Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] kuchenka Amica Prefect Gii

19 Lip 2013 07:41 1974 5
  • Poziom 9  
    Mam powtarzający się problem z kuchenką, a mianowicie praktycznie raz do roku muszę wymieniać te bodajże mosiężne krążki na palnikach. Są bardzo powypalane, rozpadają się w rękach. Koszt tych koronek też nie jest mały bo za komplet trzeba zapłacić ponad 100 zł. Co może być tego przyczyną?
  • Poziom 30  
    traksmetal napisał:
    raz do roku muszę wymieniać te bodajże mosiężne krążki na palnikach.

Czy pierwsze (oryginalne) krążki też wytrzymał tylko rok?
    Wysoce prawdopodobne, że te które kupowałeś na wymianę mogły być bardzo kiepskiej jakości i dlatego tak się dzieje.
  • Poziom 9  
    Pierwszych nie pamiętam, bo kuchenkę objąłem z dobrem inwentarza przy zakupie domu:)
    Krążki kupuję w serwisie. Mam wrażenie jakby to była kwestia za wysokiej temperatury, czy też może to wina jakieś regulacji? Za dużo gazu w stosunku do powietrza?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Użytkuję kuchenkę na gazie ziemnym, więc teraz pytanie jak rozpoznać jakie są zamontowane dysze? Drugie pytanie, jak wygląda regulacja tego płomienia oszczędnego? Gdzieś znalazłem że powinna być śruba regulacyjna za pokrętłami, ale u mnie nic takiego nie występuje?

OK, dla pewności zamówiłem komplet nowych dysz do gazu ziemnego..... a "babcia" musi jeszcze posłużyć,chodź problem bo już części brak w serwisie, zakup nowej kuchenki wiąże się ze znacznymi przeróbkami w kuchni, przejście z wolnostojącej 50 na zabudowaną 60, a po drugie ciężko dostać płytę w takiej kombinacji- 3 palniki gazowe + 1 elektryczny
  • Poziom 9  
    Wymiana dyszy, i regulacja płomienia(po sciągnięciu gałek, wąskim śrubokretem w trzpieniu ). Jak na razie ograniczyło to wypalanie krążków.