Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP350V5C-S08PL - Problem z recovery

19 Lip 2013 16:37 7266 14
  • Poziom 9  
    Witam. W laptopie z oryginalnie wgranym win 8 utworzyłem przez program Samsung Recovery: "Obraz ustawień fabrycznych" który waży ok 15 GB i zapisałem go na dysk zewnętrzny.
    Na lapka wgrałem win 7 ale nie działa mi grafika i hot keys.

Chcę wrócić teraz do poprzedniej wersji z tych plików które zapisałem ale nie wiem jak. Przy uruchamianiu komputera po wciśnięciu F4 mam czarny ekran a w systemie nie mogę zainstalować Samsung Recovery bo nie mam partycji recovery :(

Dodatkowo teraz po wlaczeniu laptopa pojawia sie logo samsung a nastepnie czarny ekran i nic nie mogę zrobić :(
  • Poziom 39  
    Jeżeli dobrze wszystko utworzyłeś na dysku zewnętrzynym to musisz ustawić w biosie bootowanie z usb-hdd czy removable disk.
    daviden napisał:
    Na lapka wgrałem win 7 ale nie działa mi grafika i hot keys.

Wystarczy zainstalować sterowniki i będzie działało, żaden problem.

Dodano po 1 [minuty]:

daviden napisał:
    Przy uruchamianiu komputera po wciśnięciu F4 mam czarny ekran a w systemie nie mogę zainstalować Samsung Recovery bo nie mam partycji recovery

Po to robiłeś kopię na dysk zewnętrzny, w razie skasowania partycji recovery czy innych awarii.
  • Poziom 9  
    Wygrałem najnowszy sterownik ze strony ATI i nie działa.
    Nie mam w biosie takiej opcji
  • Poziom 39  
    daviden napisał:
    Wygrałem najnowszy sterownik ze strony ATI i nie działa

Ostatnio też napotykam duże problemy ze sterownikami do grafik radeona w laptopach (w stacjonarnych jest ok), po prostu nie działają. Raz się zdenerwowałam i użyłam programu Driver Easy po męczarni 4 godzin ze sterownikami ze strony AMD i wszystko było ok. Ostatecznie używam tego programu.
    daviden napisał:

Musi być, tylko prawdopodobnie najpierw trzeba wyłączyć secure boot i włączyć Launch CSM.
  • Poziom 9  
    daviden napisał:

Musi być, tylko prawdopodobnie najpierw trzeba wyłączyć secure boot i włączyć Launch CSM.[/quote]

Zrobilem tak juz przed instalacją win 7, nadal nie mam bootowania z usb.
    Bardziej mnie teraz martwi fakt ze mam ciemny ekran i nic nie moge zrobic

Dodano po 3 [minuty]:

Mozna zrobic bootowalną karte pamieci i bootowanie z niej? Bo pendrive-a tak dużego nie nam
  • Spec od komputerów
    Prawdopodobnie na dysk USB zgrałeś obraz recovery a sam dysk nie jest bootowalny.
    Próbuj z kartą. Na dysku powinna być partycja recovery (jeżeli jej nie usunąłeś ) i z niej próbuj przywrócić oryginalny system.
    Pozdrawiam
    Na przyszłość to przed takimi próbami zrób kopię MBR/GPT bo instalacja innego systemu powoduje ,że klawisz recovery przestanie działać. Wystarczy przywrócić MBR i wszystko wraca do normy.
  • Poziom 9  
    linuks napisał:
    Prawdopodobnie na dysk USB zgrałeś obraz recovery a sam dysk nie jest bootowalny.
    Próbuj z kartą. Na dysku powinna być partycja recovery (jeżeli jej nie usunąłeś ) i z niej próbuj przywrócić oryginalny system.
    Pozdrawiam
    Na przyszłość to przed takimi próbami zrób kopię MBR/GPT bo instalacja innego systemu powoduje ,że klawisz recovery przestanie działać. Wystarczy przywrócić MBR i wszystko wraca do normy.

