Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat stilo 1.4 16V 95 KM - Nie odpala na zimnym silniku

Ziko177 18 Jul 2013 22:49 8064 11
    Ziko177
    Level 9  
    Witam jestem nowy więc chciał bym się przywitać. Nie wiem czy odpowiedni dział wybrałem jak nie to przepraszam.
    Mam problem z moim stilem , nie chcę palić na zimnym silniku dopiero po paru przekręceniach kluczykiem silnik odpala , nie mogę zlokalizować usterki. Silnik był podłączany do komputera z marnym efektem, wszystkie parametry są w normie , nie pokazuje również żadnego błędu związanego z jakąkolwiek usterką. Może ktoś miał podobny problem i mógł by się podzielić informacjami jak go rozwiązać.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Wlej z 5ml benzyny do przepustnicy i wtedy spróbuj.
    Ziko177
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedz , dziś coś poszperam to dam znać co i jak.
    emeryt2
    Level 42  
    Czujnik temperatury do sprawdzenia.
    Ziko177
    Level 9  
    Czujnik temperatury zmieniony nic nie pomogło. W serwisie fiata też się z czymś takim nie spotkali i nie potrafią naprowadzić na usterkę.

Dodano po 37 [minuty]:

A zapomniałem dodać że auto jest zagazowane , może w tym leży problem ???
    Xxx12e
    Level 11  
    Wymień pompę paliwa (benzyny) i filtr paliwa (benzyny).
    Ziko177
    Level 9  
    Witam , czujniki powymieniane , położenia wału korbowego i temperatury , ciśnienie wtrysku sprawdzone wszystko ok. Myślę że może być to wina instalacji gazowej .
    Ziko177
    Level 9  
    Próbowałem już takich tricków , pierwsze co udałem się do czakramu przed naprawami, ponieważ gaz jest jeszcze na gwarancji , zdziwił mnie fakt że wymienili reduktor bo autko śmigało bez zarzutu jak już odpaliło :D zobaczymy myślę że może być to problem centralki gazowej która steruje wtryskami.
    Ziko177
    Level 9  
    Witam , usterka zlokalizowana , był to oring przy pompie paliwa. Ciśnienie przy zapalonym silniku było ok natomiast przy odpalaniu dawał mało na wtryskiwacze i oto chochlik z którym się męczyłem 2 tygodnie. Dobrze że człowiek potrafi coś sam zrobić bo w warsztacie wymienili by pół silnika pewnie nawet serwis fiata nie umiał mi pomóc.
    emeryt2
    Level 42  
    Dobra robota Ziko , gratulujemy.
    To "kilkakrotne przekręcenie kluczyka" przed odpaleniem , z taką usterka , ma tu kapitalne znaczenie.
    gaszu
    Level 2  
    Miałem dokładnie ten sam przypadek, ale w Fiacie Idea 1,4/16v. Zero błędów, jedynie w parametrach (na zimnym silniku) czujnik temp. pokazywał 34 st., a na dworze było 20st.. Zgniły piny we wtyczce cz. temp. :). Pozdrawiam forumowiczów.