Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić TECHNICS SA-AX7

Porucznik Borewicz 19 Lip 2013 21:20 9258 18
  • #1 19 Lip 2013 21:20
    Porucznik Borewicz
    Poziom 6  

Czy opłaca się kupić ten model amplitunera za 800 zł?!

Dane Techniczne:
    - Tryb kina domowego: 6 X 100 W, (center - 100 W , rear 2x -100 W , front 2x - 100 W , SUB - 100 W );
    - Tryb stereofoniczny o dużej mocy 100 W na kanał (DIN 6 ohm), 0.05% THD;
    - Konstrukcja wielokanałowa ze zwielokrotnionym sterowaniem (Multi-Channel Multi Drive) zapewnia wysoką jakość dźwięku 2 kanałowego dzięki pracy amplitunera w trybie bi-amp;
    - Dolby Pro Logic Surround: tryb kanału środkowego (normalny, szerokopasmowy, phantom), wyłącznik funkcji, regulacja czasu opóźnienia (15-30 ms), poziomu sygnału surround, poziomu w kanale środkowym oraz tryb testowy;
    - Dolby 3 Stereo;
    - Tryb wzmacniacza VGCA umożliwiający obejście układów generujących szumy i stworzenie w ten sposób toru "czystego" sygnału;
    - Możliwość podłączenia korektora ( Tape monitor );
    - Stosunek sygnał-szum równy 110 dB, aby sprostać standartowi DVD Audio;
    - 6 oddzielnych wejść dla dekoderów Dolby Digital (AC-3) oraz dts, • Audiofilskie kondensatory elektroniczne TA-KEH
    - Naturalne zrównoważenie niskich tonów dzięki funkcji Adaptive Subwoofer Control;
    - Optymalizacja odtwarzania basów dzięki regulacji częstotliwości odcięcia umożliwiającej dopasowanie do charakterystyk głośników przednich w zakresie tonów niskich;
    - Regulacja poziomu sygnału w kanale subwoofera mająca na celu kompensacje; skuteczności oraz lokalizacji subwoofera;
    - Duże zaciski głośnikowe umożliwiające zachowanie wysokiej jakości dźwięku;
    - Przełącznik obrotowy wejść ( 4 wideo, 5 audio);
    - Wejście sygnału audio/wideo na płycie czołowej, • Gniazdo S-video;
    - System RDS (PS, PTY, PTY Search, RT, EON);
    - System cyfrowego strojenia stabilizowany kwarcem;
    - Funkcja timera z trybem drzemki/budzika;
    - Wymiary (D x S x G) 430 x 158 x 378,4 mm;

• #2 19 Lip 2013 22:56
    Pablo1964
    Moderator

Do czego zamierzasz używać tego amplitunera?

• #3 19 Lip 2013 23:17
    petrus
    Poziom 24  

Za 250-300zł można rozważyć. Taka jest realna wartość tego amplitunera na tle innych modeli Onkyo, Yamahy, HK czy Denona. 800zł jest podyktowane popularnością marki Techincs, więc pewnie prędzej czy później znajdzie się jakiś jeleń. Podobnie jak z Altusami czy innymi prehistorycznymi Tonsilami, które chodzą w śmiesznie wysokich cenach a ludzie nadal kupują, choć mogliby kupić dużo lepsze kolumny renomowanych marek.

• #4 19 Lip 2013 23:51
    Porucznik Borewicz
    Poziom 6  

Amplituner miałby być używany w domu z kolumnami Altus 110.

Jestem nim zainteresowany bo nie jest On takim starym amplitunerem jak większość dostępnych na Allegro i innych serwisach, i technicznie prezentuje się dość nieźle moim zdaniem jak na wymagania domowe. Wcześniej myślałem, nad zakupem wieży Aiwa NSX 999 MK2, ale awaryjność tych wież, ostatecznie odwiodła mnie od kupna. Tu z kolei cena mnie zniechęca. Nad nowymi modelami ze sklepu nawet nie myślę, przesłuchałem w kilku sklepach muzycznych i te warte uwagi wzmacniacze czy amplitunery kosztują po kilka tysięcy złotych na co mnie nie stać.

• #5 20 Lip 2013 01:18
    petrus
    Poziom 24  

Prezentuje się fatalnie, jest bardzo stary i nawet gdyby był nowy to za 800zł nie warto go kupić.
    Nie posiada nawet dekoderów DD i DTS, brak złącz cyfrowych. Pobór mocy 300W, więc 6x 100W technicznie nierealne.
    Ostatnia rzecz - masz podczepiony wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
    Poczytaj, bo jeśli masz zamiar słuchać muzyki z dwóch kolumn, a nie potrzebujesz kina domowego to w ogóle nie powinieneś myśleć o tego typu sprzęcie.

