Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 1.6 HDI 110KM - Dziwny hałas.....buczenie

adam998 19 Lip 2013 17:32 6867 10
  • #1 19 Lip 2013 17:32
    adam998
    Poziom 25  

Witam Mam pytanie czy jeśli samochód toczy się na biegu jałowym przy prędkości 100km/h jest w miarę cisza a w miarę zwalniania gdzieś od 70km/h i w dół aż do zatrzymania praktycznie, hałas zaczyna się nasilać takie jakby buczenie. Ja stawiałbym na łożysko w kole jednak byłem u mechanika i jednoznacznie nie był w stanie stwierdzić że to w kle buczy. Natomiast twierdzi że to może być skrzynia biegów....czy podczas toczenia na luzie może być słyszalna skrzynia biegów i to ona powoduje ten hałas.....Dodam że podczas przyśpieszania od 0 do 60-70km/h też jest głośno i niekomfortowo w samochodzie. Przebieg 86tys km
    Pozdrawiam

-1 10
  • #2 20 Lip 2013 15:39
    robin161
    Poziom 18  

A od kiedy przy jeździe na biegu jałowym pracuje skrzynia biegów, jak sprzęgło ją odłączyło od silnika??? Hałas dochodzi z przodu, z tyłu???. Podnośnik, pokręć kołem, szarpnij "góra-dół" (czy ma luz?). Trochę sam popracuj i opisz co zauważyłeś.

0
  • #3 21 Lip 2013 01:07
    krocze
    Poziom 25  

Możliwe, że dwumasa się odzywa.

1
  • #4 21 Lip 2013 01:10
    dabu
    Poziom 31  

Krocze wytłumacz mi co ma dwumas do buczenia autora?

0
  • #5 21 Lip 2013 03:46
    robin161
    Poziom 18  

Przyszła mi na myśl usterka związana z rurą elastyczną (plecionką). Uszkodzenie jej powoduje rezonans w rurze wydechowej przy określonych obrotach silnika - stąd to buczenie. Przegazuj go na postoju zwiększając powoli obroty to będziesz wiedzieć gdzie szukać - układ wydechowy czy układ jezdny (łożyska).

0
  • #6 21 Lip 2013 10:53
    dabu
    Poziom 31  

Kolejny co twierdzi ze na luzie skrzynia jest sprzęgnięta na sztywno :lol:
    Sprawdź łożyska kół i opony same.

0
  • #7 21 Lip 2013 11:22
    robin161
    Poziom 18  

dabu przetrzyj oczy, spójrz na mój post nr 2 i rusz głową bo cytryna buczy a autor tematu czeka aż mu internet naprawi samochód.

0
  • #8 21 Lip 2013 11:32
    dabu
    Poziom 31  

Internet mu nie naprawi samochodu! A autor wyraźnie piszę że na luzie jak się toczy, to co ma do tego rezonans układu wydechowego przy schodzeniu z obrotów.

0
  • #9 21 Lip 2013 12:28
    adam998
    Poziom 25  

Panowie dzięki za zainteresowanie i dyskusję :-) Jakieś 2 m-ce temu buczało łożysko w prawym kole osobiście sam je zdiagnozowałem buczało na jeździe na wprost ale jak delikatnie skręciłem kierownicą w lewo to na ułamek sekundy cichło dla mnie było jasne że to łożysko. Zostało wymienione i było ok. Teraz jednak nic nie wskazuje że to łożysko byłem u mechanika który sprawdził i nie był w stanie powiedzieć TAK to łożysko w kole więc sprawa nie jest taka jednoznaczna.....

0
  • #10 21 Lip 2013 13:57
    krocze
    Poziom 25  

dabu napisał:
    Sprawdź łożyska kół i opony same.

Łożyska z reguły wyją, nie buczą i głośność tego zjawiska wzrasta jednostajnie z prędkością, a nie znika powyżej danej prędkości. Jeżeli przebieg jest oryginalny, to zbyt wcześnie na łożyska.

dabu napisał:
    Krocze wytłumacz mi co ma dwumas do buczenia autora?

Co ma do buczenia autora nie jestem w stanie powiedzieć - może autor buczy z nerwów. Co do buczenia auta jest wiele czynników, które je wywoływać mogą. Autor wspominał o dyskomforcie w aucie, a taki powoduje padająca dwumasa przy przyspieszaniu powodując rezonans całej blacharki. Jednak podałem to tylko jako możliwość, a nie pewnik. Podstawa to dobry rekonesans, wówczas można szukać porad. W ciemno można wróżyć z fusów.

0
  • #11 07 Sie 2013 23:26
    cineeek
    Poziom 2  

Ja akurat dzisiaj wpychałem do garażu - też mi dziwnie buczało.
    Samochód nawet nie odpalony, tylko kluczyk w stacyjce przekręcony, żeby można było kręcić kierownicą.
    Wpychałem razem z bratem i nawet się zastanawiał, co to jest - dopóki nie skojarzyłem, że jakoś łatwo mi się kierownicą kręci więc to chyba wspomaganie. Nie wiem,czy jest to możliwe bo samochód mam dwa tygodnie, ale z tego co kojarzę czytałem gdzieś o elektrycznym wspomaganiu - jeśli takie jest, to możliwe, że zależy od prędkości z jaką się jedzie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo