Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zerwany kabel od słuchawek.

Nieuczciwy 19 Jul 2013 13:10 20421 4
 • #1
  Nieuczciwy
  Level 2  
  Witam, kilka tygodni temu zerwałem kabel od słuchawek. Dziś postanowiłem, że go naprawie. Jednak żeby kabel był wystarczająco długi używałem końca z innych słuchawek. i nie za bardzo wiem jak połączyć kabelki.
  Zerwany kabel od słuchawek. Zerwany kabel od słuchawek. Zerwany kabel od słuchawek.

  Doszedłem do miejsca gdzie (d Niebieski - 1. niebieski to lewy kanał
  (C Miedziany - 3. czerwono miedziany to masa
  (C miedziany działa również z 5. miedziany, ale jest to w tedy masa mikrofonu.
  Ps. Nie mam Omomierza.

  Aha i jeszcze czy miedziane druciki przy czerwonym kablu to tez trzeba gdzies podłączyć?
 • #2
  zodiakmenda
  Level 21  
  Najlepiej jak chcesz mieć to raz a porządnie zrobione jest kupić kabel słuchawkowy i wymienić to jest najlepsza metoda bo kabel taki jest lepszy bo ma czystą miedź w gumowych izolacjach a tu masz miedź pokrytą emalią i musisz ogniem przypalić końcówki by to przylutować, pozatym jak się miesza kable to ciężko wywnioskować który kabel to który kanał bo często różne kolory robią, jak masz omomierz to weź podotykaj jacka i końcówki kabli to sprawdzisz od jakiego styku jest jaki kabel, najczęściej bywa tak:
  czerwony - kanał prawy
  zielony - kanał lewy
  miedziany - masa
  jeśli tak podłączysz i zadziała stereo to jest dobrze, czasem bywa inaczej pamiętaj że miedziany to masa pierw podłącz miedziane razem i podłącz słuchawki np. do komputera puść jakąś muzykę i połącz dwa czerwone jak zadziała prawa słuchawka to jest dobrze i podłącz wtedy dwa zielone i powinno działać,
  miedziano czerwony jest od sygału z mikrofonu, jesli masz dwie żyły i w każdej żyle masz dwa przewody miedziane np. tam przy słuchawkach to połącz te dwa miedziane jeśli nie zadziała któryś kanał, jak se nie poradzisz to ci schemat podłączenia narysuje
 • #3
  Nieuczciwy
  Level 2  
  Okey metoda prób i błędów zrobiłem tak jak ma być, dzięki za pomoc. ;D
 • #4
  browar24
  Level 1  
  Sory za odkopanie tematu.. zodiakmenda, mógłbyś mi narysować ten schemacik, albo ktoś kto się orientuje w temacie? Z góry dziękuję.
 • #5
  zodiakmenda
  Level 21  
  Bez przesady kup kabel słuchawkowy i zrób jak trzeba kanal prawy to czerwony daj a biały to lewy a sama miedź połącz razem jako mase i po krzyku.