Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 0144 - nie reaguje na nic, nieskuteczne próby rozbrojenia

Chrusta 19 Lip 2013 22:42 4437 9
  • #1 19 Lip 2013 22:42
    Chrusta
    Poziom 22  

Witam.

Posiadam auto Renault Megane 1.4 eco 8v 97r., mam w nim zamontowany alarm Cobra 0144. Podczas naprawy (spawanie progów, itp), akumulator został odłączony, po podłączeniu zasilania syrena zaczęła wyć. Centralka ta jest połączona z "modułem komfort", Cobra 1045.

Spędziłem już godziny na szukaniu rozwiązań w internecie i bezskutecznych walkach z alarmem. I tak np. znalazłem taki opis:
    http://renaultlaguna.pl/forum/tutorials/artic...enieresetowanieprzyuczenie-alarmu-cobra-0144/
    lub np. instrukcja z tego posta:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1312557#1312557

Objawy takie:
    1. Podłączam zasilanie, czekam 30 sekund aż syrena przestanie wyć.
    2. Podczas kilkusekundowej przerwy wyjmuję bezpiecznik z alarmu.
    3. Po ponownym wpięciu bezpiecznika:
    - słychać dwa dłuższe piki połączone z dwoma mignięciami kierunków, następnie słychać krótkie piki co 1 sekundę, przez chyba jakieś 40 sekund, po tym czasie zaczyna wyć,
    - przy zamkniętych drzwiach, klapach, itp - nie słychać pikania tylko miga dioda.

Alarm nie reaguje na przekręcanie kluczykiem (zgodnie z instrukcjami z linków), nie reaguje na jakiekolwiek podanie zasilania na przewody aktywacja/dezaktywacja. Cały czas miga dioda/słychać pikanie (tzn. przez 40 sekund, później wyje).

"Oryginalnie" te dwa przewody były podłączone pod jakiś zamek centralny i ten moduł komfort, od byłego zamka są odcięte (teraz jest inny zamek, takie auto już kupiłem), natomiast do modułu komfort są podłączone. Ten moduł z kolei jest na pilota którego niestety nie mam, ale to mniejsza - z tego co widziałem to ten moduł da się "wywalić".

Macie jakieś pomysły? Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc, te alarmy z tego co słyszałem to są bardzo mało awaryjne, a nie chcę wydawać pieniędzy na nową centralkę.
    W załączniku instrukcja po polsku + jeszcze inna instrukcja.

-------------------
    Drugie pytanie, żeby nie tworzyć nowego tematu. Posiadam dwie centralki zamka centralnego: MAGICALARM FAI-820 oraz drugą bez etykiety która była już w megance. Poniżej niedokładne zdjęcia (jeśli będzie potrzeba to zrobię lepsze), może ktoś mógłby zidentyfikować ten niewiadomego pochodzenia zamek? Szczególnie chodzi mi o to: który lepiej wybrać?

FAI-820:

Z meganki:

0 9
  • #3 07 Sie 2013 08:31
    wiesiekj

Poziom 27  

Wyłącz PIN kodem

0
  • #5 09 Sie 2013 15:17
    swiatal
    Poziom 19  

Rozumiem, że posiada go (PIN) poprzedni właściciel.
    Ja bym się z nim skontaktował.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 09 Sie 2013 17:55
    wiesiekj

Poziom 27  

Chrusta napisał:
    Niestety PINu nie posiadam.

Bez pinu nic nie zrobisz, serwis lub kosz.

0
  • #7 09 Sie 2013 19:16
    Chrusta
    Poziom 22  

Skoro w serwisie zrobili by coś z tym, nie posiadając kodu PIN, to samemu nie można? Kilka opisów w internecie znalazłem, jedynie problem jest taki, że alarm na nic nie reaguje.

0
  • #8 09 Sie 2013 22:02
    wiesiekj

Poziom 27  

Bo jest włączony.

0
  • #9 18 Sie 2013 19:59
    Dave78
    Poziom 11  

Witam,
    Mam podobny problem tzn. Alarm Cobra 0144 wraz z modulem 5409 zalozony w salonie Renault (Clio 2 Ph1) zintergrowany z oryginalnym kluczykiem jak u kolegi w Lagunie. Przez ok tydzien aku byl odlaczony bo robilem z autem po podlaczeniu dziwna sprawa po zamknieciu drzwi po ok 5sek. syrena "pika" (ciche sygnaly tonowe) przez jakies 15sek po czym zalacza sie alarm (wyje syrena migaja awaryjne) w sumie to sprawa jednokrotna potem spokoj, ma ktos jakis pomysl o co chodzi?
    sterowanie centralnym zamkiem dziala ok. Nowa rzecz po zamknieciu drzwi alarm automatycznie rygluje drzwi (po ok 30sek) wczesniej tego nie bylo. Czy jest dostepna instrukcja serwisowa tego alarmu?

0
  Szukaj w 5mln produktów