• #6 20 Lip 2013 11:27
    Porucznik Borewicz
    Poziom 6  

OK dzięki za odpowiedź. W takim razie Technics też idzie w odstawkę.

a te są coś warte?

YAMAHA AX-396:
    Moc wyjściowa RMS (8ohm 20-20 000Hz) : 75W + 75W
    Moc standardowa DIN (4ohm, 1kHz, 0,7%THD) : 95W +95W

...ale pobór prądu 150 Wat więc te 95x 2 to też bajka

Technics SU-VX820
    W zmacniacz klasy AA z tranzystorami MOS dla uzyskania wspaniałej jakości dźwięku
    Potężny układ zasilania z transformatorem z miedzi beztlenowej (OFC) i wysokiej jakości podwójnymi kondensatorami
    Wejście Power Amp Direct umożliwiające odtwarzanie czystego dźwięku z odtwarzacza płyt kompaktowych
    Wysokiej jakości kondensatory PXS
    Zasilacz w układzie Active Servo
    Duża moc: 2x 135W (4ohm) / 2x 100W (8ohm)

...pobór 320 wat

PIONEER A-604R
    Moc 2 x 120W (4ohm DIN) , 2 x 100 (8ohm DIN), pilot
    ...pobór 650 wat

spośród tych 3 wybrałbym Pioneera, bo chyba najbardziej realna moc ale gość chce 850 zł

Nie interesują mnie jakieś wyjścia USB, HDMI i inne niepotrzebne mi bajery, sprzęt i tak będzie służył w domu, podłączony pod komputer. Technics SA AX7 brałem pod uwagę bo ma wyjście na subwoofer.

• #7 20 Lip 2013 14:54
    Pablo1964
    Moderator

W muzyce przy dobrym doborze kolumn subwoofer nie będzie potrzebny. A w kinie - brak dekoderów dyskwalifikuje ten amplituner. On jest dobry jedynie dla kogoś, kto chce poeksperymentować z "uprzestrzennieniem" sygnału stereofonicznego. I trzeba przyznać, do tego celu nadaje się lepiej niż dzisiejsze budżetowe amplitunery KD. Ale cena jest wysoka.

• #8 20 Lip 2013 15:34
    Porucznik Borewicz
    Poziom 6  

A ten Pioneer opłaca się go kupić? Miałem kiedyś A66X i miał trochę kiepski bas, zależy mi żeby zestaw grał nisko,wiem, że to też zależy od kolumn dlatego myślałem nad subwooferem żeby dodać tego basu. Moc także dobrze, jak jest w granicach 100wat na kanał, nie lubię gdy sprzęt jest rozkręcony na 3/4 mocy i nic nie słychać tylko trzaski, zniekształcenia itd

• #9 20 Lip 2013 18:50
    petrus
    Poziom 24  

Chciałeś przeznaczyć 800zł na zakup wzmacniacza do takich kolumn jak Altus 110 ?
    Sprzedaj te kolumny, kup inne i możesz dobrać tańszy wzmacniacz. I tak to zagra bez porównania lepiej niż Altusy nawet z najdroższym na świecie wzmacniaczem ;)

• #10 20 Lip 2013 19:29
    krakarak
    Poziom 38  

Jeśli ma to być sam wzmacniacz i nie sapać przy głośnym graniu to polecam z czystym sumieniem Pioneer A-757 Mark II. W cenie do 800,- zł z pewnością znajdziesz.

• #11 20 Lip 2013 21:37
    petrus
    Poziom 24  

Ja odradzam z kolei wszystkie starsze Pioneery z tych serii. Ceny wysokie, jakość wykonania faktycznie dobra, trwałe wzmacniacze. Jednak brzmienie jest znacznie poniżej poziomu konkurencji japońskiej.

• #12 20 Lip 2013 22:50
    krakarak
    Poziom 38  

Najpierw kolego należy posłuchać jak on gra a potem wydawać ogólnikowe sądy. Wg ciebie ceny za wysokie, sprzęt za stary, Altusy do wyrzucenia, Pioneer lipa.
    Zepnij się w sobie i podaj swój typ - firma i model. Niech autor wreszcie się dowie co warto kupić.

• #13 21 Lip 2013 00:20
    petrus
    Poziom 24  

Altusy do wyrzucenia, tutaj chyba nie ma wątpliwości. A Pioneer moim zdaniem tak jak pisałem, miałem w domu model z serii 6xx i wyższy 8xx więc wiem co piszę. Denon, HK, Sansui, Nad - dowolny model w okolicy 500zł zagra już zdecydowanie ładniej, choć może nie będzie taki ciężki, olbrzymi i pobierający tak dużo watów. Jak kolega poda budżet na kolumny i wzmacniacz to wtedy będziemy się bawili w wybranie konkretnych modeli.