Dokladnie mam na dysku dane ale sa nie bootowalne. Tak jak pisalem wyzej partycja recovery jest usunieta. Czytalem w sieci ze z karty na wewnetrznym czytniku nie da rady bo potrzebuje sterowniki ; (
    Aktualnie nie uruchamia sie system zainstalowany ani zadna opcja boot wiec juz nic nie wiem ;(
  • Spec od komputerów
    To sobie narobiłeś. Przywracaj system ręcznie z plików obrazu oryginalnego systemu.
    Już lepiej było zrobić na dysk zewnętrzny obraz partycji systemowej.
  • Poziom 9  
    Tylko jak mam cokolwiek zrobić skoro po pokazaniu się logo Samsung pojawia się ciemny ekran i nic dalej się nie dzieje :(
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze pytanie odnośnie licencji czy jak wgram teraz 8 z płyty to się aktywuje? Bo na lapku jest naklejka z logo bez klucza.

I drugie pytanie czy mogę w jakiś magiczny sposób utworzyć partycję recovery żeby zainstalować Samsung Recovery Solution?
  • Spec od komputerów
    klucz win8 jest w Bios zaszyty. Jeżeli nic nie zapisywałeś na miejscu partycji recovery to możesz próbować ją przywrócić. Jeżeli cokolwiek zapisywałeś na jej miejscu (myśłę ,że tak było ) to nie przywrócisz partycji recovery.
    Pozdrawiam
    Namieszałeś sobie bardzo a masz napisane informatyka. Trochę dziwne.
  • Poziom 39  
    Ja daje 99%, że raczej tego nie przywróci.
    Możesz pożyczyć od kogoś z taką samą wersją systemu windows 8 płytkę, podczas instalacji instalator sam sobie pobierze klucz z biosu (UEFI) i się zaaktywuje.
    Możesz też doprowadzić windows 7 do ładu, znaleźć sterowniki.
  • Spec od komputerów
    Też tak sądzę ,że nie przywróci bo nadpisana jest. Tyle jest w necie na temat robienia kopi. Aż dziwne ,że przed grzebaniem w partycjach kopi nie zrobił.
    Pozdrawiam Kasiunia.
  • Poziom 7  
    Przepraszam, że odgrzebuję, ale ten temat nasuwa się po wpisaniu w google. Rozwiązaniem na ten problem jest aktualizacja biosu. Jeśli jest ona oczywiście dostępna. System jest tak dziwnie skonstruowany, że po wydaniu mu polecenia restore (F4) przy każdym uruchomieniu będzie szukał tej partycji. Niestety szuka do skutku czyli nigdy nie skończy. Aby uruchomić taki sprzęt należy wejść w BIOS i ręcznie wybrać tryb boot'owania. W tym przypadku dysk twardy. Lista dostępnych "bootów" znajduje się w ostatniej zakładce biosu. Po zaktualizowaniu biosu zamknie on operację przywracania, ale lepiej nie próbować naciskać ponownie. Odnośnie przywracania systemu to jedynym wyjściem jest serwis, który jest niestety płatny.

A co do oryginalnego Windowsa 8 to wystarczy pobrać jakąkolwiek piracką wersję z internetu nagrać na płytkę i system bez programów typu Windows 8 Loader, Aktywator, Red Dragon, itp. będzie automatycznie oryginalny.

Odnośnie grafiki i klawiszy funkcyjnych bo pewnie o nie ci chodzi, powinieneś zainstalować program SW Update czyli oryginalne oprogramowanie update od Samsung'a. Chociaż z grafiką się lepiej ręcznie uporać, czyli pobierasz wersję dla dedykowanych Radeon HD 7xxx. Nie pobierasz dla wersji mobilnej! Instalujesz .NetFramework'a i ręcznie wprowadzasz wszystkie sterowniki do systemu, nie programem. On na końcu.

Żeby nie było jestem posiadaczem Samsung'a NP350V5C-S09PL czyli nieco nowszego ale tylko pod względem pamięci RAM i procesora.