Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI c5550 MFP - Komunikat "Wykrywanie drukarki" na LCD skanera

18 Lip 2013 22:42 2076 2
  • Poziom 15  
    Witam,

Mam pacjenta jak w temacie, czyli OKI c5550 MFP. Drukarka posiada 2 panele sterujące z LCD (jeden przy drukarce, drugi na obudowie skanera).
    Po włączeniu drukarka uruchamia się do trybu "ready" a na skanerze mam ciągle komunikat "wykrywanie drukarki". I nie działają przyciski.
    Z drukarki mogę drukować informacje o konfiguracji, strony testowe itp.

Zetknął się ktoś z takim problemem ?

Service manual radzi, żeby w przypadku dziwnych komunikatów skanera i braku komunikatu o jego gotowości, wgrać w trybie "Loader Mode" nowy firmware i zrobić reset i jeszcze raz firmware poprzez Network Setup Tool.
    Niestety nie mogę się połączyć poprzez ten program z drukarką (ping na IP idzie prawidłowo). Wspominają tam o plikach “upload.exe” i “upld.dll” - tego exe'ka nie mogę namierzyć, ale może mam inną wersję Network Toolsa.
    Na dodatek nie mogę namierzyć firmware'u - strona OKi prowadzi już w kosmos - chyba za stary model i nie mam skąd pobrać pliku bin :(
    (w SM na obrazku widać przykład C5550MFP-FWv1.30(SKU3).bin)

Poratuje ktoś ?
  • Spec od drukarek
    Miałem klika takich drukarek. Problemem jest płyta pod skanerem. Niestety jej koszt to ponad 2 tys netto. Wygrzanie układów na niej nie pomogło. Być może pomógł by pełny reballing ale nie miałem sita. Wprawdzie u mnie były inne problemy, ale wszystko wiązało się z tą płytą.
  • Poziom 15  
    Ale lipa :(, to sprzęt z odzysku przebieg raptem 35tys stron. Szkoda trochę złomować.
    Ale może się czegoś nauczę - z Oki zbyt często nie miałem okazji walczyć (jakoś się nie psuły :) raz diody, raz jakieś koło zębate).
    Mógłbyś podpowiedzieć, co to za gniazdo RJ-45 po lewej stronie z tyłu drukarki zasłonięte plastikowym dekielkiem ? Jakieś serwisowy czy jaki czort ?
    Nie został Ci gdzieś jakiś firmware do tej maszyny ?

-----

Chyba zaczynam łapać - ten port to jest pozostałość po wersji bez skanera, dlatego go zaślepili. Wyczytałem, że ludzie w innych modelach mieli problem z brakiem menu ustawień LAN po wykonaniu resetu nvram czy jakiejś tam opcji.
    Panaceum było wgranie nowego firmware przywracającego opcje LAN.

Zastanawiam się, czy dało by radę odzyskać samą drukarkę, poprzez wgranie firmware i odblokowanie portu LAN. Odjęcie modułu MFP totalnie nie interesuje drukarki - po odpięciu całości zachowuje się jakby nigdy nic - tylko nie mam jak jej wysłać danych do drukowania :) Port USB jest w elektronice MFP i w drukarce pozostaje same gniazdo LAN.