Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asrock Presler 775i945 a Pentium Dual Core E5400?

18 Lip 2013 18:46 2667 16
  • Poziom 6  
    Witam. Chciałbym kupić procesor do karty Asrock Presler 775i945. Mam na oku Intel Pentium Dual Core E5400 2.7GHz. Czy ktoś z Was mógłby powiedzieć czy to będzie działało? Jeśli nie, to jaki procesor (z możliwie najlepszym taktowaniem) mógłbym kupić i na co poza socketem powinienem zwrócić uwagę?
    U dołu trochę numerków.
    Dziękuję za odpowiedź. :)

Status End of Life
    Data rozpoczęcia Q1'09
    Numer procesora E5400
    Liczba rdzeni 2
    Szybkość zegara 2.7 GHz
    Cache L2 2 MB
    Szybkość FSB 800 MHz
    Zestaw instrukcji 64-bit
    Dostępne opcje rozwiązań wbudowanych No
    Litografia 45 nm
    Maks. TDP 65 W
    Zakres napięcia VID 0.8500V–1.3625V
    Rekomendowana cena klienta BOX : $67,00
    Package Specifications
    Maks. konfiguracja procesora 1
    TCASE 74.1°C
    Wymiary obudowy 37.5mm x 37.5mm
    Rozmiar płytki półprzewodnikowej 82 mm2
    Liczba tranzystorów płytki półprzewodnikowej 228 million
    Obsługiwane gniazda LGA775
    Dostępne opcje obniżonej zawartości halogenków Patrz MDDS

LGA 775 for IntelŸ Core™ 2 Duo / PentiumŸ D / PentiumŸ 4 / CeleronŸ D processors
    IntelŸ 945GZ Chipset
    Supports FSB 800/533 MHz processor, EM64T CPU and H-T Technology
    Supports Dual Channel DDR2 533 x 2 DIMM slots
    IntelŸ Graphics Media Accelerator 950, Pixel Shader 2.0, DirectX 9.0 and Max. shared memory 224MB
    1 x AGI Express slot
    Hybrid Booster - Safe Overclocking Technology
    Untied Overclocking : During Overclocking, FSB enjoys better margin due to fixed PCIE/ PCI Buses
    4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors
    7.1 CH WindowsŸ Vista™ Premium Level HD Audio (ALC888 Audio Codec)
    Worldwide First Embedded MB with WindowsŸ Vista™ Premium Logo
    HD 8CH I/O: 4 ready-to-use USB Ports, HD 7.1 channel audio jack
  • Poziom 6  
    Niestety nie mogę znaleźć takiego procesora w internecie.
    Może wie Pan czy te dwa sprzęty będą ze sobą współgrały?

Procesor: http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e6850-faktura-vat23-gwarancja-i3383697257.html

Płyta: http://allegro.pl/plyta-glowna-dell-gx755-intel-q35-ddr2-slim-i3351077295.html

Według tego co tu napisane (http://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/opti_755_techspecs.pdf) Model procesora E6850 powinien się nadać. czy jest tak w rzeczywistości?

PS: Czy wejdzie na to karta graficzna Radeon HD 5700 series?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Z tego co widzę, polecona przez Pana płyta główna obsługuje procesory Core 2 Duo. Mimo, iż jak Pan wyraził się o procesorze, "jest to obiekt muzealny", będę musiał się nim zadowolić nie tylko na dzień dzisiejszy, ale i na najbliższą przyszłość. Czy faktycznie procesor Intel Core 2 Duo E6850 będzie kompatybilny z płytą GA-G41M-ES2L? Jeśli tak to czy karta graficzna, Radeon HD 5700 series, również się nada?
    Serdecznie dziękuję za rzeczową i merytoryczną poradę. :)
  • Poziom 6  
    W takim razie dziękuję za poradę. Polecona karta i procesor już do mnie jadą. Jak dojadą to zamontuje i powiem co i jak.
  • Poziom 6  
    Płyta i procesor doszły. Poskładałem i faktycznie wszystko pięknie chodzi.
    Dziękuję, pozdrawiam. :)
  • Poziom 6  
    Kupiłem. Poleconą płytę i procesor Intel core 2 duo E6850. I działa. I to dobrze działa. Jedyny problem, że się dość mocno grzeje. Winne temu może być napięcie czy to raczej mało prawdopodobne? Dodam, że nie ma tam nie wiem jak duzo pasty. Wiatrak siedzi mocno, ale to też sprawdzę.
  • Poziom 43  
    A jakie napięcie vcore jest ? Jaka pasta zastosowana i ile ? Jakie chłodzenie ?
  • Moderator na urlopie...
    MarcinSwieczak napisał:
    Kupiłem. Poleconą płytę i procesor Intel core 2 duo E6850. I działa. I to dobrze działa. Jedyny problem, że się dość mocno grzeje. Winne temu może być napięcie czy to raczej mało prawdopodobne? Dodam, że nie ma tam nie wiem jak duzo pasty. Wiatrak siedzi mocno, ale to też sprawdzę.

Podaj pozostałe podzespoły wraz z marką i mocą zasilacza.
    Podaj konkretnie jaką pastę zastosowałeś, w jaki sposób ja naniosłeś i w jakiej ilości, jakie masz chłodzenie - możesz zamieścić zdjęcia.
  • Poziom 6  
    Zasilacz: Logic 500ATX 500W
    Wiatrak: Intel E97375-001 CN2F0402M1 F09A-12B9S2 11AC2H3(CX) DC12V 0.20A NIDEC
    Płyta: Gigabyte GA-G41M-ES2L
    Karta: Radeon HD 5700 series
    Procesor: Intel Core 2 Duo 3.00GHz E6850
    Dysk: Hitachi HDS721050CLA362 ATA Device
    DVD: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device
    RAM: 2x2Gb DDR2

Chyba wszystkie.

Jeśli chodzi o pastę to nie mam pojęcia jaka jest u mnie, bo komputer był kilka dni temu w naprawie i tam została wsadzona nowa. I właśnie ta nowa została przerzucona na nowo zakupiony procesor i na czysty wiatrak. (Wiem jakie to profesjonalne...) Czy to faktycznie wina pasty? Moja prowizorka tu nie wystarczy? A może to zasilacz coś wariuje?

Wrzucam pare screenów:

Asrock Presler 775i945 a Pentium Dual Core E5400? Asrock Presler 775i945 a Pentium Dual Core E5400? Asrock Presler 775i945 a Pentium Dual Core E5400?
  • Poziom 43  
    Zasilacz jest generalnie do pupy, właściwie można powiedzieć że go nie masz a PC działa tylko siłą woli.
    Widać na screenie że temp CPU są za duże - ponad 70 stopni. Napięcie w normie 1.35V bo to cpu 65nm.

Zakup pastę termo porządną i zmień ją bo bez tego nie ma jazdy.
  • Poziom 6  
    Ok. Dzięki wielkie za pomoc. :)
  • Poziom 6  
    Pasta kupiona i zamontowana. Temperatura spadła o 20/30 stopni. Pozdrawiam :)