• #14 21 Lip 2013 08:44
    krakarak
    Poziom 38  

Do autora - nie zwracaj uwagi na tzw. "porady" kolegi petrusa - są nic nie warte i gołosłowne. Twierdzeniem, że dowolny model w/w firm wzmacniacza bije na głowę Pioneera, który polecałem, obnażył swój kompletny brak wiedzy o technice audio. Miałem i słuchałem Denona AVR-1801, AVR-1803, DRA-325, HK-6500, Sansui RZ-3500. Sprzedałem każdy z nich, najciężej było się rozstać właśnie z Pionerem A-757 Mark II. Nie dlatego, że miał napisane najwięcej wat i był najcięższy, lecz z uwagi na swoje brzmienie i kontrole nad nim gdy tego było trzeba. Bardzo przyjemnym był HK-6500 choć wg mojej oceny, z trochę płaskim dźwiękiem. Ale wspomniane wyżej Denony to już kompletne wyrzucenie pieniędzy w błoto. Dźwięk nijaki, beznamiętny lub nie mający nic wspólnego z rzeczywistym. Jedynie co potrafiło to ładnie klikać przekaźnikami i grzać się jak słynne Farelki.
    Autorze - jeśli zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek wzmacniacza czy amplitunera zwróć uwagę na czym jest wykonana końcówka mocy. Ja nauczony doświadczeniem nie kupiłbym już z końcówką na hybrydach. Jak padnie to sensownym rozwiązaniem ekonomicznym jest kupno nowego sprzętu. A tranzystory można bezproblemowo dostać i naprawić.
    Jeśli masz możliwość to najpierw słuchaj jak sprzęt odtwarza znane ci utwory a potem kupuj. Czasami aż się zdziwisz, gdy słuchając znanego utworu spostrzeżesz w nim brak pewnych instrumentów lub ich słabe brzmienie.

"Podaj budżet, będziemy się bawili"... Tylko, że autorowi nie do śmiechu wywalać kasę "dla zabawy".

petrus napisał:
    Altusy do wyrzucenia... Denon, HK, Sansui, Nad - dowolny model w okolicy 500zł zagra już zdecydowanie ładniej...

Jest jak mówiłem - kolega petrus nie ma pojęcia w czym "doradza" i pląta się w tych swoich "poradach".
    Raz pisze "dowolny model", by następnie napisać, że jednak są i słabiutkie modele. Kompletnie nie rozróżnia HK-6500 od HK-3500.
    Raz pisze, że dowolny model Sansui, by zaraz potem napisać, że "ten model jest egzotyczny".
    A tzw. "półki cenowe" sam ustala :D .

Kwintesencja jego porad - powywalać wszystko co się ma i kupić co on wskaże. Pozostała otwarta kwestia - a kto za to wszystko zapłaci ?
    Faktycznie, zabawa.

I to wszystko co miałem do napisania w tym temacie. Pozdrawiam.

• #15 21 Lip 2013 20:02
    petrus
    Poziom 24  

Opisałeś się tak dużo, w dodatku zarzucając mi brak wiedzy, tylko to wszystko trzeba prostować, bo opierasz się na bardzo wątłych argumentach. Szkoda, że ja teraz muszę tracić czas, aby Ci tłumaczyć podstawowe sprawy.
    Po kolei. Pisałem o wzmacniaczach, nie chodziło mi o żadne amplitunery stereo ani tym bardziej o amplitunery do kina domowego (wspomniane przez Ciebie Denony AVR 1801 , 1803). O tym że te sprzęty (nawet dość wysokie modele) kompletnie nie nadają się do odsłuchu muzyki wie każdy, nawet tylko trochę zorientowany w temacie audio. Denon DRA 335 to z kolei najtańszy model amplitunera stereo, najniższa półka, dwie klasy niżej od na przykład wzmacniaczy PMA 920, 1060. Amplitunera Sansui RZ 3500 nie znam, jednak to jakiś zupełnie egzotyczny typ z niskiej półki tego producenta, również amplituner, nie wzmacniacz. Harman Kardon HK 3500 miałem dawno temu na krótko, pozbyłem się go od razu. Słabo grający model i również nie z półki cenowej 500zł, bardziej 300zł. Ma się nijak do niezłych modeli Harmana PM 665, PM655 czy nawet 6650R. W tym samym czasie miałem najwyższego Pioneera A856, grał tylko niewiele lepiej od HK 3500. Luxman L430 oraz Nad 3240PE (miałem je razem, w jednym czasie wszystkie), to brzmienie o poziom lub dwa wyżej, w dodatku mniejszym kosztem.

