Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komp stacjonarny - Karta sieciowa LAN na USB - problem

18 Lip 2013 17:02 1968 11
  • Poziom 11  
    Witam

W moim stacjonarnym PieCu posiadałem kartę sieciową zintegrowaną z płytą główną.
    Niestety po burzy ten stan się zmienił - nie działa.

Kiedy wypnę z niej kabelek i wepnę do lapka ten natychmiast dostaje adres i jest net. Znaczy się livebox jest ok.

Zakupiłem więc kartę sieciową na usb (brak wolnych slotów PCI i PCI-E).
    Po zainstalowaniu (drivery na płycie cd) przedstawia się elegancko w menadżerze urządzeń oraz widnieje połączenie lokalne w połączeniach sieciowych.

Niestety po wpięciu kabelka ethernetowego nie dostaje adresu z zakresu dhcp (pula 192.168.1.2-192.168.1.254. brama 192.168.1.1), tylko jakiś adres z pupy: 169.254.123.95! Skąd się to bierze?!

Dlaczego nie zachowuje się jak zwykła karta sieciowa i nie dostaje adresu automatycznie? Kiedy wpiszę adres ręcznie by dostać się do liveboxa, pinguje mi 192.168.1.1 ale przez przeglądarkę nie mogę się do niego dostać. Zapora i antywirus wyłączone. Nic nie zmieniam. "Nie znaleziono strony" itp.

Pomóżcie bo chyba zardzewiałem w temacie i ręce już rozkładam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ustaw ręcznie kartę USB
    192.168.1.222 255.255.255.255 255.255.255.0
    brama x.1
    dns 8.8.8.8 8.8.4.4
  • Poziom 11  
    Zapomniałem dodać, że próbowałem ręcznie. Maska oczywiście 255.255.255.0, a nie jak kolega napisał 255.255.255.255. Literówka oczywiście ;)

dns'y googlowskie i nic. brak dostępu do neta.
  • Poziom 11  
    Zresetowałem liveboxa potem kompa. Próbowałem też na notku instalować - to samo.

Skąd ten adres dostaje 169.254.123.95 skoro dhcp włączone?! Może tutaj jakaś podpowiedź siedzi.
  • Poziom 33  
    gigabit napisał:
    Zresetowałem liveboxa potem kompa. Próbowałem też na notku instalować - to samo.

Skąd ten adres dostaje 169.254.123.95 skoro dhcp włączone?! Może tutaj jakaś podpowiedź siedzi.
    Jeśli karta nie zostanie zaadresowana przez inne urządzenie, to łyndołs nadaje jej taki adres :). Popróbuj przez konsolę:
    ifconfig
    ifconfig /release
    ifconfig /renew
    Albo sterowniki do ...py :)
  • Poziom 11  
    Serwer dhcp powinien jej nadać adres skoro jest włączony w liveboxie. Chyba, że nie gadają ze sobą to wtedy tak. Ale po ręcznym wpisaniu powinno być ok, a nie jest.
    W każdym razie wpisałem te komendy. Wrzyciło mi komunikat:
    Cytat:
    Karta Ethernet Połączenie lokalne 2:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::46c:f0c8:f210:a778%18
    Adres IPv4 autokonfiguracji . . . . : 169.254.167.120
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . :

Znaczy się kupa.

Co robić?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Karta ma jakieś diody? Link po włożeniu kabla jest aktywny?
  • Poziom 11  
    Tak. Co więcej przy próbach konfiguracji mruga, więc coś próbuje robić. Po odłączeniu kabla oddaje, że kabel sieciowy jest odłączony.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kabel (patchcord) oryginalny czy robiony?
  • Poziom 11  
    Kabel oryginalny. Działa z wbudowaną sieciówką z notka.
  • Poziom 11  
    Problem nie jest rozwiązany.

Ktoś dopowie cokolwiek? Może urządzenie nie jest jeszcze na złom.