Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ekonomiczna drukarka ? głównie do czerni?

chwali 07 Mar 2005 11:12 1121 3
    chwali
    Level 16  
    witam
    mialem Canona BJC 2100 i bylem bardzo zadowolony ale po wydrukowaniu ok 5000str padła głowica(w sumie nie ma sie czemu dziwic)
    drukuje bardzo duzo ale tylko w czerni! szukam drukarki aby moc ja napełniac tuszami z butelki bo taki sposob jest najtaszy!
    doradzcie mi jaka wybrac?
    czy Canona S500 da sie napełniac?
    dzieki
    krollew
    Level 20  
    Jeżeli drukujesz głównie w czerni, to dlaczego jesteś przywiązany do atramentu ??
    Za 500 zł możesz już kupic laserową drukarkę (Samsung, HP), ale nie polecam ze względu na późniejsze koszty urzytkowania.
    Ale juz za około 1000 zł kupisz przyzwoitą i tanią w użytkowaniu laserówkę (np. HP LJ 1150).
    A jeżeli chcesz kolor - to proszę bardzo HP cLJ 2550L - 1350 zł.

Jak przeliczysz koszty porównując atramentową do laserowej to sa dojdziesz do odpowiednich wniosków.
    chwali
    Level 16  
    nie chce sie wypowiadac co do laserowek bo sie nie znam, ale wydaje mi sie ze sa drozesz przy kupnie i drozsze w ekploatacji a ja szukam czego maxymalnie taniego..czyli max 200zl przy kupnie i najlepiej napełnianie "z butli"
    krollew
    Level 20  
    No napewno za 200zł lasera nie kupisz, chyba ze używanego.

Ja chciałem Ci tylko uzmysłowić, że koszt jednostkowy wydruku z lasera jest dużo niższy niż z druk. atramentowej. A toner też możesz samodzielnie napełniać, tak jak dolewasz atramentu.

Poprostu drukując tylko (głównie) w czerni laser jest najbardziej uzasadniony ekenomicznie.