Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonda lambda - Jakie napięcie daje na czystym powietrzu

19 Lip 2013 01:19 3084 11
  • Poziom 8  
    Witam,
    Z góry przepraszam jeżeli zły dział.
    Moje pytanie dotyczy sondy lambda.
    Otóż chciałbym zapytać w jaki sposób zachowa się jeżeli użył bym jej nie ze spalinami w (których ilości tlenu są śladowe) a z czystym powietrzem (21% tlenu).
    Wiem że w przypadku spalin jeżeli występuje dużo tlenu to napięcie wynosi do 1 V.
    czy w zwykłym powietrzu to napięcie wyniesie odpowiednio więcej ?
    Chcę użyć sondy 4-przewodowej (z grzałką).
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Napięcie sondy w powietrzu będzie wynosiło 0V
    a dlaczego, to poczytaj Link
  • Poziom 8  
    Już się doedukowałem :D Rozumiem już że chodzi o różnicę w poziomach tlenu.
    a gdybym użył jako ośrodka odnisienia zamiast zwykłego powietrza mieszanki z 42 % tlenu wtedy mógłbym teoretycznie zmierzyć zawartość tlenu w powietrzu. Czy ktoś próbował zrobić coś takiego ?
  • Poziom 43  
    Użyj szerokopasmówki Innovate.Sonda 0-1v nie jest precyzyjna.Szerokopasmówka z kontrolerem ma sygnał 0-5v w zależności od stężenia tlenu.
  • Poziom 8  
    Mi zależy na jak najniższych kosztach, a z tego co się orientuję szerokopasmówki za mniej niż 200 zł nie dostanę...
  • Poziom 41  
    240volt napisał:
    Mi zależy na jak najniższych kosztach, a z tego co się orientuję szerokopasmówki za mniej niż 200 zł nie dostanę...

He, he 200 zł. Napiszę tak - pewna baba chciała mieć dziecko i cnoty nie stracić.
    Poszukaj teraz forum ekonomiczno-chemicznego to podpowiedzą jak zrobić taką sondę w "takich" pieniądzach.
  • Poziom 8  
    a czy sonda szerokopasmowa wystarczy żeby zmierzyć zawartość tlenu w powietrzu? czy również musiałbym z nią pokombinować
    ?
  • Poziom 36  
    Porównaj zawartość tlenu w powietrzu i możliwą ilość tlenu w spalinach i masz odpowiedź
  • Poziom 8  
    wracając do zwykłej sondy i jej dokładności, czy jest ona na tyle dokładna żeby uzyskać powtarzalność pomiarów na poziomie setnych części wolta?
    Czy ktoś ma pomysł gdzie wpompować powietrze odniesienia (domyślnie 21 % tlenu) wg mojego wcześniejszego pomysłu?
    I ostatecznie czy znacie jakieś sklepy gdzie można kupić tanio same sondy szerokopasmowe.
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Niedawno był taki temat na tym forum , petent znalazł na angielskiej stronie czujnik tlenu za grosze z dokładnością +- 1,5%.
  • Poziom 8  
    kolego emeryt2 czy możesz mnie bardziej naprowadzić na temat o którym mówisz (o linku nawet nie marzę :D).
    Z góry dzięki
  • Poziom 42  
    Wpisz w szukajkę (naszą) czujnik tlenu - inaczej nie mogę pomóc.