• #16 21 Lip 2013 20:34
    Porucznik Borewicz
    Poziom 6  

OK poszperałem trochę i waham się pomiędzy modelami: Pioneer 656 Mark II, Pioneer A-757 Mark II; a także modelami Yamahy: AX 900; AX 890; AX 592

Z tego co się zapoznałem między modelami Yamahy a Pioneer jest duża różnica w poborze z sieci, ale ponoć Yamaha ma lepszy jakościowo dźwięk niż większość Pioneerów. Jak to wygląda w praktyce?

Sprzętu potrzebuje do słuchania muzyki, najważniejsze żeby wzmacniacz potrafił zagrać dynamicznie i nisko, i nie "zamulał"

• #17 25 Lip 2013 00:07
    Porucznik Borewicz
    Poziom 6  

Ostatecznie wybór padł na markę Yamaha. Czytając różne recenzje waham się pomiędzy modelami AX-892 a AX 592 Czy jest znacząca różnica pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami? Czy będą wstanie nagłośnić pokój o wymiarach 20 m2?

• #18 25 Lip 2013 02:22
    petrus
    Poziom 24  

Obydwa wzmacniacze dostarczą mocy by nagłośnić 20m. Nawet z zapasem.

krakarak napisał:

petrus napisał:
    Altusy do wyrzucenia... Denon, HK, Sansui, Nad - dowolny model w okolicy 500zł zagra już zdecydowanie ładniej...

Jest jak mówiłem - kolega petrus nie ma pojęcia w czym "doradza" i pląta się w tych swoich "poradach".
    Raz pisze "dowolny model", by następnie napisać, że jednak są i słabiutkie modele. Kompletnie nie rozróżnia HK-6500 od HK-3500.
    Raz pisze, że dowolny model Sansui, by zaraz potem napisać, że "ten model jest egzotyczny".
    A tzw. "półki cenowe" sam ustala :D .

HK 6500 miałem na myśli, nie HK 3500, każdy się może pomylić w oznaczeniach. Nie ma zresztą takiego modelu wzmacniacza.
    Półki cenowe ustala rynek, napisałem - każdy dowolny model w okolicy 500zł a to nie oznacza modelu, który często pojawia się za 200zł a u handlarza wisi za 500zł. Sansui RZ to egzotyk, mało kto o nim słyszał nawet spośród miłośników Sansui. A kto ma pojęcie o sprzęcie ten ma. Porównując tego swojego Pioneera do słabych amplitunerów kina domowego i oceniając na tej podstawie wartość marki Denon pokazałeś dobitnie swoją wiedzę. Jak na razie to miałeś porównanie tylko do bardzo kiepskiego sprzętu i na tej podstawie próbujesz ocenić wartość innego. To tak jakbyś namawiał do zakupu Fiata 125p, że to świetne autko w porównania do innych modeli, bo Ty już miałeś Malucha i Trabanta. Rozumiesz analogię ?
    Za 800zł ten Pioneer to byłby jeden z najgorszych zakupów jakie można zrobić. W kwocie do 500zł podawałem wyżej modele spokojnie przewyższające go.. A za 800 zł można kupić chociażby Nada C317 lub C3400, albo Harman Kardon 680 (widzę jest jeden na Allegro z pilotem - warto rozważyć, kosztował ok 4 tys. w okolicy 2000 roku, więc jest jeszcze stosunkowo nowy). Tych nawet nie ma co stawiać obok Twojego Pioneera, choć są może 2x lżejsze, to brzmieniowo 2x lepsze.

• #19 17 Paź 2014 09:33
    GregoryB
    Poziom 1  

Witam. Posiadam Technicsa SA-AX7 i potwierdzam, że sprzęt jest EXTRA, ale dla kogoś kto ma dużą przestrzeń i zależy mu na dobrym i mocnym STEREO. Petrus pisał że sprzęt jest stary, ale uważam, że akurat ten argument działa tylko i wyłącznie na jego korzyść :) Do kina domowego raczej się nie nadaje (pisali o tym moi poprzednicy). Do stereo sprzęt "mocarny" z wyjściem na suba aktywnego i pasywnego, opcja niespotykana w dzisiaj dostępnym sprzęcie. Porównywałem go z kilkoma budżetowymi amplitunerami i jakość basu, moc oraz czystość dźwięku przemawia na korzyść AX7. Reasumując, jeżeli szukasz dobrego sprzętu do STEREO to AX7 Cię nie zawiedzie.

P.S
    To czy sprzęt jest ładny lub nie jest sprawą gustu, mi i mojej żonie się bardzo podoba i... super gra :)

Pozdrawiam

Post raportowany jako regulamin pkt 3.1.19. [SP5ANJ]

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo