Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen xsara picasso 1.8 16v - Ciężkie odpalanie (zimny silnik)

kopytko30 18 Jul 2013 23:02 7959 9
    kopytko30
    Level 10  
    Witam.

Postanowiłem napisać na form bo zmagam się z tym problemem od 7 miesięcy.
    Problem polega na tym iż, gdy auto ma dłuższy postój ma problem odpalić. ( zimny silnik) Potrafi zapalić dopiero za 10 razem, a niekiedy za pierwszym ale to rzadkość.Jak już odpali to potem pali bez problemów, chociaż niekiedy zdarza się że na rozgrzanym silniku nie odpali za pierwszy tylko z drugim. Był podpinany pod kilka komputerów i żadnych błędów. Wymienione: świece, czujni temperatury silnika, czujnik ciśnienia korektora, czyszczone były też wtryskiwacze niestety nic nie pomogło. Mam problem z zlokalizowaniem czujnika położenia wału w Xsara Picasso 1.8 16v. Może ktoś ma jakieś rozwiązanie i chętnie podzieli się swoją wiedzą, powiem że auto było na kilku warsztatach i nie dali rady usunąć usterki.

pozdrawiam
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    A na plaka zapali od razu? Albo jak dasz mu benzyny do przepustnicy?
    kopytko30
    Level 10  
    Nie wiem nie próbowałem.
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    A to spróbuj i powiadom o efektach. Jak nie masz kolegi co pomoże to wlej kilka ml benzyny do przepustnicy i zobacz czy zapali za pierwszym.
    kybernetes
    Level 39  
    Jak często się to dzieje?
    kopytko30 wrote:
    auto było na kilku warsztatach

I co tam ustalili?
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Pewno nic. Zauważ, że sporo tu trafia po miesiącach jazdy po mechanikach. Tylko tu są najlepsi.
    kybernetes
    Level 39  
    Najlepsi bo darmowi.
    kopytko30
    Level 10  
    Witam.
    Co do tego czy często się to dzieje, tak po każdym nocnym i dłuższym postoju.
    Co do diagnozy mechaników różne , wtryski do wymiany, czujniki wymieniać, i że wszystko jest w porządku.
    kybernetes
    Level 39  
    Zbyt dużo tu możliwości do diagnozy przez internet. Normalny warsztat zajmujący się diagnostyką silników zrobi to bez problemów ponieważ usterka występuje permanentnie i wystarczy zostawić samochód na drugi dzień a rano sprawdzić. Ty nie masz takich możliwości bo brak Ci narzędzi i wiedzy jak przeprowadzać kontrole. Dla przykładu, czy potrafisz wykonać następujące czynności?:

Sprawdź, czy kiedy nie zapala jest iskra na świecach. Jak nie ma to sprawdź czy rozrusznik ma prawidłowe obroty. Jak ma to sprawdź czy jest prawidłowy sygnał z czujnika obrotów. Jak nie jest to sprawdź jego instalację elektryczną. jak jest dobra to go wymień.
    kopytko30
    Level 10  
    Auto oddałem do porządnego mechanika i okazało się że padła pompa paliwowa i jakiś regulator ciśnienia.