Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomocy!Gdy wgrywam soft z $do Fergusona AF1018SE blokuje się

mastal27 07 Mar 2005 12:30 1851 9
 • #1
  mastal27
  Level 2  
  Pomocy! Gdy wgrywam soft z $ do Fergusona AF1018SE blokuje się!!!!!
  Przyjmuje tylko oryginalny soft. Czy jest ktoś ko potrafi mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Przestudiowałem już całą dostępną literaturę na ten temat, wgrywam zgodnie z instrukcją i po wgraniu softu z $ odbiornik przestaję reagować świecą się obydwie diody na wpół zielono/czerwono. Pomaga tylko wgranie oryginalnego softu. Może ktoś miał ten sam problem i odpowie. Proszę o POMOC!!!!!!!!!
 • #2
  wariatg
  Level 14  
  witam
  Napisz jakie wgrywasz oprogramowanie!!jakiego masz botta jaki soft! to może bedziemy cos wiecej wiedziec!!
  pzdr.
 • #3
  MIREK54
  Level 26  
  Co wg.Ciebie znaczy: nie reaguje.W 1018 jest tak że po wgraniu $oftu obie diody się palą a na jednym wyjściu EURO nie ma nic,może na drugim masz wszystko?
 • #4
  kosci
  Level 12  
  Nie podajesz jaki masz boot spróbuj przed wgraniem softu użyć podmiany nagłówka ze swojego 1018 przy użyciu AUC_HEditv093 wg. http://polaris.dvhk.pl/?id=naglowekmet3 po zapisaniu wgraj do tunera np. Arioner_024 po załadowaniu softu sprawdz w menu tunera jaka masz baze i wgraj listę np. ZodiacEdit w którym możesz sprawdzić jaką dana lista ma bazę i nastepnie wgraj klucze np. FKEv101 i powinno chodzić. Soft , list i klucze na uplodach lub np. http://laki.dvhk.pl/fredka.htm tam jest wszystko.
 • #5
  Nowas
  Level 11  
  Napewno nie zmieniłeś nagłówka programem AUC_HEditv092.
  Jak zmienisz to pójdzie 100%
 • #6
  mastal27
  Level 2  
  Bota mam 11.1, nagłówki zmieniałem, a i tak się blokuje - polego to na tym, że po wgraniu softu $ (wgrywa się prawidłowo, info na komuterze wskozuje na poprawne wgranie) w dziwny sposób blokuje się i przestaje reagować(Obydwie diody świecą się na wpół czerono/zielono na telewizorze ciemność tuner nie reaguje na komendy z pilota!) czy u was też tak jest? Może ktoś da mi link z chodzącym softem do AF1018SE.
 • Helpful post
  #7
  Max_Maximus
  Level 19  
  info w komputerze nie oznacza że soft wgral sie poprawnie....po tym komunikacie musisz jeszcze odczekać conajmniej minutę...1018 nie ma wyswietlacza, dlatego nie mozna zobaczyć czy tuner przyjął soft...diody na wpoł zielone i czerwone to poprawny objaw, wizja będzie na drugim gnieździe euro...
 • Helpful post
  #8
  kykol
  Level 12  
  Jest tak.
  1018se ma te wade.ze po wgraniu softu $ do tunera nie sa aktywne przyciski na tunku i diody tez inaczej dzialaja ( wiem bo takiego robilem).
  Przy wgrywaniu listy i kluczy tez nie panikuj.
  po uruchomieniu programu do wgrywania list ( opcja wczytaj liste lub wyslij) musisz na pilocie kliknac czerwony przycisk Standby i podac odpowiedni ciag cyfr( program podaje jaki) jak nie zadziala to jeszcze raz wylacz( standby) i podaj ciag cyfr - musisz probowac.
  Wiem co pisze bo tez mnie zimne poty oblewaly przy 1018se.
  milej zabawy - kykol
  ps.jak zrobisz daj znac
 • #9
  mastal27
  Level 2  
  Dzięki wielkie za pomoc. Ferdek ruszył imogę już oglądać edukacyjnie to co w tej chwili jest dostępne.
 • #10
  normann76
  Level 12  
  Jak już wszystko działa to ok I TAK DLA WSZYSTKICH nie ma potrzeby zmiany boota nigdy się z tym nie spotkałem żeby była taka konieczność pozatym przy zmianie boota można łatwo uwalić tuner.W fergusone 1018 świecenie ledów i problem z euro to normalka kolega wyżej ma jak najbardziej rację. Jeżeli tuner przyjmuje soft to znaczy że nagłówek jest prawidłowy i wszelkie nieprawidłowe działanie wynika z nieodpowiedniego softu.W każdym razie jeżeli soft jest dla danego modelu (niby) to nie zaszkodzi sprawdzić ( przeliczyć ) żeby nie było potem problemów.