wie.

Dodano po 1 [minuty]:

Carrie91 napisał:
    W każdym razie przewód podłączony wprost do dekodera też nie działał

A w gniazdo kablówki wpięty?! A "sprawny" choć ten kabel?

no wpiety w gniazdo kablówki - dosłownie wypiety kabel z telewizora i włozony w dekoder, sprawny bo normalnie analogowy sygnal odbieram i oglądam.

0
  • #8 18 Lip 2013 21:42
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj ponownie. Przeróbmy to jeszcze raz. Przewód z salonu w Twoim pokoju odbiera sygnał analogowy na Twoim TV. Proszę odłączyć przewód z TV i podłączyć go pod wejście antenowe w dekoderze ( oznaczone IN). Teraz dekoder należy połączyć TV przewodem HDMI lub EUROSCART i wybrać pilotem od TV wejście pod które podłączony jest dekoder. Inna sprawa, to taka, że nawet sam dekoder bez podłączonego sygnału antenowego powinien pokazać się na ekranie TV ( strona powitalna, dostęp do menu itd). O ile jest połączenie sprawne, to pozostaje pobrać listę kanałów i oglądać w cyfrowej jakości. Można jeszcze spróbować przewód, który dochodzi do Twojego pokoju z salonu, przełączyć na chwilę w drugie gniazdo antenowe w salonie, gdyż może być coś z tym gniazdem, z którego obecnie odbierasz sygnał. Inna możliwość, to sprawdzić dekoder w salonie, czy sam w sobie jest sprawny. Powodzenia. Pozdrawiam.

0
  • #9 18 Lip 2013 21:46
    Carrie91
    Poziom 6  

leszekpo59 napisał:
    Witaj ponownie. Przeróbmy to jeszcze raz. Przewód z salonu w Twoim pokoju odbiera sygnał analogowy na Twoim TV. Proszę odłączyć przewód z TV i podłączyć go pod wejście antenowe w dekoderze ( oznaczone IN). Teraz dekoder należy połączyć TV przewodem HDMI lub EUROSCART i wybrać pilotem od TV wejście pod które podłączony jest dekoder. Inna sprawa, to taka, że nawet sam dekoder bez podłączonego sygnału antenowego powinien pokazać się na ekranie TV ( strona powitalna, dostęp do menu itd). O ile jest połączenie sprawne, to pozostaje pobrać listę kanałów i oglądać w cyfrowej jakości. Można jeszcze spróbować przewód, który dochodzi do Twojego pokoju z salonu, przełączyć na chwilę w drugie gniazdo antenowe w salonie, gdyż może być coś z tym gniazdem, z którego obecnie odbierasz sygnał. Inna możliwość, to sprawdzić dekoder w salonie, czy sam w sobie jest sprawny. Powodzenia. Pozdrawiam.

ten mój z TV podłaczyłam do wejscia antenowego w dekoderze, HDMI tez poąłczone, i oczywiscie dekoder pod zasilanie.
    ale podłaczony, jak i nie podłaczony kabel antenowy który uzywam do analogowej bez problemu - tv nic nie pokazywało i nie czytało cyfrowych...
    aktualnie podłaczylismy w salonie (z tym ze przez euroscart bo starszy telewizor) i kablem 'ich' do gnaizdka prosto juz, i normlanie dekoder pracuje i dziala, sa kanały cyfrowe. wiec sam w sobie dekoder jest sprawny.

byc moze po prostu powinnam była po podłaczeniu, ale bez ekranu powtalnego nawet, sproboowac po prostu wyzukac kanały, bo fakt, tego nie zrobiłam? (chcoiaz w salonie ekran tez sie nei pokazał, od razu wskoczyły kanały cyfrowe)

0
  • #10 18 Lip 2013 21:53
    leszekpo59
    Poziom 26  

W takim razie, proszę sprawdzić przewód pomiędzy dekoderem a TV. Może na krótko podłączyć przewód EURO w Twoim pokoju, bo może jest problem z połączeniem HDMI. W razie braku sygnału, to tak jak wspominałem, proszę przewód idący do Twojego pokoju zasilić z miejsca, z którego aktualnie jest pobierany sygnał w salonie. Można też inaczej. Podłączyć TV w salonie pod wejście, z którego Twój przewód ma sygnał. Sposób dowolny. Pozdrawiam.

0
  • #11 18 Lip 2013 21:55
    Carrie91
    Poziom 6  

leszekpo59 napisał:
    W takim razie, proszę sprawdzić przewód pomiędzy dekoderem a TV. Może na krótko podłączyć przewód EURO w Twoim pokoju, bo może jest problem z połączeniem HDMI. W razie braku sygnału, to tak jak wspominałem, proszę przewód idący do Twojego pokoju zasilić z miejsca, z którego aktualnie jest pobierany sygnał w salonie. Można też inaczej. Podłączyć TV w salonie pod wejście, z którego Twój przewód ma sygnał. Sposób dowolny. Pozdrawiam.

W tym momencie zostanie tak jak jest, w salonie, ale w najbliższym czasie na pewno postaram się spróbować sprawdzić to co zaproponowałeś.

0
  • #12 18 Lip 2013 22:01
    leszekpo59
    Poziom 26  

Skoro dekoder jest sprawny, pobrał listę i poprzez euroscart pokazał obraz, to tak jak wcześniej pisałem, przyczyny braku sygnału szukałbym na linii dekoder-TV lub na jego zasilaniu antenowym- sprawa gniazdka, z którego pobierasz sygnał do siebie. Pozdrawiam.

0