Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm Cobra 0144 - nie reaguje na nic, nieskuteczne próby rozbrojenia

19 Jul 2013 22:42 5265 9
  • Level 22  
    Witam.

Posiadam auto Renault Megane 1.4 eco 8v 97r., mam w nim zamontowany alarm Cobra 0144. Podczas naprawy (spawanie progów, itp), akumulator został odłączony, po podłączeniu zasilania syrena zaczęła wyć. Centralka ta jest połączona z "modułem komfort", Cobra 1045.

Spędziłem już godziny na szukaniu rozwiązań w internecie i bezskutecznych walkach z alarmem. I tak np. znalazłem taki opis:
    http://renaultlaguna.pl/forum/tutorials/artic...enieresetowanieprzyuczenie-alarmu-cobra-0144/
    lub np. instrukcja z tego posta:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1312557#1312557

Objawy takie:
    1. Podłączam zasilanie, czekam 30 sekund aż syrena przestanie wyć.
    2. Podczas kilkusekundowej przerwy wyjmuję bezpiecznik z alarmu.
    3. Po ponownym wpięciu bezpiecznika:
    - słychać dwa dłuższe piki połączone z dwoma mignięciami kierunków, następnie słychać krótkie piki co 1 sekundę, przez chyba jakieś 40 sekund, po tym czasie zaczyna wyć,
    - przy zamkniętych drzwiach, klapach, itp - nie słychać pikania tylko miga dioda.

Alarm nie reaguje na przekręcanie kluczykiem (zgodnie z instrukcjami z linków), nie reaguje na jakiekolwiek podanie zasilania na przewody aktywacja/dezaktywacja. Cały czas miga dioda/słychać pikanie (tzn. przez 40 sekund, później wyje).

"Oryginalnie" te dwa przewody były podłączone pod jakiś zamek centralny i ten moduł komfort, od byłego zamka są odcięte (teraz jest inny zamek, takie auto już kupiłem), natomiast do modułu komfort są podłączone. Ten moduł z kolei jest na pilota którego niestety nie mam, ale to mniejsza - z tego co widziałem to ten moduł da się "wywalić".

Macie jakieś pomysły? Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc, te alarmy z tego co słyszałem to są bardzo mało awaryjne, a nie chcę wydawać pieniędzy na nową centralkę.
    W załączniku instrukcja po polsku + jeszcze inna instrukcja.

-------------------
    Drugie pytanie, żeby nie tworzyć nowego tematu. Posiadam dwie centralki zamka centralnego: MAGICALARM FAI-820 oraz drugą bez etykiety która była już w megance. Poniżej niedokładne zdjęcia (jeśli będzie potrzeba to zrobię lepsze), może ktoś mógłby zidentyfikować ten niewiadomego pochodzenia zamek? Szczególnie chodzi mi o to: który lepiej wybrać?

FAI-820:

Z meganki:
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty

• Level 28  
    Wyłącz PIN kodem
  • Level 19  
    Rozumiem, że posiada go (PIN) poprzedni właściciel.
    Ja bym się z nim skontaktował.
    Pozdrawiam.

• Level 28  
    Chrusta wrote:
    Niestety PINu nie posiadam.

Bez pinu nic nie zrobisz, serwis lub kosz.
  • Level 22  
    Skoro w serwisie zrobili by coś z tym, nie posiadając kodu PIN, to samemu nie można? Kilka opisów w internecie znalazłem, jedynie problem jest taki, że alarm na nic nie reaguje.

• Level 28  
    Bo jest włączony.
  • Level 11  
    Witam,
    Mam podobny problem tzn. Alarm Cobra 0144 wraz z modulem 5409 zalozony w salonie Renault (Clio 2 Ph1) zintergrowany z oryginalnym kluczykiem jak u kolegi w Lagunie. Przez ok tydzien aku byl odlaczony bo robilem z autem po podlaczeniu dziwna sprawa po zamknieciu drzwi po ok 5sek. syrena "pika" (ciche sygnaly tonowe) przez jakies 15sek po czym zalacza sie alarm (wyje syrena migaja awaryjne) w sumie to sprawa jednokrotna potem spokoj, ma ktos jakis pomysl o co chodzi?
    sterowanie centralnym zamkiem dziala ok. Nowa rzecz po zamknieciu drzwi alarm automatycznie rygluje drzwi (po ok 30sek) wczesniej tego nie bylo. Czy jest dostepna instrukcja serwisowa tego alarmu?